Skocz do zawartości

Przyczyny niedogrzewania pomieszczeń w domu


Recommended Posts

Mam problem z uzyskaniem zadowalającej temperatury w niektórych pomieszczeniach, gdy na zewnątrz jest bardzo zimno (poniżej –10°C). Dom kupiłem od poprzedniego właściciela w ubiegłym roku, a zapewniał on, że centralne ogrzewanie nie sprawia kłopotów. Co może być przyczyną niedogrzewania?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/ogrzewanie-podlogowe-i-grzejniki/porady/16697-przyczyny-niedogrzewania-pomieszczen-w-domu

Link do komentarza
powodem niedogrzania moze byc spowodowane po prostu zbyt mala moca grzejnika (czyli za maly grzejnik)
nalezy tez nezwzglednie skontrolowac/wymienic (50 PLN) aöbo zainstalowac automatyczne odpowietrzniki w najwyzszem punkcie instalacji.
Regulacja wstepna jest nieskomplikowana ale wymaga specjalnego klucza do okresloneej marki zaworu - koszt ok 20 PLN.
Pozdr.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Kryzowanie - 95% "hydraulików" montuje zawory termostatyczne z nastawą "półkową N", bo nie ma pojęcia o koniecznych nastawach. Niestety.



No właśne.
To "kryzowanie"...
Moje grzejniki od kilku sezonów gorące górą, zimne dołem.
Zawsze miałem odkręcone te plastikowe kapturki na zaworach na maksa.
Kombinowałem że to wina pieca (tego ciśnienia które się pompką reguluje)
Poczytałem o "kryzowaniu" i zacząłem od tego, że od pierwszego grzejnika zacząłem dokręcać na maksa, później delikatnie odkręcać, tak aby przepływ był jak najmniejszy.
Zrobiło się nieźle, ale jeszcze nie wszędzie.
Dlatego zaczynam od pytania - ma ta wartość na zaworze znaczenie? No i pytanie drugie.
Mam sam się wziąć za podkręcanie tych regulacji? Tej nakrętki?
A jeśli tak - to w jaki sposób
Link do komentarza
Zgadza się. Mam dokładnie takie. Doczytałem już o tych nastawach wcześniej, nie wiem tylko jakie ma być ich położenie. Tzn gdzie i w którym miejscu mają być te cyfry, bo tam nie widzę żadnej strzałki ani cechy. W którym miejscu ma być to zero, 1,2 itd.
Poza tym próbowałem podważać "jakiś pierścień" żeby tym obrócić i ni hu hu.
Na razie dokręcałem tylko tymi kapturkami zewnętrznymi środkową iglicę, że zmniejszyć przepływ i pozwolić pompie aby była bardziej wydolna i mogła pchać wodę w mniejszym zakresie niż do tej pory.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...