Skocz do zawartości

Beton w salonie


indusss

Recommended Posts

Witam, robię remont całego mieszkania chciałem na ścianie w salonie mieć efekt betonu.
Niektórzy polecają jakieś "przecierki", mi zależałoby na montażu płyt tak aby odzwierciedlić dobrze efekt betonu.
W związku z tym szukam płyt do montażu na ścianie takie które dadzą taki efekt.

Poszukuję jakiegoś sprawdzonego dostawcy.

Możecie coś polecić ?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Ty autorze jesteś zainteresowany betonem architektonicznym czy np. betonowym kamieniem dekoracyjnym. Ja mam kamień Jura i potwierdzam, że efekt jest wart zachodu, ale nie wiem do końca jaką Ty formę betonu chcesz umieścić u siebie. Co do surowego szarego betonu to musisz chyba posiadać cały dom zaaranżowany od podstaw w nowoczesnym, industrialnym stylu.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Ciężko by żyć z takim sufitem, widziałem na żywo, lubię nowoczesność, ale to jest awangarda masochistyczna.
Pod sufitem jeszcze biegły kanały wentylacyjne w stali nierdzewnej, nie podobało się. Może gdyby pomieszczenia były wyższe, kto wie. A tak strasznie to przytłaczało.
Piszę o środkowej foci.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Zgadzam się z tym, jak w więzieniu. Ten obrazek po lewej zresztą jest chyba doczepiony komputerowo. Przyjaźniejsze człowiekowi wnętrze wygląda np. o tak.


aha, mhm... no tak

dla mnie to wnętrze wygląda tandetnie. dobiła mnie kolumna, robiąca za stojak na kwiaty (beniamina w koszmarnej donicy), staroświecka sofa. na ścianie oczywiście kolor brzoskwinka. nie pozostaje nic innego jak puścić równie kolorowego pawia. Na moje oko, wnętrze urządzane przez 138 letnią babinę.

no, ale co kto lubi... :bezradny:
Link do komentarza
Cytat

No tak, wszystko zależy od aranżacji, po prostu wg mnie niektóre elementy łatwiej daja się wkomponować w mieszkanie, a inne trudniej ;)



no ale beton? No bez przesady. Dla miłośnika betoniarek ok. Co kto lubi.
Ale to wygląda strasznie.

Ale poniższy obrazek z kolumienkąk est bardzo fajny, stonowany, wiele osób taki lubi. Jest bardzo szykowny i prosty
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Ostatnio szukałem informacji na temat industrialu w domu i jak dla mnie opcja genialna. Zastanawia mnie ten betonowy sufit na fotce wyżej - jak myślicie to jest imitacja, czy faktycznie płyty betonowe? No bo to trochę ciężkawy podwieszany sufit...


Tylko na której fotce wyżej? Bo na fotce wyżej jest tylko pokazana ściana z obłożona jakimś kamieniem lub imitacją kamienia.
Link do komentarza
Cytat

Pisze o suficie, taki jest tylko na jednej fotce.


Na tyle nie jestem ciemny aby nie odróżnić sufitu od ściany icon_biggrin.gif ale jeżeli pisze "na fotce wyżej" to ja rozumiem pierwsza fotkę jak jest. Nie raz były problemy bo user odpowiadał drugiemu nie cytując go a odpowiedź post odpowiadający dzieliło kilkanaście postów od posta pytającego.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam, jako że na co dzień zajmuje sie właśnie efektami dekoracyjnymi to pozwolę zabrać głos w sprawie :-)
Efekt betonu można uzyskać na kilka sposobów, wszystko oczywiście zależy od tego jak chcemy by wyglądał, bądź też naszego budżetu.
Na wstępie, powiem ze żadne przecierki czy inne wynalazki z kleju nie dają takiego efektu jak PRAWIDŁOWY produkt.

Efekt betonu można uzyskać poprzez:
- nałożenie efektu dekoracyjnego beton
- przyklejenie do ściany płyt (nazywanych betonem architektonicznym)

Na rynku mamy kilka produktów do wyboru, ja osobiście polecam profesjonalny tynk wapienny Polskiej firmy Fox-Dekorator, produkt nazywa się "Beton" kiedyś w sprzedaży np. w Leroy Merlin, aktualnie w LM można kupić inny produkt tej marki o nazwie farba betonowa, jednak nie jest to udany produkt (niewygodna aplikacja). Po zagruntowaniu gruntem szczepnym bądź też wcześniej gruntem stooper, nakładamy taki tynk w 2 warstwach, na końcu lakierując - specjalnym lakierem do tynków wapiennych (lakier o wykończeniu matowym). Na rynku występują też tańsze tynki np. Jeger beton w sprzedaży również w Leroy Merlin, jednak ten tynk jest akrylowy i nie daje takiego efektu na ścianie.


Płyty to koszt ok 100 zł/m2 samej płyty, maja jedna inna strukturę od wyżej opisanych tynków dekoracyjnych. Są gładkie w dotyku z "przeciętymi pęcherzykami" - wygląda to jak przekrojona czekolada bom-belkowa. Do tego dochodzi również klej i lakier.


Trzecim sposobem na zrobienie takich płyt to... nakładanie tynku dekoracyjnego na wcześniej zagruntowana płytę OSB i klejenie jej mocnym klejem montażowym np. Mamut, efekt super to raz a dwa można dość łatwo w przyszłości zmienić taka ścianę na coś innego.



Gdyby miał ktoś pytania odnośnie efektu betonu proszę pisać na priv, chętnie udzielę szczegółowych odpowiedzi na pytania
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Dla mnie beton zawsze będzie numerem jeden.



