Skocz do zawartości

Jak robiliscie podlączenie domu do studzienki kanalizacyjnej?


Gość gawel

Recommended Posts

Witam!

Stan jest taki mam dom podłączony aktualnie do szamba. Obok niego znajduje się, studzienka plastikowa nadciśnieniowa z pompą, więc kierunek spływu zbliżony. Długość rury 10m głębokość do zakopania (i aktualna) od 50 do 70 cm. I teraz mam pytanie czy realizowaliście przyłącze kanalizacyjne systemem zleconym? Czy własnoręcznie? Nie jestem osobą skąpą, ale i nie jeleniem a ostatnio po sondażu cen wykonania ww. podłączenia zobaczyłem poroże w lustrze i powiedziałem dość icon_evil.gif Zaoferowane ceny z materiałem od 800 , 1000 do 1500 zł. icon_eek.gif Ja się pytam czy uważacie że to jest warte takich pieniędzy i ile wynosi stawka godzinowa wykonawcy bo moim zdaniem tyle co wybitnej klasy kardiochirurga icon_evil.gif Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Źle postawione pytanie.

Oblicz ile będzie kosztowało własnoręczne wykonanie tej roboty, z uwzględnieniem czasu na "dobór" i zakup materiałów, transport i stawkę Twojej roboczogodziny.

A ceny za 1m położenia rury kanalizacyjnej:
- z wykopem wykonanym ręcznie i "zasypaniem" od 100 do 150zł,
- z wykopem wykonanym mechanicznie i zasypaniem od 50 do 70zł ( + możliwy koszt za dojazd sprzętu przy małych odcinkach).
Koszt położenia 1m rury, bez wykonywania wykopu od 30 do 50zł.

Ceny, netto, przy firmie "fakturowej".


Ps. Podane ceny są pewnym uproszczeniem, ale taki jest rząd wielkości na moim terenie.
Link do komentarza
Cytat

Źle postawione pytanie.

Oblicz ile będzie kosztowało własnoręczne wykonanie tej roboty, z uwzględnieniem czasu na "dobór" i zakup materiałów, transport i stawkę Twojej roboczogodziny.

A ceny za 1m położenia rury kanalizacyjnej:
- z wykopem wykonanym ręcznie i "zasypaniem" od 100 do 150zł,
- z wykopem wykonanym mechanicznie i zasypaniem od 50 do 70zł ( + możliwy koszt za dojazd sprzętu przy małych odcinkach).
Koszt położenia 1m rury, bez wykonywania wykopu od 30 do 50zł.

Ceny, netto, przy firmie "fakturowej".


Ps. Podane ceny są pewnym uproszczeniem, ale taki jest rząd wielkości na moim terenie.


Dzięki Rysiu, a dlaczego tak drogo? Za rwanie jabłek, czy ciecie sadu dniówka wynosi 100 do 150 zł za 12-14 h pracy i to może lżejszej od kopania ale jednak fizycznej. A tu ??? zajmie to dzień Koszt samych rur i kolanek to u mnie maksymalnie 250 zł. Głębokość nie jest duża i warunki terenowe dobre. to co za wykopanie rowka 1000 zł czy aby sie co niektórym nie popierdoliło w głowach z wysiłku i niektórym aby dać się okraść. Skąd taka kwota?

Ja wiem u mnie sa ceny takie same w sumie, dlatego jestem wkurzony.
Link do komentarza
Cytat

Drogi Gawle - to jest wynik "degradacji" waluty.

Kiedyś miernikiem wykonanej pracy, był iloczynem podstawowej waluty, jaką była przyzwoita butelczyna 0,5l czystej.
Ten wykop zrobiłby Ci Pan Jakiśtam za litra, ale przedtem musiałby pogonić 150 innych chętnych tak sowitej wypłaty.

I komu to przeszkadzało? icon_mrgreen.gif


No tak, ale inne prace fizyczne nie są tak drogo wycenie pomyśl przecież to jest prawie 1/3 średniej krajowej netto. Ktoś musi pracować na to 10 dni pomijam ze cieszy się że tyle zarabia. Jakie kwalifikacje trzeba mieć aby kopać rów ? 3 klasa podstawówki? A wydatek energetyczny nie wiem dzienny do przyjęcia można go zrównoważyć przy pomocy obiadu i czekolady koszt maksymalnie 20 zł no niech 30. Czy jest to praca niebezpieczna dla zdrowia i życia ? nie , Czy praca wymaga szczególnych uprawnień branżowych tez nie .To się zastanawiam skąd takie złodziejstwo. icon_evil.gif

Cytat

Drogi Gawle - to jest wynik "degradacji" waluty.

