Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe


Recommended Posts

Cytat

Ocieplenie będzie tej jesieni 10cm


Tak na marginesie.
Jeśli jeszcze nie kupiłeś styropianu/wełny, a znajdziesz trochę wolnych środków (płatniczych ma się rozumieć icon_biggrin.gif ) to rozważ pogrubienie do 12cm a jeszcze lepiej 15cm warstwy izolacji.
W ogólnym rozrachunku kosztów docieplenie będą to procentowo niewielkie kwoty, a zysk na lata gwarantowany.


Ps.
Możesz jeszcze manipulować lambdą materiału izolacyjnego, ale nic nie wiem z jakiego pułapu startujesz.
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Nie długo sezon grzewczy i zastanawia mnie, czy to że grzeje podłogówkę przez cały dzień, a potem w nocy sama stygnie i ponownie na drugi dzień, czy to szkodzi czemuś czy można tak ogrzewać

Pozdrawiam


Możesz spokojnie tak grzać. Ja całą zimę 2013/14 tak grzałem i cieplutko było w domu. Płytki nie poodpadały a panele się nie powyginały icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Dom lat 60 z cegły pełnej o grubości muru 50cm, jeszcze nie ocieplony, na podłodze 20cm styropianu. Mi chodzi tylko czy te szkodzi posadzce czy można tak grzać.

Ocieplenie będzie tej jesieni 10cm

Pozdrawiam


Masz grube i pojemne cieplne mury, stąd wahania w grzaniu podłogówki nie wpłyną znacznie na temperaturę w pomieszczeniach.
Przyzwoita izolacja pod podłogówką, przeciwdziała stratom ciepła przy skokach temperatury.
Przy ocieplaniu ścian pamiętaj o ociepleniu fundamentu.
W jego pobliżu od strony wewnętrznej, jest najwyższa temperatura a w sumie największa różnica temperatur, co sprzyja uciekaniu ciepła.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Palę drewnem więc nie da rady by grzało całą noc




Witam

Żeby podłogówka nie stygła i żeby nie marnować ciepła które wyprodukuje bufor można dołożyć do instalacji C.O. bufor, czyli zbiornik z wodą. Wtedy po grzaniu w ciągu dnia w buforze masz np. 1000 litrów ciepłej wody, która pobierana jest przez podłogówkę, kiedy w piecu już wygaśnie. Wtedy podłoga nie będzie stygnąć i będziesz miał mniejsze straty na ponowne jej rozgrzanie.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • [url=http://zmkshop.ru/uslugi/stroitelstvo-avtomoyki-i-stantsii-avtozapravki-azs/]завод металлоконструкций здания азс[/url]
    • Chcesz przez to powiedzieć, że bardziej poziomo, zapewne przez różnicę poziomów na działce, nie da się zrobić? Ten siedmiometrowy odcinek z domu do rewizji jest w linii prostej? Rewizja przy wyjściu z domu jest wykonana i dostępna? Dopuszczalny, ale według moich nauczycieli - nieco ryzykowny... Bardziej stałe "odpadki" nie są porywane cieczą, przyklejają się do dna rury, ciecze przepływają nad nimi... Na tych przyklejonych tworzą się zatory i korki... Dlatego pytam o rewizję, które pozwalają na udrażnianie kanalizacji...
    • Cześć,   chciałbym poradzić się w kwestii kanalizacji. Otóż mój problem wygląda tak, że pomiędzy domem a studzienką rewizyjną kanalizacji, którą mam na działce uda mi się maksymalnie uzyskać różnice wysokości 90 cm na 7 metrach odległości.  Daje to spadek rury na tym odcinku około 13%.    Reasumując, na domu spadek 2%, pomiędzy domem a studzienką (7 metrów) 13% i pomiędzy studzienką a główną nitką 4%   Ja wiem, że optymalny spadek to 2% natomiast interesuje mnie czy ktokolwiek był zmuszony użyć tak dużego spadku i u niego to funkcjonuje. Znalazłem kilka informacji, że dopuszczalny jest spadek 15%.   Pozdrawiam Mikołaj.
    • Dzień dobry,  W maju ubiegłego roku zamieszkałem w domu. Dziś zauważyłem około 30 do 50 cm nad oknami dachowymi takie dziwne plamy na membranie. Te plamy na te chwile są suche membrana uniosła się do góry tak jak kartka papieru która jest zmoczona i potem wyschnie. Dach pokryty blachodachówką panelową. Strych nie jest ocieplony. Pomiędzy parterem a strychem legary z drewna i 35 cm wełny mineralnej. Wokół dwóch kominów i we wszystkich innych newralgicznych miejscach takie coś nie występuje.  Macie Państwo pomysły co to i czy to może być groźne ? Podejrzewam że ma to coś wspólnego z wykraplaniem się wody, lub niepoprawną obróbką okien dachowych.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...