Skocz do zawartości

Rekuperacja + ..... i co dalej czy znacie na to fachowca??


Gość

Recommended Posts

Jestem w trakcie budowy na etapie stanu zerowego. Za miesiąc rozpoczynam stan surowy i noszę się z zamiarem zastosowania rekuperatora. Po przeczytaniu wielu postów i artykułów jestem już chyba "głupi" i coraz bardziej mnie to zatrważa! Skomplikowaność instalacji i zgranie wszystkich elementów to chyba czysty TOTOLOTEK!
Może znajdzie sie ktoś kto pomoże mi uwierzyć że to wszystko można jakoś okiełznać?? ... a mianowicie: planuję ogrzewanie domu (grzejniki + łazienki - podłogówka + salon grzejnik wpuszczony w posadzkę) i wody gazem; kominek z wkładem ... i tu kolejny problem (słyszałam o możliwości miesznia ciepłego powietrza z rekuperatora i kominka oraz rozprowadzania go ?? zdania są podzielone ) do tego dochodzi już tylko palnik gazowy w kuchni icon_smile.gif ...... i co z tym wszystkim zrobić??
Link do komentarza
Słuchaj, na temat kuchenki gazowej i rekuperatora wypowiedziało się nawet kilka firm, masz to w tamacie "rekuperator a kuchenka gazowa" na samym dole tej strony.
Sprawa rozprowadzania ciepłego powietrza do pomieszczeń kanałem rekuperacyjnym jest dość ciekawa, ale nic na ten temat nie słyszałem. Może być tylko dość skomplikowana.
Pozdrawiam
Robi
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Jestem w trakcie budowy na etapie stanu zerowego. Za miesiąc rozpoczynam stan surowy i noszę się z zamiarem zastosowania rekuperatora. Po przeczytaniu wielu postów i artykułów jestem już chyba "głupi" i coraz bardziej mnie to zatrważa! Skomplikowaność instalacji i zgranie wszystkich elementów to chyba czysty TOTOLOTEK!
Może znajdzie sie ktoś kto pomoże mi uwierzyć że to wszystko można jakoś okiełznać?? ... a mianowicie: planuję ogrzewanie domu (grzejniki + łazienki - podłogówka + salon grzejnik wpuszczony w posadzkę)  i wody gazem; kominek z wkładem ... i tu kolejny problem (słyszałam o możliwości miesznia ciepłego powietrza z rekuperatora i kominka oraz rozprowadzania go ?? zdania są podzielone ) do tego dochodzi już tylko palnik gazowy w kuchni icon_smile.gif    ...... i co z tym wszystkim zrobić??



Znam gościa który tak zrobił, tylko ważne jest żeby założyć dobry filtr przed wejściem do reku
Pozdrawiam
Przemo
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...