Skocz do zawartości

wymarzony dom


Recommended Posts

witam forumowiczów
od 3 lat przymierzam się do wybudowania własnego małego domku ale zawsze było coś co mnie hamowało i w tym roku się przemogłem i pozałatwiałem wszystkie niezbędne dokumenty (biurokracja straszliwa) i pozwolenie na budowę jest
icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

projekt domu indywidualny bo w gotowych zawsze coś nie pasowało, działka budowlana jest (dostaliśmy z żoną od mojej teściowej)

tylko ni w ząb nie umie policzyć mniej więcej kosztów stanu surowego zamkniętego bez robocizny więc jak by ktoś miał chęci i mógł wyliczyć koszta to będe dozgonnie wdzięczny...

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
mb (metr bieżący) fundamentu szerokości 50cm: 130zł + hydroizolacja
Podłoga na gruncie - ok 23 zł/m2
ściany m2 - 50-60 zł + izolacja pozioma ( rolka szerokości 30cm 30m /45 zł /szt)
Strop - 150 zł/m2
Więźba - 720 zł/m3
Deski 2,5cm grubości - 360 zł/m3
Gont bitumiczny - 35 zł/m2
Nie liczę: narzędzi, elektronarzedzi, zapraw murarskich, gwoździ, wkrętów, prądu, wody, ocieplenia itp.. - doliczyłbym ok 20% do całości materiałów
Stal żebrowana fi 12 obecnie ok 2650/tona - przywożą na budowę icon_smile.gif




Dla pocieszenia - jak zaczniesz - to skończysz
Cena nie gra aż tak istotnej roli jak czas icon_smile.gif

Rozumiem, że budować się będziesz na skarpie ?
Link do komentarza
Cytat

Nie będę się budował na skarpie teren jest równy nawet teraz ziemniaki na nim rosną hi hi, a skąd taki pomysł?
dom będzie podniesiony 90 cm nad ziemie żeby piwnicy nie kopać tak głęboko.
1 mb fundamentu na 50 cm szeroki a wysokość jaką policzyłeś?


Ława fundamentowa to powinna być 60X40 cm.
A piwnica im głębiej w ziemi tym lepiej, w końcu jest to pomieszczenie w ziemi.
Tak patrząc pobieżnie na Twój projekt to projektant jakiś niepoważny, izolacje podłogi na gruncie dał Ci 10 cm!? a na ocieplenie dachu zalecił 20 cm wełny! I brakuje mi w opisie przekroju podłogi izolacji między styropianem a wylewką.
Czy strop wg projektu jest monolityczny?
Link do komentarza
powiem tak bardzo krótko że nic z tego nie kumam bo po prostu jestem takim tłukiem budowlanym że szkoda gadać icon_razz.gif
czy jest coś co powinienem zmienić w projekcie póki się da ?
kórde ta piwnica mnie martwi, dałeś mi do myślenia...
ogólnie chodziło o to żeby chałupa nie przekroczyła 100 m2 i koszt budowy był przybliżony do 200 tyś bez roboty dlatego prosiłem o przybliżone policzenie potrzebnych materiałów bo ja nie umiem.
dziękuje za podpowiedzi i porad wszystkim co się znają i co już przechodzili przez to mini piekło...
Link do komentarza
Cytat

powiem tak bardzo krótko że nic z tego nie kumam bo po prostu jestem takim tłukiem budowlanym że szkoda gadać icon_razz.gif
czy jest coś co powinienem zmienić w projekcie póki się da ?
kórde ta piwnica mnie martwi, dałeś mi do myślenia...
ogólnie chodziło o to żeby chałupa nie przekroczyła 100 m2 i koszt budowy był przybliżony do 200 tyś bez roboty dlatego prosiłem o przybliżone policzenie potrzebnych materiałów bo ja nie umiem.
dziękuje za podpowiedzi i porad wszystkim co się znają i co już przechodzili przez to mini piekło...


To bardzo źle, bardzo że nic nie kumasz. Będą robić Cie w rogi za każdym razem, czego oczywiście Ci nie życzę ale taka jest szara rzeczywistość.

Co do piwnicy to budynek jest tylko częściowo podpiwniczony a pozostałą część budynku musisz wyrównać z poziomem górnym piwnicy czyli strata materiału na część nie podpiwniczoną. A pisałem, że im głębiej w ziemi tym lepiej bo utrzymuje się stała temperatura, latem się nie przegrzewa a zimą mróz nie wchodzi.

