Skocz do zawartości

Żółtawa woda


Recommended Posts

Cytat

Witam mam studnię głębinową użytkuje ją ok.roku.Woda ze studni jest prawie krystaliczna ale po wlaniu np.do wiadra itp. po kilkunastu minutach robi sie żółtawa.


To znaczy, że utlenia się żelazo. Można to usunąć ale trzeba wiedzieć ile i czego jest w wodzie.
Robiłeś badania tej wody? O ile pamiętam to jest to chyba konieczne do odbiorów.

Link do komentarza
Cytat

To znaczy, że utlenia się żelazo. Można to usunąć ale trzeba wiedzieć ile i czego jest w wodzie.
Robiłeś badania tej wody? O ile pamiętam to jest to chyba konieczne do odbiorów.


Badań nie robiłem .Mam założone dwa filtry przed beczką zwykły chyba sznurkowy a za beczką filtr węglowy.Kiedyś zaglądałem do spłuczki bo się zacinała i w niej było pełno takiego rudawego mułu.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
No jak widzisz te zwykłe filtry po prostu nie dają rady. U mnie było dokładnie to samo. Niby woda czysta, a muł w spłuczce zostaje. Ja na Twoim miejscu wezwałbym fachowców, tzn. jakąś firmę, która profesjonalnie zajmuje się uzdatnianiem wody, bo strach taką wodę użytkować. Ja wezwałem ekipę. Panowie najpierw zbadali mi wodę, a potem dobrali odpowiedni filtr z naturalnym złożem, więc jest ekologicznie. W dodatku filtr jest przepływowy, więc nie mam żadnych kosztów poza jednorazowym zakupem z montażem. Wierz mi, że warto.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...