Skocz do zawartości

Który domek będzie tańszy?


Recommended Posts

Chcę wybudować dom ale mam ograniczone fundusze i chciałabym się zmieścić w kwocie 200 tys zł pod klucz,czy to możliwe? icon_smile.gif

Który dom będzie tańszy,ten z projektu dąbki 3 (73 m2) http://extradom.pl/projekt-domu-dabki-3-KR...CFRHHtAod6hAAYg ontario II (83 m2) http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Ontario_II/ czy corte (77 m2) http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Corte/ Edytowano przez villa81 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

A może ten dom? Na forum murator pisało,że to najprostszy i najtańszy z możliwych dom który bez problemu da się postawić pod klucz za 200 tys zł a nawet mniej http://projekty.muratordom.pl/projekt_rozt...33905&sg=16


Istnieje prawdopodobieństwo, że z tym domkiem zmieścisz się w 200 tys. icon_biggrin.gif
Co do tych trzech projektów z pierwszego posta to praktycznie są takie same.
I jeszcze zadajesz pytanie czy w 200 tys się zmieścisz, ale nic nie piszesz jakim sposobem masz zamiar budować ten domek.
Link do komentarza
Cytat

Istnieje prawdopodobieństwo, że z tym domkiem zmieścisz się w 200 tys. icon_biggrin.gif
Co do tych trzech projektów z pierwszego posta to praktycznie są takie same.
I jeszcze zadajesz pytanie czy w 200 tys się zmieścisz, ale nic nie piszesz jakim sposobem masz zamiar budować ten domek.



Będę budować z jedną ekipą,ewentualnie kilkoma. A jaki dom jest najładniejszy według ciebie? ;)
Link do komentarza
Każdy ma swój gust, i nie każdemu musi podobać się to co mi icon_biggrin.gif
Ja lubię prostotę bo w tym też jest piękno i stawiam na domek ROZTROPNY .
Jest mały i funkcjonalny, a jak jeszcze chciałabyś zagospodarować w przyszłości poddasze to proponuje ściankę kolankowa podnieś, nie duży koszt a w późniejszym okresie może okazać się to strzałem w dziesiątkę. W tym projekcie to akurat może być trochę kłopotliwe, bo on nie ma wcale ścianki kolankowej, ale wszystko jest możliwe do wykonania.
Link do komentarza
Po raz kolejny zadaję pytanie,ponieważ chciałabym uzyskać trochę więcej odpowiedzi icon_smile.gif

Zastanawiam się nad projektami:

- Agat (77 m2) http://extradom.pl/projekt-domu-agat-bez-garazu-WRN1016

-Roztropny (78 m2) http://projekty.muratordom.pl/projekt_rozt...?photo_id=33905

-Ontario II (83 m2) http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Ontario_II/

Mam ograniczone fundusze icon_cry.gif Dlatego chciałabym się zmieścić w 200 tys zł pod klucz. Czy to możliwe? icon_biggrin.gif

I jaki domek jest najtańszy z tych które tu podałam?

A jaki wam się najbardziej podoba?

Czekam na odpowiedzi icon_wink.gif
Link do komentarza
Najtańszy będzie moim zdaniem Roztropny - dach 2 spadowy. Murator podaje przybliżone ceny:

ORIENTACYJNE KOSZTY BUDOWY (NETTO)
1. Stan zero 23 000 zł
2. Stan surowy otwarty 49 000 zł
3. Stan surowy zamknięty 19 000 zł
4. Instalacje elektryczne 4 000 zł
5. Instalacje sanitarne 19 000 zł
6. Wykończenie zewnętrzne 16 000 zł
Razem (1-6): 130 000 zł

A dom stawiała by firma czy wszystko co się da zrobić samemu to gospodarczo?

