Skocz do zawartości

Izolacja "chudziaka" totalny zawrót głowy


Recommended Posts

Witam,
Chcę przystapić do izolacji chudziaka na parterze domu. Dom bez piwnic. Miedzy kruszywem, a chudziakiem folia budowlana. Zacząłem dzwonić po producentach izolacji i mam po kilku rozmowach z ich doradcami technicznymi lub ze sprzedawcami na składach totalny zawrót głowy.

Myśłałem o przesmarowaniu chudziaka Izohanem Dysperbit, a na to dać 2 warstwy papy termo. I tu zaczęły sie problemy, bo dzwoniąc do producenta Izohanu dowiedziałem sie, że nie powinienem dawać papy, która nie ma atestu higienicznego, a powinienem zastosować np. dysperbit i na to np Izohan WM lub WM-2K. Z kolei Icopal stanowczo odradza zastosowania jakichkolwiek środków bitumicznych, a zaleca zastosowanie papy FUNDAMENT Szybki Profil SBS (cena powalająca) lub ewentualnie zastosowanie zamiast papy syntetycznej membrany. Icopal Fundament 1250. Jeszcze inni zalecają pociągnąc chudziak czymś w rodzaju dysperbitu i na to folię lub zalać to tylko gumą w płynie. Co firma to inne porady.

Czy ktoś mi powie, jak to w końcu zaizolować? Czy mogę zrobić to tak jak myślałem (Dysperbit + 2 warstwy papy podkładowej) bez narażania się na późniejsze kłopoty zdrowotne (skoro wiekszość pap nie ma atestów higienicznych do stosowania w środku) lub na "zapach smoły" jak to przedstawił jeden z doradców technicznych?
Jakie ewentualnie papy poza w/w icopalem maja atesty do stosowania w domach jednorodzinnych, a przy okazji maja przystepna cenę?
Link do komentarza
Czy ktoś kompetentny nadzoruje tą budowę? O doborze materiałów decyduje kierownik, jeśli nie zostało to opisane w projekcie. Jak będziesz pytał kolejnych fachowców to dostaniesz zalecenia godne izolacji basenu i to za grubą kasę. W domu niepodpiwniczonym chodzi o ochronę przed podciąganiem kapilarnym wilgoci z gruntu zatem wystarczy grubsza folia, jeśli beton jest w miarę gładki (nie przetnie folii). Ważne jest zachowanie ciągłości izolacji przeciwwilgociowej (ściany fundamentowe - podłoga) i połączenie ich na zakład.
Link do komentarza
Spoko - w projekcie jest smarowanie środkiem wodorozcieńczalnym i położenie papy. Więc tak jak chciałem zrobić. A moje pytania wynikają z tego, że ci z którymi rozmawiałem informują, że papy nie mają atestów higienicznych do stosowania w domach - z wyjątkiem icopala, który wymieniłem w pierwszym poście.

Może i to przesada z tą szkodliwością, ale wolę się upewnić. Edytowano przez Nestorius (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

a ja się spytam o zanurzenie chudziaka w gruncie ?
oraz warunki gruntowo wodne
bo można postawić niepodpiwniczony tak że izolacja jak na basenach - to troszkę mało icon_smile.gif.



Chudziak nie jest zanurzony w gruncie. W najniższym miejscu jest może na równi, ale w 90% jest na pewno powyżej gruntu. Dom posadowiony na glinie, która raczej nie wpuszcza wody wgłąb. Działka na szczycie górki z delikatnym spadkiem.

Z tego co zaobserwowałem przez rok czasu, to chudziak w każdym miejscu jest suchutki i nie widać, żeby coś przeciągał od spodu. Edytowano przez Nestorius (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Chudziak nie jest zanurzony w gruncie. W najniższym miejscu jest może na równi, ale w 90% jest na pewno powyżej gruntu. Dom posadowiony na glinie, która raczej nie wpuszcza wody wgłąb. Działka na szczycie górki z delikatnym spadkiem.

Z tego co zaobserwowałem przez rok czasu, to chudziak w każdym miejscu jest suchutki i nie widać, żeby coś przeciągał od spodu.




czyli detal bez znaczenia
coś daj bo w nocy nie będziesz mógł spać spokojnie
ale bez szaleństw icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...