Kiedyś miernikiem wykonanej pracy, był iloczynem podstawowej waluty, jaką była przyzwoita butelczyna 0,5l czystej.
Ten wykop zrobiłby Ci Pan Jakiśtam za litra, ale przedtem musiałby pogonić 150 innych chętnych tak sowitej wypłaty.

I komu to przeszkadzało? icon_mrgreen.gif


1000 zł to 55 butelek wódki trzeba by to pić przez miesiąc taki przelicznik odpada.

Cytat

Źle postawione pytanie.

Oblicz ile będzie kosztowało własnoręczne wykonanie tej roboty, z uwzględnieniem czasu na "dobór" i zakup materiałów, transport i stawkę Twojej roboczogodziny.

A ceny za 1m położenia rury kanalizacyjnej:
- z wykopem wykonanym ręcznie i "zasypaniem" od 100 do 150zł,
- z wykopem wykonanym mechanicznie i zasypaniem od 50 do 70zł ( + możliwy koszt za dojazd sprzętu przy małych odcinkach).
Koszt położenia 1m rury, bez wykonywania wykopu od 30 do 50zł.

Ceny, netto, przy firmie "fakturowej".


Ps. Podane ceny są pewnym uproszczeniem, ale taki jest rząd wielkości na moim terenie.


Właśnie obliczyłem robocizna po mojej stawce za 1h wyszłaby przy założeniu 12 rbh 472 zł netto Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Właśnie obliczyłem robocizna po mojej stawce za 1h wyszłaby przy założeniu 12 rbh 472 zł netto



Czyli doliczając do tego koszt materiałów wychodzi, że nie opłaca Ci się wykonać tej roboty samemu i raczej zapłacisz te 800 - 1000zł, bo za tak małe i ewentualne oszczędności nie opłaca Ci się tyrać w błocie.
A możliwość opierdzielenia wykonawcy, że krzywo - bezcenna icon_mrgreen.gif

Pośrednio to też jest odpowiedź dlaczego aż tak drogo się cenią.
Link do komentarza
Cytat

Czyli doliczając do tego koszt materiałów wychodzi, że nie opłaca Ci się wykonać tej roboty samemu i raczej zapłacisz te 800 - 1000zł, bo za tak małe i ewentualne oszczędności nie opłaca Ci się tyrać w błocie.
A możliwość opierdzielenia wykonawcy, że krzywo - bezcenna icon_mrgreen.gif

Pośrednio to też jest odpowiedź dlaczego aż tak drogo się cenią.


No właśnie opłaca mi się bo koszt własny wyniesie 250 zł materiały, 50 zł transport, i robocizna własna.

Cytat

No właśnie opłaca mi się bo koszt własny wyniesie 250 zł materiały, 50 zł transport, i robocizna własna.


To jest 300 a nie 1300 jest chyba różnica nie?
Link do komentarza
Cytat

No a jak doliczysz do stawki bazowej roboczogodziny, dodatek za nadgodziny i (lub) za pracę w "święta" to oszczędnosci wyjdą dobrze ponad 2.000zł. icon_mrgreen.gif

Z przekory - oczywiście icon_rolleyes.gif

Ps. Mnie by się nie opłacało, ale ja już dawno temu wykopałem to co miałem wykopać. icon_mrgreen.gif

Mam taki uraz do kopania, że wynajmuję kogoś nawet do skopania grządek. icon_idea.gif


Rozumiem twój wstręt do kopania. Ale ja na to patrzę tak ;
wstręt do kopania < bycia jeleniem i dania się okraść przez byle menela
Link do komentarza
jakby to powiedzieć...dobry fachowiec się ceni
tylko pytanie czy tego którego wezmiesz będzie dobry.....i wart tej ceny

to inna zupełnie robota...ale ekipa która robiła u mnie elewacje(i masę innych rzeczy przy okazji) to jedna z lepszych jeśli nie najlepsza ekipa jaka u mnie pracowała - z takimi ekipami, to nawet nie mam ochoty się targować...