Link do komentarza
Cytat

Najtańszy będzie moim zdaniem Roztropny - dach 2 spadowy. Murator podaje przybliżone ceny:

ORIENTACYJNE KOSZTY BUDOWY (NETTO)
1. Stan zero 23 000 zł
2. Stan surowy otwarty 49 000 zł
3. Stan surowy zamknięty 19 000 zł
4. Instalacje elektryczne 4 000 zł
5. Instalacje sanitarne 19 000 zł
6. Wykończenie zewnętrzne 16 000 zł
Razem (1-6): 130 000 zł

A dom stawiała by firma czy wszystko co się da zrobić samemu to gospodarczo?



Chyba raczej firma.
Link do komentarza
Cytat

Chyba raczej firma.


A mówiłem co do tematów Twoich icon_razz.gif
Jeżeli chcesz wynająć firmę to może być krucho aby się zmieścić w wyznaczonej kwocie.
Budując systemem gospodarczym byś się zmieściła,a z firmą to może być tak na styk.
Link do komentarza
Cytat

Chyba wybiorę ontario,bo ma 4 pokoje i nieco większą powierzchnię icon_biggrin.gif I już nie będę zakładała nowych tematów icon_razz.gif


Na Ontario nie starczy Ci 200 tys. na Roztropny tak.
A ilu domowników będzie w nim mieszkać? Bo może od tego tego by było trza zacząć.
W tym Roztropnym gdybyś podniosła ściankę kolankową i zrobiła użytkowe poddasze też miałabyś z trzy pokoje więcej.
Link do komentarza
Cytat

Na Ontario nie starczy Ci 200 tys. na Roztropny tak.
A ilu domowników będzie w nim mieszkać? Bo może od tego tego by było trza zacząć.
W tym Roztropnym gdybyś podniosła ściankę kolankową i zrobiła użytkowe poddasze też miałabyś z trzy pokoje więcej.


no, niby tak, ale jak podniesie ściankę i zrobi lany strop, to dom będzie kosztować tyle, co Ontario, albo i więcej icon_razz.gif
Link do komentarza
Cytat

no, niby tak, ale jak podniesie ściankę i zrobi lany strop, to dom będzie kosztować tyle, co Ontario, albo i więcej icon_razz.gif


Nie wiem jaki strop jest w Ontario, domniemywam, że betonowy.
Przecież w tym Roztropnym nie musi kończyć góry od razu, a co będzie miała zrobione teraz to nie będzie rozpierdaki przy rozbudowie.
Patrząc na dach w Ontario a w Roztropnym to widać który jest tańszy i to założę się , że ponad 1/3.
Link do komentarza
Rozumiem że da się zbudować dom roztropny za 200 tys zł...tak? icon_smile.gif A ontario za ile? Ktoś kiedyś napisał że zbudował dom ontario II za 205 tys zł (stan developerski) icon_rolleyes.gif Jeśli faktycznie udało się zbudować i wykończyć ten dom za tą kwotę to byłoby fajnie.Ale jeśli by się nie dało to chyba i tak zbudowałabym ontario...no bo ten czwarty pokój jest potrzebny a doskładać trochę kasy zawsze można

Cytat

Na Ontario nie starczy Ci 200 tys. na Roztropny tak.
A ilu domowników będzie w nim mieszkać? Bo może od tego tego by było trza zacząć.
W tym Roztropnym gdybyś podniosła ściankę kolankową i zrobiła użytkowe poddasze też miałabyś z trzy pokoje więcej.



3 osoby będą mieszkać Edytowano przez villa81 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Villa, przecież projekty domów nie kończą się na tych trzech co pokazałaś.
Poszukaj innego, podobnego do Roztropnego z układem pomieszczeń pasujących do Twoich oczekiwań albo robić projekt indywidualny, wtedy będziesz miała tak jak Ty chcesz.
Ten Ontario możesz wybudować i za 150 tys, jeżeli robocizna będzie gratis icon_biggrin.gif to, że ktoś wybudował nie znaczy że Tobie się uda. Sama cena to za mało żeby powiedzieć coś konkretnego.
Link do komentarza
Cytat

Ps. Zawsze można przeprojektować dach na dwuspadowy, ale nie sadze aby to (kształt dachu) miało decydujące znaczenie w kosztach (wiązary)

A na Ontario faktycznie trzeba wydać troszeczkę więcej kasy, ale nie dach robi te koszty.


