Skocz do zawartości

Projekt domku - opinie


Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Jestem w trakcie poszukiwania wymarzonego domku.

Będziemy mieć działkę (jak tylko teście przepiszą ;)) o wymiarach 25x40m (front to 25 m). Droga jest od strony północnej więc planujemy budynek przybliżyć do drogi a z tyłu uzyskać kawałek ogrodu.

Jak na razie to ten projekt wpadł mi w oko:

http://www.optihaus.pl/perfekcyjny-projekt...08#.VAwHg2OoT78

Mąż ma fizia na punkcie odnaiwalnych źródeł energii więc stawiamy na pompę ciepła oraz rekuperację.
Rodzinka 2+1 (+1 w drodze ;)) czyli jak dla nas pokoi akurat. Co myślicie o tym projekcie?

Całe życie w mieszkanku z kuchnią 1,6x2 m więc należy mi się teraz coś konkretnego ;)
Link do komentarza
Jak dla mnie pomieszczenia w środku fajnie rozmieszczone. Proste schody pozwalają na użyteczne zagospodarowanie miejsca pod nimi.
Zastanów się nad zwiększeniem garażu. Ja stawiam na dwa stanowiska.

Osobiście szukam budynku z dachem płaskim. Skosy mnie przytłaczają - ale chyba jestem jedyną osobą z taką dolegliwością icon_redface.gif

Bardzo podoba mi się rozwiązanie balustrady na tarasie. Niby masywna ściana ale ta poręcz dodaje lekkości.
Odpoczywając na leżaczku można liczyć na trochę prywatności bo z drogi nas nie widać icon_smile.gif Ten element chcę widzieć w swoim projekcie! icon_smile.gif
Link do komentarza
Cześć Wam icon_smile.gif

Ania-N - ja też właśnie szukam projektu wymarzonego domu i wygląda na to, że mamy podobne upodobania.
Mi i mojemu mężowi zależy na tym, by budowa domu nie wiązała się ze zbyt dużymi kosztami, dlatego szukamy domu taniego w budowie.

Znalazłam fajny gotowy projekt, który jest podobny do Twojego:
http://www.dobredomy.pl/projekt/dario/

Domek z zewnątrz wygląda bardzo ładnie, jest nieduży, ale jak na potrzeby naszej rodziny wystarczy. W środku jest fajnie rozplanowany, podoba mi się ta przykładowa aranżacja - duży salon połączony z kuchnią utrzymany w jasnej kolorystyce icon_smile.gif Poza tym, dom ma garaż i ciekawy taras. Chyba się na niego zdecydujemy icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Cześć wszystkim!

Jestem w trakcie poszukiwania wymarzonego domku.

Będziemy mieć działkę (jak tylko teście przepiszą ;)) o wymiarach 25x40m (front to 25 m). Droga jest od strony północnej więc planujemy budynek przybliżyć do drogi a z tyłu uzyskać kawałek ogrodu.

Jak na razie to ten projekt wpadł mi w oko:

http://www.optihaus.pl/perfekcyjny-projekt...08#.VAwHg2OoT78

Mąż ma fizia na punkcie odnaiwalnych źródeł energii więc stawiamy na pompę ciepła oraz rekuperację.
Rodzinka 2+1 (+1 w drodze ;)) czyli jak dla nas pokoi akurat. Co myślicie o tym projekcie?

Całe życie w mieszkanku z kuchnią 1,6x2 m więc należy mi się teraz coś konkretnego ;)



Hej,

do 3 razy sztuka - w końcu coś ciekawego. Zawsze wydawało mi się, że jakość materiałów wykończeniowych, a nie kolumienki czy budki, zrobi na każdym (czytaj na mnie, bo dla siebie chcę budować, heh) największe wrażenie icon_biggrin.gif

Jak dla mnie jedynie tylko trochę za dużo drzwi tarasowych z tyłu. Zrezygnowałbym np. z tego prawego lub środkowego.

Może jeszcze ktoś ze speców od OZE się wypowie, bo to chyba dom szczególnie dla pasjonatów energooszczędności, jak Twój mąż Ania icon_surprised.gif
Link do komentarza
Zapomniałam hasła icon_eek.gif To forum ma coś nie teges z obrazkami wyświetlanymi przy próbie odzyskania hasła :/


Dziękuję za odpowiedzi.

Bajbaga - dobra uwaga. Człowiek od zawsze mieszka w mieszkaniu na drugim piętrze i nie myśli o takich rzeczach. Z drugiej strony rodzice mają swoje lata ale nie uskarżają się, że muszą do mieszkania na 1 piętro maszerować ;). Nie chciałabym tworzyć małego pokoiku na parterze kosztem powierzchni salonu... Muszę to przemyśleć :]

Wiola - Co do garażu dwustanowiskowego to działka troszkę wąska a i tak nie mam prawka wiec nie będziemy szaleć z dwoma autami ;)

Romek - to wygląda jak Simsy icon_biggrin.gif

Piotr - Właśnie drzwi na taras muszą zostać! To czego szukałam to dużo "dnia" w pokoju dziennym icon_smile.gif

Mamy czas na wybór więc będę dalej kombinować icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Dzień dobry!

Zauważyłem ten post i trudno mi ukryć radość, że także na tym ciekawym forum zauważono projekty z naszego serwisu. Będę pilnie obserwować Wasze opinie i uwagi oraz również tutaj w miarę możliwości odpowiadać na merytoryczne pytania dot. naszych projektów.
Nie zamierzam być oczywiście nadmiernie aktywny, a tym bardziej nachalny, bo doceniam niezależność forum i szanuję niechętne podejście do jakichkolwiek działań czysto reklamowych. Dlatego na pytania odpowiem także na priv, przez nasze formularze kontaktowe, mailowo czy telefonicznie.

Pozdrawiam wszystkich!
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Nie sądziłam, że wybór projektu jest tak trudni i że zajmuje to tyyyle czasu! Chcemy domek nowoczesny, ale bez większej przesady...z zachowaniem tradycyjności;) Ja jestem już zdecydowana i wybrałam projekt z tej strony - http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/...flo-iii-g1.html (projekt Flo III G1) - nie jest duży ponad 100m - ma 3 sypialnie tak jak chciałam i 2 łazienki. Plus że poddasze aż 35m - już mamy pomysł na zagospodarowanie. Mąż jest bardziej za Marcel G2 - jest większy, ma kotłownię i spiżarnię...w sumie to 2 są ładne...co myślicie??
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...