Skocz do zawartości

Kuchnia Ikea Faktum-potrzebna pomoc!


Czapi

Recommended Posts

Kupiłam w ostatniej chwili kuchnie Faktum Ikea.Brakuje mi pewnych elementów, niestety w zwiazku z wycofaniem serii nie mogę sprawdzić w Plannerze jak "to" sie nazywało. Chodzi mi o taką listwę którą montuje się do ściany(lub szafki) aby zamaskować pusta przestrzeń między bokiem szafki a ścianą.Wiem że w Plannerze podawało sie szerokośc i wysokość tego maskowania i rodzaj frontu.Niestety nie zamawiałam tego, gdyz ostatecznie nie wiedziałam ile wolnego miejsca zostanie.Nie jest to raczej "listwa wykończeniowa".Wtedy nazywało się to "element uzupełniający" czy cos takiego??Ma ktoś takie "coś" u siebie???
Link do komentarza
Cytat

Ja okleiłem ścianę i blat taśmą i zasylikonowałem szczelinę sylikonem bezbarwnym. Wygląda to o niebo lepiej niż wspomniany przez Ciebie element nawet po 10 latach.



Chodzi mi o taką lukę około 5cm między bokiem szafki wiszącej i stojącej a ścianą.W planerze zostało mi około 6 cm od sciany wolnej przestrzeni i znalazłam wtedy jakiś element uzupełniający (podawało sie wysokość i szerokość) a on się tam "wpasowywał".Blat od szafki przykrywał go jak normalna szafkę.To było cos jak mikroskopijnej szerokości szafka (no tylko oczywiście był to sam front).
Link do komentarza
Cytat

Jak nie znajdziesz, to może wykończyć płytą GK, lekko ją "wpuszczając", tak aby powstała wnęka, w której możesz powiesić np. zapleciony czosnek, suszki kwiatów, zioła, albo przy szafce dolnej "kwiecistą ściereczke - o ile będzie pasowało to do całości wystroju kuchni.



Czekam na odp. z Ikea. Choć ostatnio trwało to baaardzo długo zanim raczyli cos napisać-a mnie się ciut spieszy bo nie wiem czy mam coś wymyslać sama czy rzeczywiście cos takiego jest i nie przyśniło mi się icon_smile.gif Z ta płytą to jest w sumie pomysł całkiem ok.W razie czego skorzystam,dzięki!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...