Skocz do zawartości

ogranicznik otwarcia drzwi wejściowych


Recommended Posts

Mam problem z drzwiami wejściowymi
zrobiłem sobie z kostki podest i chodnik przy ścianie
nie mam gdzie zamontować teraz odbojnika drzwi (otwierane na zewnątrz)
szukam ogranicznika otwarcia drzwi
w necie znajduję tylko do mebli icon_evil.gif
dzwoniąc po punktach sprzedaży proponują samozamykacz
ale z tego co wiem, to w nim można ustawić kąt max otwarcia ale nie da się ustawić siły zamykania na 0
Rozbierał już ktoś samozamykacz, zastanawiam się czy da się wymontować z niego mechanizm odpowiedzialny za siłę zamykania, ale tak aby działał mechanizm blokady max otwarcia
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Mam problem z drzwiami wejściowymi
zrobiłem sobie z kostki podest i chodnik przy ścianie
nie mam gdzie zamontować teraz odbojnika drzwi (otwierane na zewnątrz)
szukam ogranicznika otwarcia drzwi
w necie znajduję tylko do mebli icon_evil.gif
dzwoniąc po punktach sprzedaży proponują samozamykacz
ale z tego co wiem, to w nim można ustawić kąt max otwarcia ale nie da się ustawić siły zamykania na 0
Rozbierał już ktoś samozamykacz, zastanawiam się czy da się wymontować z niego mechanizm odpowiedzialny za siłę zamykania, ale tak aby działał mechanizm blokady max otwarcia



Musisz poszukać odpowiedni samozamykacz. Jest wiele takich które pozwalają np. na ustawienie siły domknięcia na zero a to nie koliduje z ograniczeniem otwierania. Poza tym samozamykacz można chwilowo blokować w momencie gdy np. chcemy coś wnieść i nie mamy wolnej ręki.

P.S. zawsze można coś zdemontować by przestało działać. icon_evil.gif
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
A może masz na myśli ogranicznik otwarcia drzwi? Miałem taki sam problem. Przy każdym otwieraniu drzwi od zewnątrz leciały i obijały nową elewację. Dlatego też byłem zmuszony zamontować ogranicznik z http://www.agmar.com/akcesoria/hyperack/og...ia-drzwi,5.html W innym wypadku bardzo szybko pozbyłbym się tynku i styropianu na jednej ze ścian domu. Edytowano przez Jerzy32 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Cytat

Wiem, że post stary ale nie mogłem się powstrzymać przed odpowiedzą.
Nie lepiej wyregulować drzwi aby "nie leciały" na ścianę? Po otworzeniu (w każdej pozycji) drzwi powinny nie otwierać się ani nie zamykać. Tyle w tym temacie.



lepiej było się powstrzymać niż pisać głupoty
przy większym wietrze żadne regulacje nic nie pomogą
Link do komentarza
Cytat

lepiej było się powstrzymać niż pisać głupoty
przy większym wietrze żadne regulacje nic nie pomogą



Trzeba było napisać, że problem jest przy tym że wiatr wyrywa skrzydło z ościeżnicy. Dla mnie jako montażysty logicznym jest fakt że skrzydło u Ciebie samoczynnie się uchyla lub zamyka. Nawet się nie domyśliłem że może Ci chodzić o zwykły ogranicznik kąta otwarcia drzwi.

Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...