Skocz do zawartości

Ocieplenie sufitu z karton gipsu


Recommended Posts

Dobry wieczór!

Sytuacja wygląda następująco:
karton gipsowy sufit przytwierdzony jest do desek ## na wkręty. I to w zasadzie było wszystko przez rok. Zimą niestety ciepłe powietrze zbyt szybko uciekało w górę dlatego położyłem na to watę szklaną i przykryłem całość cienką płytą. Para wodna z pomieszczenia uciekająca do góry skraplała się na płycie i kapała na watę -> karton gips co doprowadziło do powstania zacieków i pleśni w ekstremalnych przypadkach od środka pomieszczenia.

Chciałbym to wszystko teraz poprawić, póki jeszcze ciepło jest. Jak położyć watę, folię paroprzepuszczalną czy inne materiały aby wilgoć nie wchodziła na karton gips a sufit był ocieplony?

Przepraszam jeśli za dużo oczywistych rzeczy napisałem ale wolałem napisać tak aby każdy zrozumiał.

Pozdrawiam i czekam na pomoc,

Michał
Link do komentarza
Jak się robi byle jak to się robi dwa razy.
Najprostszy sposób to zerwać wszystko i położyć tak jak ma być. A jak ma być to znajdziesz tu na forum kilka tematów omawiający ocieplenie poddasza i itp.
I to nie szybko uciekające powietrze narobiło bałaganu tylko przede wszystkim brak szczeliny wentylacyjnej.
Link do komentarza
Zakładając, ze strop jest pod nieużytkowym poddaszem:
  • zerwij płyty od wierchu
  • zrób przewiew na strychu (otwory w ścianach l dachu)
  • jak wełna wyschnie zamiast płyt połóż folię paroprzepuszczalną ewentualnie przykrytą ażurowym deskowaniem
  • płyty g-k lepiej zdjąć i ułożyć pod nimi folie paroizolacyjna. Można zaryzykować też zamocowanie jej do płyt g-k i pokryć drugą warstwą
Link do komentarza
Witam,
Mam pytanie o formę ocieplenia i płyty k/g.
Pomieszczenia nad którymi jest poddasze sa bardzo niskie 240m
Mamy w planach dac wełne pomiędzy krokwie od dołu i dodatkowo warstwę wełny na podłogę poddasza.
Pytanie czy wystarczy warstwa folii paroizolacyjnej na deskach poddasza, czy trzeba dać ja tez od dołu?
Czy k/g na suficie nie za mocno obniży pomieszczenie?

Może znacie jakiś inny sposób ocieplenia i zastępstwo podwieszanego sufitu z k/g?
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Mam pytanie o formę ocieplenia i płyty k/g.
Pomieszczenia nad którymi jest poddasze sa bardzo niskie 240m
Mamy w planach dac wełne pomiędzy krokwie od dołu i dodatkowo warstwę wełny na podłogę poddasza.
Pytanie czy wystarczy warstwa folii paroizolacyjnej na deskach poddasza, czy trzeba dać ja tez od dołu?
Czy k/g na suficie nie za mocno obniży pomieszczenie?

Może znacie jakiś inny sposób ocieplenia i zastępstwo podwieszanego sufitu z k/g?


Płyty kg chcesz przykręcić do krokwi czy będziesz robił stelaż?
Dając wełnę wzdłuż krokwi powinieneś dać jeszcze w poprzek tak aby wyeliminować mostki. Z braku czy raczej z ograniczonego miejsca w poprzek krokwi możesz dać wełnę choćby 5 cm, wciśniesz ja spokojnie miedzy stelaż i potem na to folia. Na podłodze ie dawałbym foli, zapewne położysz jakieś płyty aby zrobić posadzkę pod przyszłe wykończenie podłogi.
Link do komentarza
Cytat

myslę o przykręceniu do krokwi, bo kostrukacja stelażu jeszcze obnizy sufit.
Odnośnie podłogi na poddaszu to myśle o legarach i miedzy nimi wełna.
To wystarczy?


Jak przykręcisz do krokwi to będzie najprawdopodobniej pękać.
Stelaż obniży Ci o jakieś 8 cm wraz z płytą, ale za to będziesz miał zrobione poprawnie.
Podłoga tak może być, będziesz dawał na te legary jakieś deski czy płyty?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...