Skocz do zawartości

Czego użyć


Recommended Posts

Cytat

Witam
A co będziesz z tych bloczków murował ?
Do murowania nie używa się betonu tylko zaprawe cementową (cement+piasek+woda) i to najczęściej w proporcjach cementu do piasku 1:4.
Pozdrawiam.



Mam w planie murować sciany kanału.Wiem że najlepszym rozwiazaniem było by zalać betonem,ale warunkie niepozwalają na to.Sypka ziemia(strasznie sie obsupuje) Dwa razy obsypały mi sie sciany i dlatego musze murowac z bloczków..Można dodać troche wapna do zaprawy??
Link do komentarza
Witam
A do czego ten kanał będzie służył??
Zaprawa cementowa (cement+piasek+woda) charakteryzuje się małą nasiąkliwością czyli nadaje się do murów pozostających w otoczeniu wilgoci.
Dodając wapna uzyskasz zaprawę cementowo-wapienną (cement+wapno+piasek+woda). Taka zaprawa ma większą nasiąkliwość lecz lepszą urabialność i dłuższy czas zużycia. Stosunek cementu do wapna do piasku można przyjąć 1:1:6 lub 1:0,3:4.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam
A do czego ten kanał będzie służył??
Zaprawa cementowa (cement+piasek+woda) charakteryzuje się małą nasiąkliwością czyli nadaje się do murów pozostających w otoczeniu wilgoci.
Dodając wapna uzyskasz zaprawę cementowo-wapienną (cement+wapno+piasek+woda). Taka zaprawa ma większą nasiąkliwość lecz lepszą urabialność i dłuższy czas zużycia. Stosunek cementu do wapna do piasku można przyjąć 1:1:6 lub 1:0,3:4.
Pozdrawiam



Wielkie dzieki za porady!!!
to bendzie kanał samochodowy.
Cały kanał wyłożyłem folią (czarną)
wylałem warstwe betonu ok.10 cm i położyłem zbrojenie(wyspawana kratownica z drutu6)i na to jeszcze 4 cm betonu.Całośc wygładziłem.I czekam aż wyschnie.Ile trzeba czekać aż wyschnie i bendzie można murować???
aktualnie czekam na bloczki:)
POZDRAWIAM :!:
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...