Skocz do zawartości

Powersharp - opinie z użytkowania


NOTO

Recommended Posts

Nie użytkowałem ale oglądałem to w jednym z dużych hiper marketów budowlanych.
Jak dla mnie (pomimo, że to wypuściła znana i bardzo dobra firma) jest to gadżet i to drogi gadżet. Bo aby spełnić warunki ostrzenia za pomocą tego przyrządu musisz kupić specjalny łańcuch, specjalna prowadnicę no i ta przystawkę.
Może dla zaczynających przygodę z pilarką jest to dobre rozwiązanie, które spełni oczekiwania kupującego.

I z tego co pamiętam jest to rozwiązanie które współgra z pilarkami małej mocy, do użytku domowego.
Link do komentarza
Chyba największe prowadnice to 16 cali 3/8 cala. Ja myślę o 14 calach (spalinowa i elektryczna - wymiennie). Głównie z uwagi na szybkość ostrzenia i chęć spawdzenia nowinki. Obecnie mam zapasowe łańcuchy naostrzone jak idę w teren. Tak nie musiałbym.
Ale fakt rozwiązanie trochę drogie i jak patrzyłem na łańcuch to zęby tnące są takie jakby delikatne.
Na stronie jednego ze sklepów jest napisane
"- TRWAŁOŚĆ - łańcuch Powersharp jest równie trwały i wytrzymały jak inne łańcuchy marki OREGON z podziałką 3/8""

Coś nie za bardzo w to wierzę że tyle samo ostrzeń ten łańcuch wytrzyma.... Edytowano przez NOTO (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Chyba największe prowadnice to 16 cali 3/8 cala. Ja myślę o 14 calach (spalinowa i elektryczna - wymiennie). Głównie z uwagi na szybkość ostrzenia i chęć spawdzenia nowinki. Obecnie mam zapasowe łańcuchy naostrzone jak idę w teren. Tak nie musiałbym.
Ale fakt rozwiązanie trochę drogie i jak patrzyłem na łańcuch to zęby tnące są takie jakby delikatne.
Na stronie jednego ze sklepów jest napisane
"- TRWAŁOŚĆ - łańcuch Powersharp jest równie trwały i wytrzymały jak inne łańcuchy marki OREGON z podziałką 3/8""

Coś nie za bardzo w to wierzę że tyle samo ostrzeń ten łańcuch wytrzyma....


Tylko te łańcuchy są na szerokość rowka 1,3 mm a te "duże" mają 1,5 mm lub 1,6 mm są one dedykowane do pilarek o mocy powyżej 3 KM.
Ja też kukłem ile to kosztuje to "zwykły" łańcuch i prowadnica + pilnik wychodzi znacznie taniej, oczywiście tez marki Oregon.
A ile ostrzeń wytrzyma? to zależy jak często będzie się łańcuch tępił lub jak często będzie się go ostrzyć icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 3 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...