Skocz do zawartości

Pływająca podłoga


Recommended Posts

Cytat

Chcę ocieplić strop między nieogrzewaną piwnicą a pomieszczeniem ogrzewanym (mieszkanie) . Z tond moje pytanie , co będzie lepsze do tego celu styropian czy wełna mineralna. Nadmienię że chcę zamontować podłogę pływającą. Co będzie lepsze pod taką podłogę.



Witam,

do wykonania skutecznej izolacji podłóg pływających rekomenduję płyty z wełny mineralnej Isover Stropoterm:
http://www.isover.pl/Nasza-oferta/Stropoterm

Odsyłam również do strony internetowej marki Isover, gdzie znajdzie Pan pełne informacje na temat prawidłowego wykonania izolacji podłogi pływającej:
http://isover.pl/content/download/738/4836...Y-STROPY-A4.pdf

Pozdrawiam,
Paweł Stefański
____________________
Online Ekspert ISOVER
Link do komentarza
Ale tu kolega się chyba pospieszył z poradą. Tu chodzi o strop betonowy między piwnica a parterem. Wylewka będzie raczej betonowa a autor pisząc o podłodze pływającej miał chyba na myśli np panele laminowane.
Ten styropian to raczej na strop drewniany się nadaje.
Chociaż może jestem w błędzie bo autor tematu też tak dokładnie nie opisał jaki ma strop i co miał na myśli, pisząc że chce zrobić podłogę pływająca.
Jeżeli ma być zrobiona wylewka to tylko styropian.
Link do komentarza
Podłoga już jest , to jest betonowy strop . Ponieważ na tym było coś w rodzaju gumoleum . Zerwałem to i jest beton. Jednak piwnice są nie ogrzewane,dlatego muszę ocieplić ten strop , co tu położyć , na to ocieplenie chce położyć panele . Nie wiem czy są laminowane czy nie . Jak je kupowałem powiedzieli że to podłoga pływająca.
Link do komentarza
Cytat

Podłoga już jest , to jest betonowy strop . Ponieważ na tym było coś w rodzaju gumoleum . Zerwałem to i jest beton. Jednak piwnice są nie ogrzewane,dlatego muszę ocieplić ten strop , co tu położyć , na to ocieplenie chce położyć panele . Nie wiem czy są laminowane czy nie . Jak je kupowałem powiedzieli że to podłoga pływająca.


Podłoga pływająca to taka która nie jest na stałe powiązana z posadzką.
Jaka masz teraz wysokość pomieszczeń na parterze? Bo zdajesz sobie sprawę, że po ociepleniu wysokość Ci się zmniejszy.
A może ten strop jest ocieplony, tylko Ty o tym nie wiesz.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Podłoga pływająca to taka która nie jest na stałe powiązana z posadzką.
Jaka masz teraz wysokość pomieszczeń na parterze? Bo zdajesz sobie sprawę, że po ociepleniu wysokość Ci się zmniejszy.
A może ten strop jest ocieplony, tylko Ty o tym nie wiesz.



Wysokość pomieszczeń to 2,70 m . W stropach jest dany podobno keramzyt . To jest dom z początku lat 70 -tych. W każdym bądź razie podłogi są zimne , bardzo zimne , nawet w butach nogi marzną.
Link do komentarza
Cytat

Czy zastanawiałeś się nad możliwością ocieplenia podłogi od strony piwnicy?


Na razie nie zastanawiałem sie nad taką możliwością , ponieważ mam juz kupione panele i muszę coś pod nie położyć . Choć w przyszłości nie wykluczam takiej możliwości .

Panie Pawle , ponieważ wybraliśmy wełnę mineralną Pana firmy , proszę jeszcze o informacje , czy między stropem a wełną, trzeba dać folię czy nie.
Link do komentarza
Cytat

Na razie nie zastanawiałem sie nad taką możliwością , ponieważ mam juz kupione panele i muszę coś pod nie położyć . Choć w przyszłości nie wykluczam takiej możliwości .

Panie Pawle , ponieważ wybraliśmy wełnę mineralną Pana firmy , proszę jeszcze o informacje , czy między stropem a wełną, trzeba dać folię czy nie.


Odnoszę wrażenie, że nie odróżniasz podłogi pływającej od posadzki pływającej. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Odnoszę wrażenie, że nie odróżniasz podłogi pływającej od posadzki pływającej. Pozdrawiam.


Ej kolego, jak taki mądry to odpowiedz a nie walisz pytaniem pytającego . Wiesz to powiedz tajemniczy gościu.
A tak po co mieszasz jedno z drugim? Chcesz się wykazać jaki to mądry jesteś czy co?
Pierwsza lepsza znaleziona definicja.
Cytat

Takie warstwy nie mogą przylegać do ścian ograniczających pomieszczenie. Trzeba przy nich pozostawić szczelinę, zwaną obwodową. Zwykle jej szerokość wynosi ok. 1 cm. Umieszcza się w niej pasek materiału izolującego: wełny skalnej, styropianu, filcu. Ulega on ściśnięciu, kiedy podkład się rozszerza, rozpręża się natomiast, kiedy podkład się kurczy. O takiej podłodze mówimy, że jest pływająca.
Niezależnie od tego pływająca może być posadzka. Odnosi się to przede wszystkim do wielkowymiarowych elementów drewnianych lub drewnopochodnych, np. paneli laminowanych bądź desek klejonych warstwowo (potocznie nazywanych panelami drewnianymi).