Przecież to jest wizualizacja komputerowa. Dywan "naelektryzowany" i tekstura ściany się powtarza w odbiciu lustrowym.
Zwrócicie uwagę na rysy pod obrazkiem na wysokości kanapy. A takie doklejanie obrazka można było sobie darować - ale jak widać do ludzi przemawia, więc się juz nie czepiam icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Może podaj zdjęcie jak to wygląda w praktyce już po położeniu na ścianę,bo z opisu przyznam szczerze,że nie jest zbyt zachęcające i brzmi surowo.



No beton ma to do siebie, że jest surowy. Chyba przecież o to w nim chodzi, nie? Aby uzyskać przytulniejsze wnętrze możesz wtedy pokombinować z odpowiednim oświetleniem i meblami. Meble wtedy najlepiej w jasnych, ciepłych kolorach.

Dostawców betonu architektonicznego jest wielu. Najlepiej wybierz się na wycieczkę po wytwórniach i znajdź taki który będzie ci odpowiadał.

A tak btw. Jeżeli masz małe pomieszczenie to odradzam mimo wszystko duże płyty. Wtedy lepiej zaakcentować to na jednej ścianie, jakimś panelem. Bo możesz optycznie bardzo zmniejszyć sobie wnętrze.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam, robię remont całego mieszkania chciałem na ścianie w salonie mieć efekt betonu.
Niektórzy polecają jakieś "przecierki", mi zależałoby na montażu płyt tak aby odzwierciedlić dobrze efekt betonu.
W związku z tym szukam płyt do montażu na ścianie takie które dadzą taki efekt.

Poszukuję jakiegoś sprawdzonego dostawcy.

Możecie coś polecić ?



Efekt betonu możesz uzyskać nakładając Magnat Style Beton. To drobnoziarnisty tynk mineralny, jest imitacją betonu. W zależności od techniki nakładania możesz uzyskać efekt deskowania, stalowej formy, gładki lub z ubytkami, wżerami. Jak zabezpieczysz lakierem to możesz taką ścianę przetrzeć. Fajnie to wygląda z metalem, szkłem lub drewnem. Wg mnie beton jest zimny, więc jak skomponujesz z metalem i szkłem będzie ogólnie zimno, elegancko choć mało przytulnie. Ale jeśli przełamiesz ciepłym drewnem zachowasz równowagę i miejsce będzie cieplejsze, oryginalne.

Link do komentarza
Cytat

Jeśli to co przedstawia dołączone przez Ciebie zdjęcie to efekt betonu... to już całkiem jestem ślepy.
Dla mnie to pomazana na szaro ściana... i tyle.



Też mi ten "efekt betonu" nijak nie wygląda jak beton, tylko jak krzywo nałożona farba podkładowa :P
Jeśli chodzi o fotki powyżej (pomijając nieszczęsną kolumienkę pod kwiatkiem) to wygląda to bardzo ciekawie, zastanawiam się tylko czy taka betonowa ściana ma szansę dobrze wyglądać też w niewielkich pomieszczeniach, czy myslicie że sprawdzi się wyłącznie przy dużych powierzchniach..? Przez ten surowy charakter kojarzy mi się z loftem, i jakoś tak ciężko mi sobie wyobrazić niewielki pokój urządzony w podobnym stylu
Link do komentarza
Cytat

Efekt betonu mozna zrobić kładąc na ścianie szary klej do płytek i potem zacierając go na gładko pacą. Na gotowo wykańcza się półmatowym lub matowym lakierem.
Powyższy opis mam wzięty z neta - diy we wnętrzach.




Ja także uważam, że kamień dekoracyjny jest lepszy. Wygląda naprawdę fajnie, efekt jest świetny jak się ładnie dopasuje resztę. Z tą betonopodobną ścianą może ci nie wyjść tak jak sobie to wyobrażasz i będzie problem.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Z takich nowoczesnych i minimalistycznych rozwiązań dotyczących "efektu betonu" na ścianach polecam zainteresować się gresami. Udało mi się wyposażyć mieszkanie w płytki gresowe w całkiem konkurencyjnych cenach. Dodatkowo dorzuciłem naturalny kamień do łazienki, ale to inna bajka i nie podpada pod temat icon_smile.gif
Link do komentarza
Beton jest świetną dekoracją. Jednak dla wielu wydaje się zimny, aby to przełamać można go połączyć z elementem dekoracyjnym posiadającym ciekawą rzeźbę. dadzą nam to panele dekoracyjne 3D, same czy w połączeniu z betonem mogą stworzyć nietuzinkowe i niebanalne wnętrze. icon_smile.gif można je malować dzięki czemu stworzymy oryginalne pomieszczenie.

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

Link do komentarza
Ludzie nie słusznie boją się betonu jako dekoracji - przecież odpowiednio zaaranżowany, prezentuje się obłędnie, wystarczy przejrzeć katalogi ze zdjęciami tak wykończonych wnętrz. Mój znajomy w salonie ma położony kamień ścienny w różnych odcieniach beżu i jego salon wcale nie jest chłodny ani nieprzyjemny, wręcz przeciwnie!
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Cytat

Witam, robię remont całego mieszkania chciałem na ścianie w salonie mieć efekt betonu.
Niektórzy polecają jakieś "przecierki", mi zależałoby na montażu płyt tak aby odzwierciedlić dobrze efekt betonu.
W związku z tym szukam płyt do montażu na ścianie takie które dadzą taki efekt.

Poszukuję jakiegoś sprawdzonego dostawcy.

Możecie coś polecić ?



Serdecznie polecamy beton architektoniczny dostępny w naszym sklepie. Wspaniale wygląda na ścianie!
www.decomania.pl/pl/c/Dekoracje-scian_Plyty-i-dekory-betonowe/1025
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...