tyle że to ciężko porównać do zakresu prac jaki jest do wykonaniu u ciebie

Link do komentarza
Cytat

jakby to powiedzieć...dobry fachowiec się ceni
tylko pytanie czy tego którego wezmiesz będzie dobry.....i wart tej ceny

to inna zupełnie robota...ale ekipa która robiła u mnie elewacje(i masę innych rzeczy przy okazji) to jedna z lepszych jeśli nie najlepsza ekipa jaka u mnie pracowała - z takimi ekipami, to nawet nie mam ochoty się targować...

tyle że to ciężko porównać do zakresu prac jaki jest do wykonaniu u ciebie


No dokladnie Adrian, ja nigdy nie miałem oporu do płacenia wykonawcom aż do teraz nie wiem jakoś się skąpy zrobilem na starość a to dopiero początek icon_confused.gif
Link do komentarza
Cytat

Głębokość nie jest duża i warunki terenowe dobre. to co za wykopanie rowka 1000 zł czy aby sie co niektórym nie popierdoliło w głowach z wysiłku i niektórym aby dać się okraść. Skąd taka kwota?


Jak na to spojrzysz pod kątem ile bierze kopidoł za wykopanie "kwatery" to,


... to tylko się utwierdzisz w przekonaniu że operator ładowarki przedsiębierno-zasięrzutnej zawsze konkretnie wycenia swoje "kwalifikacje". icon_mrgreen.gif

PS.
Znajomy, właściciel firmy telekomunikacyjnej robotnikom z łapanki do kopania dołów pod kable płaci dwie dychy za mb rowu.
Link do komentarza
Cytat

Jak na to spojrzysz pod kątem ile bierze kopidoł za wykopanie "kwatery" to,


... to tylko się utwierdzisz w przekonaniu że operator ładowarki przedsiębierno-zasięrzutnej zawsze konkretnie wycenia swoje "kwalifikacje". icon_mrgreen.gif

PS.
Znajomy, właściciel firmy telekomunikacyjnej robotnikom z łapanki do kopania dołów pod kable płaci dwie dychy za mb rowu.


U mnie nie wchodzi w grę kopanie maszynowe, to jeszcze bym zrozumiał i chyba dowiem o jakiegoś kopacza lokalnego
Link do komentarza
Cytat

Jakie maszynowe?
Toż to właściciele/operatorzy łopaty tak się cenią. icon_mrgreen.gif


Już się da maszynowo icon_mrgreen.gif

Cytat

a wie, że to tylko 10mb ?


No wie i to mnie też dziwi tzn jakby cos nie halo to i sąsiadkę wykopie i mi zrobi bypas do starego szamba w kierunku rynny przy okazji to juz wyjdzie ze 30 mb
Link do komentarza
Cytat

pewnie jeszcze nie icon_biggrin.gif


nawet jak weźnie po 20 zł to i tak tanizna 200 zł a 1000 jest rożnica

Cytat

nawet jak weźnie po 20 zł to i tak tanizna 200 zł a 1000 jest rożnica


Tak mi przyszlo na myśl że jakbyś skorzystał z pewnych usług odpłatnie to 200 to spoko ale 1000 to mógłbyś ilości usług nie przeżyć tak jakby walec przejechał icon_lol.gif

Cytat

Dlaczego bez przesady ?

W dwie godziny wynajmu, zdąży wykopać, przerwa na położenie rur, zasypać, wyrównać za taką samą kasę - 100 - 120zł.


Chodzi mi że zasypanie to łatwizna to 1 a 2 muszę call gmina ws zgłoszenia podłączenia jak chcą niech patrzą.
Link do komentarza
Cytat

No to wszystko jasne - wiadomo z czego wynika cena - z posiadanych uprawnień - a co za tym idzie, gmina nie musi sobie popatrzeć icon_mrgreen.gif

Ps. Jak ma uprawnienia, to kilka godzin i jest "równowaga" na działce.
Jak uprawnień brak - to może kilka dni syfu na działce (do czasu "odbioru" przez gminę).


Tu chodzi o protokół że to przyłącze jest nic więcej żadnych uprawnień nie trzeba mieć bo sprawdzałem.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...