Link do komentarza
Cytat

Podłoga pływająca to taka która nie jest na stałe powiązana z posadzką.
Jaka masz teraz wysokość pomieszczeń na parterze? Bo zdajesz sobie sprawę, że po ociepleniu wysokość Ci się zmniejszy.
A może ten strop jest ocieplony, tylko Ty o tym nie wiesz.


A to kto pisał i kto namieszał?
Nie sądzisz, że powinno być: posadzka pływająca to taka, która nie jest na stałe związana z podkładem podłogi, który może być pływający ale nie musi.
[u]Posadzka jest elementem podłogi a nie odwrotnie, jak piszesz.[/u]

PS. Najlepiej jak ma się definicję w głowie. Edytowano przez Parkiet Komplex (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam ponownie,

Panie Monari, analizując Pańskie wypowiedzi odnoszę wrażenie, że nie chce Pan wykonać podłogi pływającej a jedynie położyć warstwę wykończeniową (panele) oraz docieplić zimną podłogę.
Rekomenduję Panu docieplenie podłogi od strony nieogrzewanej piwnicy, do tego celu polecam wełnę mineralną Isover Fasoterm NF
http://www.isover.pl/Nasza-oferta/Fasoterm-NF
Strop może Pan wykończyć tynkiem mineralnym na podkładzie z zaprawy klejowej.

Pozdrawiam,
Paweł Stefański
____________________
Online Ekspert ISOVER
Link do komentarza
Panowie, spokojnie z takimi poradami... skąd przekonanie że to jego osobista piwnica.
@monari nic o tym nie pisze.
A w przypadku kamienicy może nigdy nie mieć możliwości zaizolowania tej podłogi od zewnątrz (od strony piwnicy), więc pozostanie mu tylko możliwość wykonania tego porządnie od strony pomieszczenia/lokalu którym dysponuje.
Link do komentarza
Cytat

Panowie, spokojnie z takimi poradami... skąd przekonanie że to jego osobista piwnica.
@monari nic o tym nie pisze.
A w przypadku kamienicy może nigdy nie mieć możliwości zaizolowania tej podłogi od zewnątrz (od strony piwnicy), więc pozostanie mu tylko możliwość wykonania tego porządnie od strony pomieszczenia/lokalu którym dysponuje.


Spokojnie Panowie. póki co @ monari nie wie co i jak chce zrobić.

W pierwszym poście napisał, że chce ocieplić strop.
W szóstym poście napisał, że mu nogi marzną nawet wówczas kiedy jest w obuwiu.
W dziesiątym poście napisał, że nie wyklucza możliwości docieplenia stropu od strony piwnicy.

W tej sytuacji jeżeli dociepli posadzkę kilkumilimetrowym podkładem to efekt będzie mizerny.
Kilkucentymetrowa izolacji pod stropem może dać pełny efekt.
W sumie może zrobić jedno i drugie, co w przypadku docieplenia posadzki poprawi komfort w cieple dotyku a w przypadku izolacji stropu podwyższy temperaturę podłogi.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Spokojnie Panowie. póki co @ monari nie wie co i jak chce zrobić.

W pierwszym poście napisał, że chce ocieplić strop.
W szóstym poście napisał, że mu nogi marzną nawet wówczas kiedy jest w obuwiu.
W dziesiątym poście napisał, że nie wyklucza możliwości docieplenia stropu od strony piwnicy.

W tej sytuacji jeżeli dociepli posadzkę kilkumilimetrowym podkładem to efekt będzie mizerny.
Kilkucentymetrowa izolacji pod stropem może dać pełny efekt.
W sumie może zrobić jedno i drugie, co w przypadku docieplenia posadzki poprawi komfort w cieple dotyku a w przypadku izolacji stropu podwyższy temperaturę podłogi.
Pozdrawiam.


Przepraszam , być może dość chaotycznie pisze . problem w tym że mam dom coś w rodzaju pudła betonowego . W którym w zimie jest szron od strony pokoju. Do tego stopnia że w minioną zime kołdra przymarzła mi do ściany. Dodatkowy problem w tym że nie mam pojęcia jak wykonać takie ocieplenie i z czego , niestety finansów na fachowców też mi brak. Dlatego jestem zmuszony w własnym zakresie coś zrobić.
Czyli według Ciebie powinienem założyć kilka wątków żeby zebrać potrzebne informacje? Chyba tak zrobię , nie będzie bałaganu.





