Skocz do zawartości

Fotel


demo

Recommended Posts

Wizualnie oba mi się bardzo podobają.
Ten pierwszy ... hmmm ... długo myślałam co mi to przypomina, jakieś takie znajome . No i przypomniało mi się - jak kiedyś łupałam w The Sims , to tam w wyposażeniu był taki fotel i zawsze go wybierałam do wystroju wnętrza, w wersji czerwonej icon_lol.gif .

Co do jakości wykonania w wersji rozumiem "tańszej" - nie dałeś żadnych informacji , ani cienia linka ani miejsca gdzie w sprzedaży takowe oferują. Żadnych wytycznych. Sorrrry, ale ktoś mógł to zakupić w srylionie różnych miejsc , również on line , od różnych sprzedawców i różnych producentów (przecież nie jeden chińczyk na świecie produkuje meble).
Czego oczekujesz? Porad ze szklanej kuli? Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Oryginał kosztuje "u nich" około 1.000 dolców.
U nas około 3.000zł. http://archemon.com/niesmiertelne-projekty/

Ponoć Egg produkuje Ikea.

Nie mam zielonego pojęcia jakie mogą być ceny, tych wykonanych małymi rączkami.
Jeśli jest wyjątkowo atrakcyjna, to może zapomnieć o funkcjonalności, a potraktować jako rzeźbę ?



Na allegro też są w sprzedaży rozmaite odpowiedniki oryginału w znacznie niższych cenach. No ale zasadniczo wolałabym sobie jednak pomacać przed zakupem , jeśli miałabym wydać kilka/kilkanaście stówek icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Pomacanie nic nie da.


Właśne dlatego pytam, bo może ktoś posiada lub ma jakieś zasłyszane informacje.
Oba fotele to klasyki dizajnu, ten drugi to Womb E. Saarinena.
Zobaczyć można i pomacać np. w Kustomform lub Decolab i kilku(zobaczyć) innych sklepach internetowych, ale cóż to daje? jak słusznie zauważył Bajbaga.
Fotele wyglądają całkiem dobrze, macałem, ale jednak to Chiny przy cenach wcale nie tak znowu niskich.
No może małych w stosunku do oryginałów ale to inna bajka.
Lepsze wydanie EGG właśnie takie jak w Customform kosztuje 2400 PLN - oryginał ok. 2800 E. w najskromniejszym wydaniu.
Womb zazwyczaj 3100 - 4100 PLN , oryginał nie wiem.
EGG ma do tego było nie było jakąś "mechanikę" bo się przechyla a siła przechylania regulowana jest tą widoczną od dołu wajchą, a wszystko to Azja więc jest się nad czym zastanowić, np. w przypadku chęci zakupienia czegoś takiego.

Cytat

Sorrrry, ale ktoś mógł to zakupić w srylionie różnych miejsc , również on line , od różnych sprzedawców i różnych producentów
Czego oczekujesz? Porad ze szklanej kuli?


icon_lol.gif Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Mechanikę można naprawić - w sumie bez śladu.

Tapicerka to wyższa szkoła jazdy - niestety.

Mam uzasadnione wątpliwości, bo miałem jakiś czas temu taki półokrągły fotel.
Jak od wewnątrz, własnie na wklęśnięciu, odlazła tapicerka, to po bezskutecznych poszukiwaniach fachowca, fotel znalazł drugie życie na śmietniku.

Ps. Skorupą tego fotela była jakaś twarda "pianka".
Link do komentarza
Cytat

Ps. Skorupą tego fotela była jakaś twarda "pianka".


To jest normalka, ale zazwyczaj jest to twarda skorupa z włókien szklanych powleczona pianką i dopiero na to klei się jakoś tapicerkę. Ciekawe właśnie jak to klejenie w chińskim wydaniu znosi upływ czasu, tudzież sama tapicerka.
Wygląda na to że się tego nie dowiem i jedynym pocieszeniem będzie dla mnie to że Dagmarze oba się podobają, podobnie jak mnie, bardzo. icon_biggrin.gif icon_lol.gif
No po prostu pokrewna dusza, jak to się mówi, czy jakoś tak. :hug:
To jest jednak dość ciekawe że w sieci nie znalazłem żadnych informacji na ten temat, za wyjątkiem suchej informacji że te fotele różnią się od oryginałów tak jak krzesło od krzesła elektrycznego.
Wszyscy w tym kraju kupują oryginały, czy jak?.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 6 miesiące temu...
  • 8 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...