Nie sądzę, aby dach dwuspadowy prezentował się ładnie na Ontario.
Dach w Roztropnym wg pracowni
Konstrukcja dachu drewniana (wiązar dachowy) + łaty i kontrłaty 5,45 m3
Pokrycie dachu blachodachówka + folia paroprzepuszczalna 167,60 m2

Co do materiałów na temat dachu w Ontario nie znalazłem, ale jest ich o wiele więcej, zaryzykowałbym stwierdzeniem że prawie dwa razy więcej.
A jeszcze dolicz robociznę za dach dwu spadowy a za kopertowy.
Tak więc ten dach z Ontario zrobi koszty w stosunku do Roztropnego.
Link do komentarza
Cytat

Villa, przecież projekty domów nie kończą się na tych trzech co pokazałaś.
Poszukaj innego, podobnego do Roztropnego z układem pomieszczeń pasujących do Twoich oczekiwań albo robić projekt indywidualny, wtedy będziesz miała tak jak Ty chcesz.
Ten Ontario możesz wybudować i za 150 tys, jeżeli robocizna będzie gratis icon_biggrin.gif to, że ktoś wybudował nie znaczy że Tobie się uda. Sama cena to za mało żeby powiedzieć coś konkretnego.



No ale właśnie to dom roztropny był w rankingu najtańszych domów muratora! icon_mrgreen.gif Projekt indywidualny nie wchodzi w grę,za dużo to kosztuje,wolę wybrać gotowy projekt. Zresztą....uwielbiam oglądać gotowe projekty,mam z tego niezłą frajdę icon_biggrin.gif xD Ale poszukam jeszcze czegoś podobnego do projektu roztropny
Link do komentarza
Cytat

No ale właśnie to dom roztropny był w rankingu najtańszych domów muratora! icon_mrgreen.gif Projekt indywidualny nie wchodzi w grę,za dużo to kosztuje,wolę wybrać gotowy projekt. Zresztą....uwielbiam oglądać gotowe projekty,mam z tego niezłą frajdę icon_biggrin.gif xD Ale poszukam jeszcze czegoś podobnego do projektu roztropny


Ty szukałaś najtańszego a nie do swoich potrzeb icon_biggrin.gif jeżeli potrzebujesz trzech pokoi to szukaj z trzema pokojami tak aby spełnił twoje oczekiwania.
Co do indywidualnego wcale nie wyjdzie drożej. Policz sobie cenę projektu gotowego + adaptację i wpis w mapkę do celów projektowych (sytuacyjną) to założę się , że wyjdzie drożej albo może w tej samej cenie co indywidualny.
Jak widzę jakiś zarys swojego domku masz więc nie będzie problemu dla projektanta aby Ci go zrobił w rozsądnej cenie. Nawet możesz mu pokazać oryginał na jakim się sugerowałaś projekcie będzie mu łatwiej zaskoczyć o co Ci chodzi icon_biggrin.gif
Ja miałem podobny problem co Ty i zdecydowałem się na indywidualny, wyszedł mi w całości 3500 zł, gdybym kupił gotowy za wszystko wyszło by mi koło 5000 zł. Więc nie taki diabeł straszny jakim go malują icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Nieee... stado psów będzie grzało icon_mrgreen.gif


