Skocz do zawartości

Czy istnieje dom samowystarczalny?


Recommended Posts

Istnieja domy samowystarczalne, ale raczej sa to konstrukcje koncepcyjne. Lepiej budowac domy o niskim zuzyciu, czesciowo recyklingujace energie i media, a koncowy efekt ekologiczny (nie trzeba instalowac tylu roznych, dorgich instalacji, ktore czesto zawieraja tez szkodliwe zwiazki) bedzie znacznie lepszy.
Link do komentarza
Cytat

Wybacz ale ja to nazywam przerostem treści nad formą. icon_biggrin.gif Chyba że jest to dom takiej gwiazdy jak Kubica.Wtedy wszystko ok.Jesteś gwiazdą? icon_biggrin.gif



Nie, nie..! Działkę miałem na myśli. I jak napisałeś że twoja ma 120 metrów tom w konfuzję popadł. Marzy mi się tak ze trzysta metrów jeszcze dokupić. A dom będzie miał 170. Kubicy nie zazdroszczę. Chłopak żyje pod presją. Nie to że ma stresujący zawód a że zwolna awansuje na obiekt modlitw jak Małysz. icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Niestety nie mogę się z tym zgodzić
1.)koszt budowy takiej elektrowni jest tak wysoki ze energia wytworzona w ten sposób jest droższa od tradycyjnej.
2.)dotego dochodzą awarie które co prawda zadają się żatko ale i tak się zdarzają a poza tym przepisy w tym względzie są tak rygorystyczne że byle wyciek byle rozszczelnienie i elektrownie zamykaja a co za tym idzie pieniądze w bloto wyrzucone.
3.) no i najważniejsze odpady które w żadnym stopniu nie da się ich powtórnie wykorzystać przez co są zdeponowane w mogilnikach gdzie niestety doczekają końca świata. (aż strach pomyśleć jak się któryś rozszczelni i odpady trafią do wód gruntowych.
4.) i jeszcze coś o co tak zaciekle walczą ekolodzy transport tych odpadów na duże odległości. chyba byś nie chciała by taki pociąg się wykoleił koło twojego domu!!

Mamy energie wiatru, słońca, geotermalną, wody które są naprawdę o wiele czystsze i przyjaźniejsze ziemi. (oczywiście można sie doczepić że wiatraki zabijają ptaki można bo zabijają ale to jest jedyny problem który można rozwiazać)
impossible is nothing:-)


Siemka.Energia atomowa jest tańsza niż uzyskana z węgla.Przynajmniej we Francji.Całuski icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie, nie..! Działkę miałem na myśli. I jak napisałeś że twoja ma 120 metrów tom w konfuzję popadł. Marzy mi się tak ze trzysta metrów jeszcze dokupić. A dom będzie miał 170. Kubicy nie zazdroszczę. Chłopak żyje pod presją. Nie to że ma stresujący zawód a że zwolna awansuje na obiekt modlitw jak Małysz. icon_sad.gif


Oczywiście że pisałem o pow domu.Teraz przynajmniej jak latorośle poszły na swoje nie mam bólu że musze grzac jakies zbędne metry.Jest luksusowy akuracik.Bob icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Oczywiście że pisałem o pow domu.Teraz przynajmniej jak latorośle poszły na swoje nie mam bólu że musze grzac jakies zbędne metry.Jest luksusowy akuracik.Bob icon_biggrin.gif



Hehe.. zanim mi się to przydarzy minie dobre 10 lat. Potem go pewnie sprzedam albo zamienię. Albo młody się zacznie budować i się zamienimy. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...