Skocz do zawartości

Wełna czy styropian do ocieplenia budynku.


Recommended Posts

Cytat

Pytanie czym wełną czy styropianem , który z tych materiałów lepiej będzie trzymał ciepło.


Taki który będzie stawiał większy opór cieplny vel pozwoli uzyskać niższy współczynnik przenikania ciepła przegrody/ściany.
A to czy będzie to wełna mineralna czy styropian zależeć będzie od grubości zastosowanej izolacji i lambdy użytego materiału,
a ta zawiera się w przedziale od 0,031 do 0,045W/mK.
Link do komentarza
Cytat

Taki który będzie stawiał większy opór cieplny vel pozwoli uzyskać niższy współczynnik przenikania ciepła przegrody/ściany.
A to czy będzie to wełna mineralna czy styropian zależeć będzie od grubości zastosowanej izolacji i lambdy użytego materiału,
a ta zawiera się w przedziale od 0,031 do 0,045W/mK.



Czy mógłbyś mi to jaśniej opisać ,np. nie mam pojęcia co to jest "lambda" ten przedział 'od - do' to przenikanie zimna ? Jak będę kupował np, wełnę to gdzie szukać tych oznaczeń o których piszesz.
Link do komentarza
A nie łaska poczytać sobie to o co pytasz?
Nie zniżaj się do poziomu gupka, nauczyli Cie czytać i pisać to czytaj. Tyle jest na temat w necie i tu na forum, że powielanie takich informacji uważam bezsensowne.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

A nie łaska poczytać sobie to o co pytasz?
Nie zniżaj się do poziomu gupka, nauczyli Cie czytać i pisać to czytaj. Tyle jest na temat w necie i tu na forum, że powielanie takich informacji uważam bezsensowne.



Przysłowia są podobno mądrością narodu. Dlatego przytoczę jedno " Kto pyta ten nie błądzi " " Tylko głupiec nie pyta bo myśli że posiadł wszystkie mądrości" Być może pytania moje są głupie dla tych co maja wiedzę na ten temat . Ale dla laika nie są głupie , bo dzięki odpowiedzią , zdobędę tą wiedzę.
Link do komentarza
Ale dostałeś odpowiedź. Jani Ci napisał, a Tobie nawet nie chce się w google (możesz nawet tu na forum BD) wpisać frazy aby się dowiedzieć z czym to się je.
A pytać jak najbardziej a kto zna odpowiedź to odpowie icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...