Skocz do zawartości

jak załatać dużą dziurę w mieszkaniu?


Recommended Posts

Witam,
mam przyłącze (podobne jak w załaczniku) do zlewu z ciepłą i zimną wodą, które musiałem odtynkować i trochę odkuć bloczki silikatowe żeby je skrócić.
Mam teraz to przyłącze, wielką dziurę dookoła i zastanawiam się czym to zagipsować, zacementować?
Gips, który mam jest napisane, że można używać na głębokość max 1 cm więc się nie nada - dziura jest około 6 cm.
Czy można by tam dać np. cement? czy to nie będzie miało żadnego wpływu na przyłącze etc.
Ewentualnie czym polecacie to załatać?

DSC01446.jpg

Edytowano przez lamcpp (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Jak masz gdzieś w jakiejś tubie, czy w spraju resztkę pianki poliuretanowej, napryskaj w dziurę, po zastygnięciu, poodcinaj nadrosty, wyrównaj zaprawą czy gipsem i już icon_lol.gif

Jak przeczytałem temat, to pomyślałem, że ta "wielka dziura" to ma wielkość przynajmniej metr na metr, czy pozostałości po usunięciu drzwi icon_eek.gif a tu taka dziurka icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Jak masz gdzieś w jakiejś tubie, czy w spraju resztkę pianki poliuretanowej, napryskaj w dziurę, po zastygnięciu, poodcinaj nadrosty, wyrównaj zaprawą czy gipsem i już icon_lol.gif


Ja tak robiłem przy większych dziurach, że napchałem skrawków styropianu a potem pianką montażową psikłem aby to "powiązało", nadmiar nożykiem ściąłem i na to tynk maszynowy Knaufa MP 75.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Chciałabym zapytać, co mam zrobić jeśli tynk nie trzyma się ściany? Mój mąż wybił dziurę w ścianie, by wprowadzić w niej przewód antenowy. Niestety teraz wyjechał i zostałam sama z bałaganem. Myślałam, że samodzielnie uda mi się załatać dziurę, a następnie pomalować ścianę. Niestety wszystko spełzło na niczym, gdyż tynk nie chce się przyczepić do ściany.. Proszę o poradę, co należy zrobić w takiej sytuacji..

Pozdrawiam
Link do komentarza
Odbić stary tynk ten co odłazi i położyć nowy. Jeżeli nie jest to duża powierzchnia i na widocznym miejscu to wystarczy trochę gipsu budowlanego wymieszać z piaskiem i załatać.
Jak większa powierzchnia to dobry do tego jest tynk Knaufa MP75. Ale raczej tego już sama nie zrobisz.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...