Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• aaaaaaaaaaaaaaaaa...   nie możesz się zabezpieczyć przed moimi odpowiedziami, ponieważ one są   nieoczekiwane, niespodziewane, zaskakujące i piorunujące. Obiektywnie więc lepiej przyjąć je na klatę, przemyśleć - i poprawić się. Bo one niosą duży ładunek dydaktyczny. I mają swe źródło w głębokiej sympatii do adwersarza. Nawet nie wiem, czy nie jest to mowa miłości do bliźniego.... No i są podane w lekkiej, przystępnej, również dla seniorów, formie!   Uniki nie są wskazane, bo zbytnie machanie rozumem może poluzować klepki - a kto lubi szmery w uszach, czy łomotanie w głowie.    Należy się tylko pozytywnie nastawić, przyjąć i zastosować.    Oczywiście słowo DZIĘKUJĘ  z przyjemnością zawsze od ciebie przyjmę!       Pożyczyłem fotkę od animusa, bo jakoś pasuje mi do tego mojego postu    -  a może tak sobie wyobrażam twoją minę po jego przeczytaniu ???!
    • Zgadza się - ale zachorowań jest stała ilość, a więc i ten szczyt będzie niższy. Taką mam nadzieję. Oby ludziom nie odbiło, jak we Włoszech - i siedzieli w domu. Chociaż ja nie jestem optymista - jestem trzeźwym i chlodnym obserwatorem   Cieszę się - ale czekam, co dalej, z rezerwą     USA - tam ta ilość zarażonych strasznie rośnie. Szczyt podobno w okolicach Świąt.      Ciekawe: Okazuje się, że zwykła maseczka chrurgiczna i podobne - nie chronią przed koronawirusami. Mało - siadaja one (i inne bakterie i wirusy) na maseczce i stanowią dodatkowe niebezpieczeństwo. Co ciekawe - powinno się taką maseczkę zmieniać co 20 minut. Paranoja!
    • Ojojoj... jakiż optymista z Ciebie. Szumowski mówił coś o szczycie zachorowań, że dopiero przed nami . No i święta ... coś w ten deseń ... poobserwujmy świętonalia    
    • Witam,  Dom z lat 1960 fundament betonowy 80cm w ziemi 80 cm nad- ław brak, izolacji brak, grunt gliniasty. Izolacja pozioma jest-papa ściany suche. Fundament bieda beton czyli beton z dodatkami - kamienie, kawałki cegieł planuje dołożyć siatkę zbrojeniowa fi6 i dolać betonu by to "zamknąć". Teraz pytanie odnośnie izolacji, czy ma to w ogóle sens ? Jako, że ławy  nie ma i od spodu brak izolacji fundament kapilarnie coś tam zawsze będzie podciągał. Czy taka wilgoć po zaizolowaniu frontu nie będzie się kisić w murze?  Myślałem jedynie o folii kubelkowej by odprowadzić wodę od muru i dać drenaż , folia dodatkowo stworzy przestrzeń pomiędzy gruntem a fundamentem.   Jakieś rady pomysły? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • jest OK!   Tylko 370 nowych zachorowań - stabilizuje się!   https://forsal.pl/artykuly/1461198,koronawirus-w-polsce-przyrost-zakazen-koronawirusem-w-polsce-aktualny-wykres.html
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...