Skocz do zawartości

Dom zbliżony do pasywnego


Recommended Posts

Magdzie i Pawłowi marzył się dom pasywny. Koniec końców zbudowali dom prawie pasywny zużywający (20 kWh/m2). Ale i tak, dzięki wielu zabiegom, eksploatacja budynku jest tańsza, w porównaniu do innych domów o identycznej powierzchni i wzniesionych z takich samych materiałów.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/reportaze/a/18127-dom-zblizony-do-pasywnego

Link do komentarza
co za brednie , 1500 zł za przyłacze gazu a gaz 100 metrów od działki i dla 2 domów gazownia pociągnęła to za darmo , ale jaja , a wiem co pisze bo robiłem gaz i przyłacza rok temu, do samej puszki gazownia bierze 2300 zł ,800 mapka , 800 projekt , kominiarz 400 zł itd a na działce i reszta to jakieś 10 000 zł , do tego kocioł i reszta czyli 25 000 zł a miałem tylko 45 metrów od gazociągu ,
już widze jak gazownia dla 2 domów ciągnie na swój koszt 100 metrów gazociągu jak widziałem ile zapłacili za przewiert przez ulice 10 metrów do mojej skrzynki 6400 zł , a tutaj gośc płaci 1700 rocznie za gaz i gazownia pociągnęła mu za kilkadziesiąt tysięcy 100 metrów gazociągu ,buhahahahahah
Link do komentarza
Kuba ale w czym widzisz problem? To czy gazowni opłaca się podlaczyc 100m rurociągu to ich sprawa. Jeżeli uznaliby inaczej i przezucili koszta na właścicieli to sądzę że za te pieniądze - o których Ty piszesz - lepiej byłoby zrobić pompę ciepla. Ci właściciele też pewnie by tak zrobili. U mnie za 15m rury wraz z skrzynka i licznikiem biorą 1800zl. Tak więc wszystko ok wg mnie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...