Albo jednym workiem węgla.
Kupujesz jeden worek węgla i jak jest mróz to worek na plecy i kilka rund wokół domu biegusiem i od razu będzie ciepło icon_lol.gif
( A swoją drogą to ależ mnie złapałeś na słówkach icon_biggrin.gif )
Link do komentarza
Praktycznie to ten sam projekt co poprzedni, ino trochę większy icon_biggrin.gif
Tu tak na styk lub trochę ponad 200 tys by wyszło. Ale to wszystko zależy jakim systemem będziesz budować. Z firmą może być ciężko zmieścić się w omawianej kwocie.
Pytanie padło czym masz zamiar ogrzewać dom bo to też wiąże się z kosztami, powiedziałbym ze znacznymi nawet.
Link do komentarza
Cytat

Praktycznie to ten sam projekt co poprzedni, ino trochę większy icon_biggrin.gif
Tu tak na styk lub trochę ponad 200 tys by wyszło. Ale to wszystko zależy jakim systemem będziesz budować. Z firmą może być ciężko zmieścić się w omawianej kwocie.
Pytanie padło czym masz zamiar ogrzewać dom bo to też wiąże się z kosztami, powiedziałbym ze znacznymi nawet.



A gdzieś pisało że stan developerski tego domu to aż 287 tys zł. Zmartwiło mnie to. Myślałam że w 220-250 tys zł się ze wszystkim wyrobię...
Link do komentarza
Cytat

A gdzieś pisało że stan developerski tego domu to aż 287 tys zł. Zmartwiło mnie to. Myślałam że w 220-250 tys zł się ze wszystkim wyrobię...


To też nie jest tak do końca pewna cena deweloperska. Nie wiadomo jakie materiały poszły na wykończenia, bo to tak naprawdę podnosi cenę.
Żeby się dowiedzieć realnej ceny musiałabyś wysłać zapytanie do kilku firm z wytycznymi co do ceny np materiały z najniższej półki oraz ze średniej, wtedy będziesz miała rozeznanie jakie są wahania cen.
Znajomy gdy się budował tak zrobił i powiem Ci , że cena jaka wystawiła jedna firma z najniższej półki była wyższa od tej która inna wyceniła ze średniej. Mało tego, ta pierwsza miała swoją hurtownie budowlaną a ta druga tylko kooperacje z różnymi hurtowniami, czyli tak na chłopski rozum ta pierwsza powinna mieć ofertę nie do przebicia przez innych, a tak nie było.
Link do komentarza
Cytat

Chcę wybudować dom ale mam ograniczone fundusze i chciałabym się zmieścić w kwocie 200 tys zł pod klucz,czy to możliwe? icon_smile.gif

Który dom będzie tańszy,ten z projektu dąbki 3 (73 m2) http://extradom.pl/projekt-domu-dabki-3-KR...CFRHHtAod6hAAYg ontario II (83 m2) http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Ontario_II/ czy corte (77 m2) http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Corte/



ten drugi ma dwie łazienki to delikatnie większy koszt, znowu jesli w domu mieszka więcej niz trzy oosby to druga łazienka jest potrezbna, natomiast zaden mi sie nie podoba,ale faktycznie o gustach sie nie dyskutuje
Link do komentarza
Cytat

ten drugi ma dwie łazienki to delikatnie większy koszt, znowu jesli w domu mieszka więcej niz trzy oosby to druga łazienka jest potrezbna, natomiast zaden mi sie nie podoba,ale faktycznie o gustach sie nie dyskutuje


żaden z nich nie ma drugiej łazienki icon_smile.gif ale to i tak nie ważne bo już wybrałam bellę....tylko sie zastanawiam ile będzie kosztować :P Edytowano przez villa81 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

żaden z nich nie ma drugiej łazienki icon_smile.gif ale to i tak nie ważne bo już wybrałam bellę....tylko sie zastanawiam ile będzie kosztować :P


Jak wybudujesz to się dowiesz icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Ta bella ma podajże kominek w salonie, aby zjechać z kosztów (i nie tylko o koszty chodzi bo po co mieć kotłownię w salonie) proponuje go się pozbyć.

Jak dobrze się dopatrzyłem, czy to Ty dodałaś Belle do Ulubionych Domów? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...