Skocz do zawartości

ogranicznik otwarcia drzwi wejściowych


Recommended Posts

Mam problem z drzwiami wejściowymi
zrobiłem sobie z kostki podest i chodnik przy ścianie
nie mam gdzie zamontować teraz odbojnika drzwi (otwierane na zewnątrz)
szukam ogranicznika otwarcia drzwi
w necie znajduję tylko do mebli icon_evil.gif
dzwoniąc po punktach sprzedaży proponują samozamykacz
ale z tego co wiem, to w nim można ustawić kąt max otwarcia ale nie da się ustawić siły zamykania na 0
Rozbierał już ktoś samozamykacz, zastanawiam się czy da się wymontować z niego mechanizm odpowiedzialny za siłę zamykania, ale tak aby działał mechanizm blokady max otwarcia
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Mam problem z drzwiami wejściowymi
zrobiłem sobie z kostki podest i chodnik przy ścianie
nie mam gdzie zamontować teraz odbojnika drzwi (otwierane na zewnątrz)
szukam ogranicznika otwarcia drzwi
w necie znajduję tylko do mebli icon_evil.gif
dzwoniąc po punktach sprzedaży proponują samozamykacz
ale z tego co wiem, to w nim można ustawić kąt max otwarcia ale nie da się ustawić siły zamykania na 0
Rozbierał już ktoś samozamykacz, zastanawiam się czy da się wymontować z niego mechanizm odpowiedzialny za siłę zamykania, ale tak aby działał mechanizm blokady max otwarcia



Musisz poszukać odpowiedni samozamykacz. Jest wiele takich które pozwalają np. na ustawienie siły domknięcia na zero a to nie koliduje z ograniczeniem otwierania. Poza tym samozamykacz można chwilowo blokować w momencie gdy np. chcemy coś wnieść i nie mamy wolnej ręki.

P.S. zawsze można coś zdemontować by przestało działać. icon_evil.gif
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
A może masz na myśli ogranicznik otwarcia drzwi? Miałem taki sam problem. Przy każdym otwieraniu drzwi od zewnątrz leciały i obijały nową elewację. Dlatego też byłem zmuszony zamontować ogranicznik z http://www.agmar.com/akcesoria/hyperack/og...ia-drzwi,5.html W innym wypadku bardzo szybko pozbyłbym się tynku i styropianu na jednej ze ścian domu. Edytowano przez Jerzy32 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Cytat

Wiem, że post stary ale nie mogłem się powstrzymać przed odpowiedzą.
Nie lepiej wyregulować drzwi aby "nie leciały" na ścianę? Po otworzeniu (w każdej pozycji) drzwi powinny nie otwierać się ani nie zamykać. Tyle w tym temacie.



lepiej było się powstrzymać niż pisać głupoty
przy większym wietrze żadne regulacje nic nie pomogą
Link do komentarza
Cytat

lepiej było się powstrzymać niż pisać głupoty
przy większym wietrze żadne regulacje nic nie pomogą



Trzeba było napisać, że problem jest przy tym że wiatr wyrywa skrzydło z ościeżnicy. Dla mnie jako montażysty logicznym jest fakt że skrzydło u Ciebie samoczynnie się uchyla lub zamyka. Nawet się nie domyśliłem że może Ci chodzić o zwykły ogranicznik kąta otwarcia drzwi.

Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...