Skocz do zawartości

Dobre specyfiki do prania


hipcia99

Recommended Posts

Moglibyście polecić mi jakieś naprawdę dobre, ale i niezbyt naszpikowane (alergiczne) środki do prania, w ogóle do czyszczenia ubrań? ostatnio u dermatologa dowiedziałam się że moje problemy z rękami to efekt mojej alergii na wiele składników, które są w naszych powszechnie używanych proszkach i płynach itd. no i nie wiem czym zastępować, bo te delikatne, szczególnie przeznaczone dla dzieci płyny, czasami bywają za lekkie i nie radzą sobie z niektórymi zabrudzeniami. nie mam pomysłu na co by się tu przerzucić...
Link do komentarza
Kula piorąca - działa.
Ale nie zastępuje proszku (środków piorących) przy silnych zabrudzeniach - ale można segregować pranie.

Ps. Cena około 50 zł - tych tańszych nie sprawdzałem.


A jak nie wierzysz w cuda i moc "magicznej kuli do prania" - to pierz bez dodatku środków piorących. Zdziwiona będziesz efektem końcowym, tzn. czystym praniem. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
My używamy proszków Amway, nie są tanie ale bardzo wydajne pomimo że opakowania są coś ok 3 kg to jeden proszek przy ok 2-3 praniach tygodniowo wystarcza nam na ok 5 miesięcy. Jest to koncentrat bez kredy i dodatków zwiększających objętość w pudełku. Nie mamy też po nim żadnego uczulenia i ma miły zapach.
Link do komentarza
Cytat

My używamy proszków Amway, nie są tanie ale bardzo wydajne pomimo że opakowania są coś ok 3 kg to jeden proszek przy ok 2-3 praniach tygodniowo wystarcza nam na ok 5 miesięcy. Jest to koncentrat bez kredy i dodatków zwiększających objętość w pudełku. Nie mamy też po nim żadnego uczulenia i ma miły zapach.


Nie chcę być upierdliwy, ale nie przesadzaj że opakowanie 3 kg przy 2-3 praniach tygodniowo starczy na 5 miesięcy.
Nawet jeżeli ubrania są mało pobrudzone to nie wierzę, że na tyle starcza, a po drugie cena tego proszku jest bardzo wygórowana.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Gość mhtyl
Cytat

zgadzam się, ja mam w domu twardą i muszę do proszku dodawać odkamieniacz. :/


Od jakiegoś czasu używamy w domu saszetek rozpuszczalnych zamiast proszku. Powiem tak, do proszku już nigdy raczej nie wrócę. Żadnych osadów od nierozpuszczonego proszku, pompka czysta, same zalety używania saszetek.

Cytat

Do prania można używać indyjskich orzechów piorących

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/aler...ikow_39087.html


Zapewne wymyślił to importer orzeszków bo sprzedaż zmalała icon_lol.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Tak, wszystko dobre co z Niemiec pochodzi, tylko z Niemiec Zachodnich czy Wschodnich?


Kiedyś też myślałem, że to tylko takie gadanie o tej niemieckiej chemii gospodarczej, ale z czasem sam się przekonałem, że niektóre produkty są rewelacyjne. Oczywiście, chłam też można trafić, ale w tym przypadku jakby trochę rzadziej ;)

A co się zaś tyczy samego tematu, to odnośnie proszków nieuczulających proszę rozejrzeć się za marką Waschkonig (w dużych "naszych" sklepach internetowych bez problemu można ją znaleźć). Jej proszki charakteryzują się tym, że nie zawierają składników odpowiedzialnych za uczulanie (fosfolity, zeolity), których niestety wiele proszków dostępnych w Polsce nie jest pozbawionych. Tak więc w tym kierunku proponowałbym iść.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 5 miesiące temu...
Cytat

A co sądzicie o kapsułkach żelowych do prania? Chodzi mi zarówno o te do tkanin białych ja i kolorowych,korzystacie z nich? Czy tez raczej wolicie zwykły proszek do prania? Ja osobiście jestem ich wielką zwolenniczką.



U mnie w domu obecnie używamy do prania tylko i wyłącznie takich kapsułek żelowych i jesteśmy zachwyceni icon_smile.gif Wreszcie na zakupach nie musimy targać ze sobą ogromnych worków z proszkiem do prania. Teraz wszystko mieści się w takiej małej żelowej kapsułce i to jest super icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...