Skocz do zawartości

podział działki


jarekbarcaaa

Recommended Posts

Cytat

Witam mam działke 40m dł na 26 szer czy na tej działce mogą stać dwa domy? Dodam,ze jest uwzglednione w tym 4 m od sąsiadów jak to jest w przepisach napisane


To bardzo ogólne pytanie. Na takiej działce możesz postawić bliźniak. I to jest najprościej. Jeżeli natomiast chcesz 2 oddzielne domy to najpraktyczniej podzielić notarialnie działkę (zakładając że pozwala na to miejscowy plan zagospodarowania,chodzi o minimalną powierzchnię działki pod zabudowę min.) i zbudować 2 domy.
Link do komentarza
Cytat

To bardzo ogólne pytanie. Na takiej działce możesz postawić bliźniak. I to jest najprościej. Jeżeli natomiast chcesz 2 oddzielne domy to najpraktyczniej podzielić notarialnie działkę (zakładając że pozwala na to miejscowy plan zagospodarowania,chodzi o minimalną powierzchnię działki pod zabudowę min.) i zbudować 2 domy.


Własnie plan nie pozlwala na to.W urzędnie mi powiedziano ,ze wpierw wybudować domy a pozniej zgłosić to w urzedzie i podzielą działke
Link do komentarza
Cytat

bo według przepisów w Rybniku działka musiał by mieć 1400m2 żeby ja było można podzielić na 2


Bez sensu,Pogadaj z Adiqiem on jest biegły w temacie i jest z Rybnika. Powiem tak że podziałdziałki jest konieczny przed budowa bo trzeba doprowadzić media wziąć ewntualnie kredyt i to robisz pod konkretna dzialkę na kniec po zakonczeniu dudowy dokonujesz ujawnienia budynku w księdze wieczystej i koniec. Teraz wobrax sobie zakladanie przyłączy kilku na jednej formalnie działce albo podział notarialny po zbudowaniu 2 domów ciekawe co na to bank. Marny to i bez sensu pomysł.Odradzam. Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Urząd dobrze mówi że potrzeba 1400m2 żeby podzielić na dwie indywidualne, bo to najmniejsza wielokrotność 700m2 icon_biggrin.gif



Cytat

700 m2 to mała powierzchnia z twojej działki kierując sie samąpowierzchnią można by wydzielić 3 działki. Dlaczego powiedziano Ci że nie możesz podzielić dzialki?


Jak tyś to policzył że 3x700 to 1040(m2) icon_biggrin.gif ,bo taka jest powierzchnia jego działki.
Edytowano przez Jani_63 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Urząd dobrze mówi że potrzeba 1400m2 żeby podzielić na dwie indywidualne, bo to najmniejsza wielokrotność 700m2 icon_biggrin.gif




Jak tyś to policzył że 3x700 to 1040(m2) icon_biggrin.gif ,bo taka jest powierzchnia jego działki.


Mea culpa dopiero zauważyłem , nie wiem jak ja patrzyłem przepraszam za wprowadzenie w błąd icon_redface.gif
Link do komentarza
Teoretycznie:

1. Buduje dom na "wirtualnej" trochę ponad 300m2 działce.
2. Pod przyszłą zabudowę zostawia wymagane 700m2
3. Po wybudowaniu domu "wyodrębnia" nową 700m2 działkę.

A mając na uwadze to:

Cytat

W urzędnie mi powiedziano ,ze wpierw wybudować domy a pozniej zgłosić to w urzedzie i podzielą działke



przy założeniu, ze kompetentną była osoba udzielająca takiej informacji - teoria może stać się ciałem, bo przepisy na taki myk pozwalają.
Link do komentarza
Cytat

Własnie plan nie pozlwala na to.W urzędnie mi powiedziano ,ze wpierw wybudować domy a pozniej zgłosić to w urzedzie i podzielą działke




Cytat

najlepiej idz do urzędu w którym sprawa będzie związana z działką na ich terenie i tam dopytaj o szczegóły, widzisz że każdy daje Ci tu inne info jakby wszędzie przepisy były zupełnie odrębne, dowiedz się u siebie w urzędzie i tak będzie najbezpieczniej dla Ciebie icon_smile.gif


A jak uważasz, gdzie On był? w monopolowym czy hipermarkecie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...