Skocz do zawartości

Ogrodzenie Tymczasowe


Recommended Posts

Witam.
Chciałbym postawić ogrodzenie od strony drogi głównej. Plany na przyszłość daleka przewidują poszerzenie drogi czyli 4m w głąb działki. Zgodnie z prawem muszę postawić ogrodzenie właśnie przesunięte o 4m. Sąsiedzi (6) maja ogrodzenie przy drodze i jest tez kilka wielkich drzew (Serednica 50cm). Wiec w razie robienia drogi muszą nakazać wszystkim rozebrać ogrodzenia. Wiec pytam czy ja tez mogę postawić w wzdłuż starej linii jak wszyscy i w razie budowy przestawię ogrodzenie.

Ogrodzenie typu siatka i kolki metalowe.
Brama będzie przesunięta 4m.


__________________________
------------------------------------ Droga
__________________________
__________________________ ogrodzenie w lini z reszta ogrodzeń
|
|
| brama
|___\____\________________ ogrodzenie 4m dalej
Link do komentarza
Budowa ogrodzenia od strony drogi wymaga uprzedniego zgłoszenia takiego zamiaru w starostwie, a prace można rozpocząć po upływie 1 miesiąca, jeśli urząd nie zgłosi sprzeciwu. Przebieg ogrodzenia musi być zgodny z linią rozgraniczenia (nie mylić z granicą działki) określona na planach miejscowych.

W praktyce, gdy perspektywa poszerzenia drogi jest odległa często ogrodzenie stawia się nawiązując do linii już istniejących, jednak nie jest to zgodne z prawem (samowola budowlana), nie można też liczyć na odszkodowanie za płot, gdy gmina wykupi teren pod drogę.
Link do komentarza
Cytat

......nie można też liczyć na odszkodowanie za płot, gdy gmina wykupi teren pod drogę.




W sumie, to tylko do tego się sprowadza - bo potrafi bardzo boleć, nawet po np. 20 latach icon_lol.gif

Ps. A boleć może jeszcze bardziej bo "stara" część sąsiadów, za ogrodzenie może dostać niezłe odszkodowanie, albo przestawienie (cofnięcie ogrodzenia) na koszt gminy.
Link do komentarza
Dzięki za odpowiedzi. Wiem ze trzeba zgłaszać i czekać miesiąc. Trochę nie na rękę mi przesuwać ogrodzenie 4m bo 5m od drogi stoi stara piwnica taka ziemianka. Wtedy zostanie metr na przejście do niej lub mniej i będzie taki ścisk. Powiedzmy ze bym zrobił tak.
Zgłosił ogrodzenie i postawił tylko bramę na linii 4m od drogi a resztę przy drodze a potem bym to przestawił. Ten teren pusty czyli 60m2(15x4) tyle zostanie to tam parkują mi ludzie lub sklep staje.

Gmina zanim zacznie robić drogę to zejdzie z 10 lat minimum.
I skąd maja wiedzieć ze te moje ogrodzenie nie stało jak reszta ogrodzeń.


Dziękuje za zainteresowanie tematem i proszę o pomoc jak to załatwić.
Link do komentarza
Cytat

Gmina zanim zacznie robić drogę to zejdzie z 10 lat minimum.
I skąd maja wiedzieć ze te moje ogrodzenie nie stało jak reszta ogrodzeń.



jak dostałem mapki do PnB to miałem na nim zaznaczone ogrodzenia sąsiadów
jeden sąsiad przedłużał ogrodzenie, gdy ja kupowałem działkę
na mapkach już miałem to zaktualizowane
w urzędach pewnie mają według rocznik poukładane papiery
więc pewnie dojdą do tego i jeszcze uznają z Twoje ogrodzenie za samowolę
jeżeli to będzie tylko ogrodzenie tymczasowe ( 10 lat pewnie nie wytrzyma)
to zrób w linii z sąsiadami
Link do komentarza
Pewnie zaraz by ktoś zgłosił ze ogrodzenie postawione i kara. To ogrodzenie zrobię tak jak ma być i teraz mam kolejne 2 pytania.

1. Czy dużo papierków trzeba żeby zburzyć stara piwnice???
2. Mam garaż blaszak postawiony 8m od starej drogi (powinien byc 8m od owej planowanej), czy przy pozwoleniu o dom ktoś będzie miał zastrzeżenia jakieś????
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...