Skocz do zawartości

Cieknący odpływ


dexter8

Recommended Posts

Witajcie,

W miniony poniedziałek przeprowadziłem się do mieszkania w bloku. Przez pierwsze 3 dni wszystko było ok, jednak po powrocie z pracy czwartego dnia zauważyłem zbierającą się wodę na podłodze przy muszli klozetowej. Krótkie śledztwo ustaliło winnego - nieszczelna rura elastyczna odpływowa od WC.

Dodatkowe materiały (dropbox):
Filmik
Zdjęcie

I tutaj pytanko jest takie - czy można bez rozbierania całości coś poradzić? Czy silikon albo kit do uszczelniania (np. taki) wchodzi w grę czy może jedynym wyjściem jest rozbiórka i wymiana cieknącej rury (a jeśli tak to jaki jest tego szacunkowy koszt robocizny?).

pozdrawiam
Link do komentarza
Czy to miejsce, z którego kapią krople - to wylot z miski ustępowej?
Jeśli tak, to nie w tym kierunku założyłeś tą harmonijkową rurę - kielich z uszczelką powinien obejmować ten wylot i wtedy nie ma możliwości na wyciekanie ścieków, a ta końcówka z miękkimi "falbankami" powinna wejść w kołnierz odpływu w ścianie...
Link do komentarza
Cytat

Tak, miejsce z którego kapie to wylot z misy ustępowej.
Masz na myśli, że montujący to pomylił końcówki tej elastycznej rury odpływowej przyłączając ją odwrotnie?

Zdjęcie
(A poszło do ściany a B do odpływu z muszli klozetowej?)


To jest prawidłowa złączka harmonijkowa do wc na średnice 110. Ty pokazałeś na średnicę 50 i jest to złączka do syfonów.
Link do komentarza
Cytat

To jest prawidłowa złączka harmonijkowa do wc na średnice 110. Ty pokazałeś na średnicę 50 i jest to złączka do syfonów.


Dzięki, to wiele wyjaśnia.

Cytat

Jeśli faktycznie ze ściany nie wychodzi kielich, rozwiązaniem może być złączka dwukielichowa.



Ale jeśli ze ściany wychodzi kielich, to kupić nowy sztucer, zainstalować go poprawnie i finito.
Nie kombinować ze starym sztucerem w obu przypadkach.


Obecnie jestem poza mieszkaniem i będę tam dopiero jutro po południu i wtedy sprawdzę co i jak.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...