Skocz do zawartości

Prawidłowe ocieplenie poddasza


Recommended Posts

Witam.
Mam pytanie odnośnie prawidłowego umieszczenia wełny mineralnej. Dach mam skośny ale strop poddasza planuję zrobić równolegle do podłogi, i tu mam problem odnośnie miejsca umieszczenia wełny. Wełna układana będzie dwuwarstwowo 20cm i 10 cm. Czy umieszczam ocieplenie pomiędzy skośnymi krokwiami czy też równolegle do podłogi nad stropem zrobionym z płyt k-g? A może jedną warstwę umieścić pomiędzy krokwiami a drugą nad stropem? No i jeśli pomiędzy krokwiami to czy muszę pozostawiać dylatację gdy użyłem foli wysoko paro-przepuszczalnej? A jeśli wełna mineralna ma być nad płytami k-g to czy wełna może swobodnie leżeć na płytach czy należy ją docisnąć z góry np. płytą osb?
Z góry dzięki za odpowiedzi
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Tak ten opis skomplikowałeś że trudno połapać się. Napiszę jak ja to robiłem . Dach dwuspadzisty , więc są dwa skosy . 2,5 m nad podłogą dałem kantówki , które łączą obydwa skosy i dają trochę równego sufitu. Wełnę mineralną 1 warstwę wcisnąłem między krokwie zaczynając od dołu jednego skosu przez sufit do dołu drugiego skosu. Wełnę przymocowałem drutami żeby na głowę nie spadło. Następnie w poprzek przymocowałem kantówki na szerokość drugiej warstwy wełny i na jej grubość. Ta warstwa ma za zadanie odizolować krokwie i szczeliny które powstają między wełną a krokwią . Na tą wełnę dajesz folię . Natomiast ta szczelina która jest u zbiegu szczytu dachu i naszego nowego sufitu nie izoluje się.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...