Skocz do zawartości

działka rolno-budowlana, remont domu


thend

Recommended Posts

Chciałbym kupić działke rolno-budowlaną na której stoi domek do kapitalnego remontu. Niestety nie ma planu zagospodarowania przestrzennego.
-Czy mógłbym podjąć się kapitalnego remontu takiego domu?
-Nie jest doprowadzona także do niego woda, czy bez zagospodarowania przestrzennego mógłbym zrobić przyłącze?
-Ubikacji także nie ma, chciałbym wykopać szambo, ewentualnie przydomową oczyszczalnie, czy z tym także problemów nie będzie?
Link do komentarza
domek jest mieszkalny, tylko bardzo stary, do kapitalnego remontu i nie było zrobionego przyłącza, wody też nie ma doprowadzonej do domu tylko ze studni wiadrami icon_smile.gif
Domek bardzo mały, około 60m2, i myślałem aby dobudować jakieś pomieszczenie aby troche powiększyć część użytkową, jednak w przypadku gdy nie ma planu zagospodarowania przestrzennego nie wiem która część działki jest budowlana, czy jest jakiś przepis mówiący o tym czy mogę dobudować w jakiejś odległości od istniejącego budynku lub nie?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Teoretycznie to prawda - bo z przeróbkami takich staruszków to czasem bywa tak pod górę, że tylko się załamać, i może postawienie nowego domu w tym miejscu byłoby lepszą opcją.
Minus: nie każdego stać na budowę domu od zera, a jak ma talent złotej rączki, to dużo z tych remontowych przeróbek zrobi sobie sam. Kwestia czasu, kasy no i papierków rzecz jasna.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Teoretycznie to prawda - bo z przeróbkami takich staruszków to czasem bywa tak pod górę, że tylko się załamać, i może postawienie nowego domu w tym miejscu byłoby lepszą opcją.
Minus: nie każdego stać na budowę domu od zera, a jak ma talent złotej rączki, to dużo z tych remontowych przeróbek zrobi sobie sam. Kwestia czasu, kasy no i papierków rzecz jasna.



Tak szczerze mówiąc, to bardzo często jest tak, że zbudowanie od nowa wychodzi znacznie taniej niż remont
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...