Za 200 tys to Ty tego domku nie postawisz. Sorki, że Ci to powiedziałem, zapewne się zasmuciłeś ale taka prawda.
To o czym My tu piszemy a Ty nie kumasz o co biega to poszperaj w necie wpisując frazy Cię interesujące a się wszystkiego dowiesz w rozszerzonym opisie:)
Link do komentarza
Kurde nie zmieszcze sie w 2 stuwach to bardzo nie dobrze. Poszperam po wujku google i zobaczymy co mi powie. A jak dam projekt jakiemusbudowlancowi to bedzie w stanie policzyc mi przyblizony koszt budowy bez robocizny? Cholera bardzo nie dobra to wiadomosc z tymi kosztami ze sie nie zmieszcze a troche poczytalem i ludzie opisywali ze da sie za 200 tys postawic maly domek do 100 m2
Link do komentarza
Cytat

Kurde nie zmieszcze sie w 2 stuwach to bardzo nie dobrze. Poszperam po wujku google i zobaczymy co mi powie. A jak dam projekt jakiemusbudowlancowi to bedzie w stanie policzyc mi przyblizony koszt budowy bez robocizny? Cholera bardzo nie dobra to wiadomosc z tymi kosztami ze sie nie zmieszcze a troche poczytalem i ludzie opisywali ze da sie za 200 tys postawic maly domek do 100 m2


Prędzej wycenę materiałów zrobi Ci porządna hurtownia budowlana, a budowlańca możesz zapytać ile wziąłby za robociznę, prędzej Ci odpowie niż wyliczy materiał.
Wybudujesz mały domek za 200 tys, ale mały domek małemu domkowi nie równy icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Wiesz jaki jest mały domek ?
Zresztą zapytaj się każdego budującego dom - czy jego dom nie jest za mały.
99% ci odpowie że za duże buduje..
Mały domek postawisz w 2 lata sposobem gospodarczym.
A niezbędne minimum to 1)pokój z kuchnią 2) pokój sypialny taki max 2,3x 3,5m, łazienka z ubigacją i kotłownia lub pompa ciepła/ ogrzewanie gazowe/olejowe z pralką lub schowkiem na szczotki itp.
I nic więcej nie trzeba !


Zobacz sobie np taki projekt Z71 SMART
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
A i ja przylazłam się odrobinkę popastwić icon_razz.gif icon_lol.gif

Cytat

witam forumowiczów
od 3 lat przymierzam się do wybudowania własnego małego domku



No i .... jak Ci idzie ?
Bo to co jest na rzutach toto na małe nie wygląda :bezradny:

Cytat

powiem tak bardzo krótko że nic z tego nie kumam bo po prostu jestem takim tłukiem budowlanym że szkoda gadać icon_razz.gif



Uuuuu , kochany.
Szukaczka forumowa, google .... i do dzieła.
Samo się nie naumie. A jeśli się nie naumie , to zapłaci dwa razy więcej z powodów rozmaitych. Niewiedza nie usprawiedliwia icon_wink.gif

Cytat

A jak dam projekt jakiemusbudowlancowi to bedzie w stanie policzyc mi przyblizony koszt budowy bez robocizny?



A dlaczego bez robocizny?
Bo .... jeśli robociznę zrobi Ci za free rodzina , znajomi .... budowlańcy oczywiście - to jest bardzo dobra wiadomość.
Jeśli nie .... to jest to wiadomość zdecydowanie gorsza w Twojej sytuacji.


Cytat

Cholera bardzo nie dobra to wiadomosc z tymi kosztami ze sie nie zmieszcze a troche poczytalem i ludzie opisywali ze da sie za 200 tys postawic maly domek do 100 m2



To policz sobie ile Ty masz .
Piwnica - co prawda nie pod całym domem, ale policz to jako dodatkową kondygnację.
Parter - obwód 1177/775 , plus to samo poddasze .... po podłogach licz !!! To sorrrry, ile to jest?
Mnie też pisało w projekcie niespełna 130 użytkowej- śliczny , malusi domek . Szlag by trafił tą użytkową, kiedy po podłogach miałam do sprzątania i zagospodarowania 200m2. Kolubryna choć na taką nie wyglądał!!!
Super dom - dla sześcioosobowej rodziny !!!!
Gdybym dla siebie budowała drugi raz (choć raczej budować nie będę bom już sprzedała i radośnie z powrotem w miasto wsiąkła) , to byłaby to maleńka parterowa chałupka.
Pytanie zasadnicze: dla kogo buduje dom?
Dla siebie , dla rodziny , dla dzieci ..... wrrrrrróć!!!
Dzieci sie wyniosą na swoje (bo to już nie te czasy kiedy wielopokoleniowo się przedzie a poza tym młodzież nie chce na wsi mieszkać i ja się nie dziwię ) ... i zostaje się z chałupą z pięcioma albo i więcej pokojami , po których się za przeproszeniem człek szwenda jak smród po gaciach bo wysprzątać trza , ogrzać .... a dziecka przyjeżdżają tylko na święta i wakacje.

Mała ciepła parterówka ogrzewana gazem z trzema małymi pokojami , salonem z aneksem kuchennym, ubikacją i łazienką (osobno) - to jest to co wybudowałabym gdybym musiała jeszcze raz.
Sie rozpisałam icon_rolleyes.gif
Po co?
Po to , żeby uświadomić Ci , drogi autorze tegoż wątku , że nie budujesz małego domku.



Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...