Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - zbędna automatyczna szufelka


Recommended Posts

Liczbę gniazd dobrano prawidłowo, ale zupełnie nie korzystamy z automatycznej szufelki. Szufelka nie jest dla nas wygodna, ponieważ i tak wymaga sięgnięcia po szczotkę i zamiecenia całej kuchni. Łatwiej nam się pracuje z ręczną szufelką - mówi Ewa, Członkini Klubu Budujących Dom, która użytkuje odkurzacz od 2007 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/centralne-odkurzanie/a/19278-odkurzacz-centralny-zbedna-automatyczna-szufelka

Link do komentarza
Mam zainstalowaną auto-szufelkę w kuchni i wiatrołapie i uważam że się bardzo przydają zwłaszcza w wiatrołapie , mieszkamy przy drodze gruntowej i w sezonie jesień -wiosna wnosi się bardzo dużo piachu , który przez szufelkę bardzo łatwo usuwamy.W kuchni szufelka faktycznie rzadziej używana ale ponowieni bym tez ją zainstalował ponieważ się przydaje.. Nie polecam jako jednostki centralnej firmy Vacuflo , mamy ten sprzęt i mimo że znajduję się w garażu to nawet przez ścianę słuchać jak potwornie wyje, po roku musieliśmy wysłać jednostkę na reklamację do dystrybutora ,ponieważ wytarły się szczotki (przy normalnym użytkowaniu...)koszt szczotek ok. 100 zł.!!! do tego trzeba dokupywać wymienny filtr powietrza (odkurzacz cykloniczny)za ponad 100 zł. , osprzęt w postaci węża i szczotek też pozostawia wiele do życzenia odnośnie trwałości.
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
  • 10 miesiące temu...
Gość Niedowiarek

Nie do końca jestem przekonany, że automatyczna szufelka to zbędny luksus. To, że domownicy nie używają tego dodatku, nie znaczy, że ktoś inny nie uzna automatycznej szufelki za konieczność. Ktoś w komentarzu dopisał, ze separator popiołu to lepszy wybór. Nie zakładajmy, że każdy ma kominek.

Link do komentarza

Potwierdzamy, automatyczna szufelka to bardzo funkcjonalne akcesorium, często jest powodem, dla którego osoby niezdecydowane przekonują się do odkurzacza centralnego. Ponadto, koszt jej wykonania jest tak znikomy, że po prostu szkoda jej nie zainstalować. Ważne, aby było zamontowana w miejscu, do którego jest łatwo "podmieść śmieci".

Wybór szufelek jest olbrzymi, np: http://www.aerovac.pl/product/szufelki/

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...