Skocz do zawartości

Moje wrażenia z użytkowania HEWALEX PCWU 300-SK


lukasz.sroka

Recommended Posts

Witam chciałem podzielić się swoimi wrażeniami z użytkowania pomy ciepła HEWALEX PCWU 300-SK,.
Pompę zakupiłem w sierpniu 2013 r a uzytkuje od wrzesnia 2013. Pompa ładna i rzrczywiście się sprawdza w okresie kwiecien-pażdziernik ale w sierpniu 2014 czyli po około 12 miesiącach użytkowania pompa zaczeła przeciekać serwis Hewalex uznał że zbiornik wykonany z stali nierdzewnej zaczoł korodować pod wpływem używanej przezemnie wody(za niskie pH które wynosi 6,5) , wode posiadam z gminy w której mieszkam nie z własnego ujecia ani nie używam stacji uzdatniania wody. Firma Hewalex przeprowadziła badania wody i stwierdziłą że pH jest za niskie i woda przeżarła zbiornik i jest to moja wina (nie dotrzymałem warunków gwarancji) a tym samym nie naprawią pompy ani jej nie wymienią. Pozostałem bez gwarancji z badziewiem za 8000 zł. Jaki jest sens instalowania takich urzadzeń. Dowiedziałem się ze to jest jedyny taki przypadek a nawet nie wykonali ekspertyzy urzadzenia tylko stwierdzili to na podstawie badania wody.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Też jestem ciekaw jak to się zakończyło.
lukasz.sroka - odezwij się icon_biggrin.gif

Wydawało mi się, że dopiero od PH < 4 zaczyna mieć znaczenia na szybkość korozji.
Być może problemów należy szukać w czymś innym (połączenia niewłaściwych metali, import materiałów z Chin) ?
A może wcale to nie jedyny taki przypadek?
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...
Witam,
Temat widać popularny, mi zaczęła przeczekać po roku i wymieniona na gwarancji, druga zaczęła przeczekać po pół roku (tym razem wewnątrz spływają skropliny).
Wymieniona niedawno ale jakość serwisu HEWALEX nie mieści się w żadnych normach, poniżej krytyki, totalna porażka, nawet nie wypełniła dokumentacji (checklisty) i według ich to moja wina. Ciągle przecieka na połączeniach i brak odzewu.
Generalnie nie polecam firmy nikomu, nawet wrogowi.
Piotr
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Posiadam zestaw Hevalexa 4 płaskie panele + bojler 400l z dwiema wężownicami zestaw montowany w 2011r. W tym roku uszkodziła mi się dolna wężownica w bojlerze ,  (wypiliśmy wodę z glikolem). Nowy bojler z Hevalexa  kosztuje 4500zł. Zestaw solarny miał mi się spłacić dopiero po 15-stu latach a tu już po 6-ściu latach użytkowania zestawu Hevalex mam wydatek rzędu 5-6tyś. zł. Czy to się opłaca? Ogrzewanie wody przez lato kosztuje mnie w tym wypadku ok 800zł. na rok.  

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...