Zacznę od początku. Tak jak wyżej wspomniałem dom jest praktycznie cały do docieplenia , począwszy od piwnic a kończywszy na dachu który ma tylko łaty i eternit. Wydawało mi się że powinienem zacząć od piwnicy żeby podłogi były cieplejsze. Dlatego zacząłem wątek od tego . Proszę o radę od czego zacząć . Edytowano przez monari (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Zacznę od początku. Tak jak wyżej wspomniałem dom jest praktycznie cały do docieplenia , począwszy od piwnic a kończywszy na dachu który ma tylko łaty i eternit. Wydawało mi się że powinienem zacząć od piwnicy żeby podłogi były cieplejsze. Dlatego zacząłem wątek od tego . Proszę o radę od czego zacząć .



icon_eek.gif i zaczynać chcesz od ocieplenia piwnicy ?
Link do komentarza
Zadaniem tzw. "podłogi pływającej" jest przede wszystkim izolacja pomieszczenia poniżej stropu od dźwięków uderzeniowych. Jest to układ dwuwarstwowy, który "tłumi kroki" powstające na stropie powyżej pomieszczenia izolowanego. Podłogę pływającą wykonuje się poprzez ułożenie warstwy specjalistycznych płyt izolacyjnych (np. zwanych potocznie styropianów akustycznych) i wykonanie na nich wylewki (min. kilkucentymetrowej), która jest oddzielona od wszystkich elementów konstrukcyjnych, tzn. ścian i słupów cienkim paskiem dylatacyjnym wykonanym również ze styropianu sprężystego.
W omawianym przypadku nie widzę sensu stosowania podłogi pływającej. Polecam raczej izolację z tradycyjnych płyt styropianowych podłogowych, o naprężeniu ciskającym min. 80 kPa, czyli CS(10)80. Grubość płyt powinna być dobrana obliczeniowo, aby uzyskać optymalny współczynnik przenikania ciepła przez przegrodę.
Link do komentarza
Cytat

Grubość płyt powinna być dobrana obliczeniowo, aby uzyskać optymalny współczynnik przenikania ciepła przez przegrodę.


Czego już on może nie doświadczyć organoleptycznie jeśli będzie oddychał pełną piersią w swoim pięknie ocieplonym domku z eternitem nad głową.
Wiem.., trochę przesadziłem, ale tylko trochę, bo jego zimy w takim układzie są już dokładnie policzone i zapisane w runach icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Zadaniem tzw. "podłogi pływającej" jest przede wszystkim izolacja pomieszczenia poniżej stropu od dźwięków uderzeniowych.



Tiaaa.
Nie wiedziałem, że PSPS tak mocno optuje za ochrona przyrody. icon_lol.gif
Podłoga na gruncie, a ci chronią przed hałasem jakieś mikroorganizmy mieszkające pod domem.

Wychodzi na to, że jakie stowarzyszenie, taki i rzecznik. icon_evil.gif
Link do komentarza
Cytat

Tiaaa.
Nie wiedziałem, że PSPS tak mocno optuje za ochrona przyrody. icon_lol.gif
Podłoga na gruncie, a ci chronią przed hałasem jakieś mikroorganizmy mieszkające pod domem.

Wychodzi na to, że jakie stowarzyszenie, taki i rzecznik. icon_evil.gif



Czy aby nie za łatwo przychodzi Panu obrażanie forumowiczów...?
W niniejszym wątku wspomniano o chęci wykonania podłogi pływającej nad piwnicą, dlatego po przedstawieniu sensu wykonywania podłogi pływającej podałam, że nie polecam takiego rozwiązania.
"Podłogi pływające" stosuje się w stropach międzykondygnacyjnych.
Co prawda w materiałach informacyjnych dotyczących izolacji akustycznej poleca się również stosowanie podłogi pływającej w podłogach na gruncie, z uwagi na tzw. przenoszenie boczne (po ścianach), dające hałas również w pomieszczeniach ponad izolowanym stropem. Jednak poziom hałasu z uwagi na przenoszenie boczne jest zdecydowanie mniejszy, dlatego ja standardowo nie polecam tego rozwiązania.

Link do komentarza
Cytat

Czy aby nie za łatwo przychodzi Panu obrażanie forumowiczów...?
W niniejszym wątku wspomniano o chęci wykonania podłogi pływającej nad piwnicą, dlatego po przedstawieniu sensu wykonywania podłogi pływającej podałam, że nie polecam takiego rozwiązania.
"Podłogi pływające" stosuje się w stropach międzykondygnacyjnych.
Co prawda w materiałach informacyjnych dotyczących izolacji akustycznej poleca się również stosowanie podłogi pływającej w podłogach na gruncie, z uwagi na tzw. przenoszenie boczne (po ścianach), dające hałas również w pomieszczeniach ponad izolowanym stropem. Jednak poziom hałasu z uwagi na przenoszenie boczne jest zdecydowanie mniejszy, dlatego ja standardowo nie polecam tego rozwiązania.



Zachowuję dla potomnych - oczywiście mając na uwadze stwierdzenie "przede wszystkim".
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...