Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Musze wymurować ścianę które jedną stroną będzie bezpośrednio dotykać ziemi. Jak odizolować ścianę od ziemi,czy można do tego celu użyć foli?Czy lepsza blendzie cienka warstwa betonu i folia. chodzi o to by ściana po kilku latach nie rozwaliła się od wilgoci. Co bardziej jest odporne na wilgoć Pustak Alfa czy cegła.
Proszę o szybką pomoc!!
z góry dziękuje i pozdrawiam
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z opisu nie można wywnioskować jaką funkcję pełnić ma tą ściana, jednak niezależnie od przeznaczenia konieczne jest wykonanie pod nią fundamentu. W przeciwnym razie już po pierwszej zimie lub roztopach ulegnie ona całkowitemu zniszczeniu. Fundament wykonuje się z betonu lub bloczków betonowych na głębokość zależna od rodzaju gruntu, strefy przemarzania i obciążenia. Niezbędne minimum w sprzyjających warunkach to przynajmniej 60 cm. Izolację przeciwwodną układa się powyżej poziomu terenu na fundamencie np. z dwóch warstw papy lub folii izolacyjnej.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam
Bardziej odpornym na wilgoć materiałem jest cegła (jeżeli mówimy o cegle pełnej).

Cytat

Fundament wykonuje się z betonu lub bloczków betonowych na głębokość zależna od rodzaju gruntu, strefy przemarzania i obciążenia. Niezbędne minimum w sprzyjających warunkach to przynajmniej 60 cm.Pierwszym podstawowym warunkiem jest umieszczenie fundamentu poniżej strefy przemarzania. Natomiast w sytuacji jeżeli fundament będzie znajdował się w gruncie nienarażonym na przemarzanie (przykładowo wewnątrz budynku fundament pod komin) to mnie uczono że jest to minium 50 cm. Wynika to z efektu wypierania gruntu spod fundamentu.

Co do materiału z którego ma być wykonany fundament to kiedyś stosowano także cegłę pełną która została wyparta przez materiały szybsze i łatwiejsze w budowie.

Pozdrawiam
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Udało Ci się? Też chciałbym skorzystać z tego projektu.   Pozdrawiam, Paweł
  • Póki co pytałem o koszt takich badań. Jest to kwota w granicy 500 zł w laboratorium. Chciałem je zlecić dla swojego spokoju, ale może rzeczywiście to trochę bez sensu. Podpytam jeszcze najpierw znajomego glazurnika co sądzi o jakości posadzki.     To prawda kosztów nie brakuje. Plastyfikatora przeciwmrozowego nie używali, dodali za to 2 różne środki przeznaczone do posadzek na ogrzewanie podłogowe, poszukam ich nazwy. Te wykruszenia są tylko w dwóch pokojach które robili na końcu, w pozostałych pomieszczeniach jest ok
  • Gość gozar
   Każdy napęd do bramy przesuwnej będzie pracował dobrze, pod warunkiem że sama brama będzie przesuwać się lekko, bez żadnych oporów. Do tego potrzebne są dobrej jakości wózki na których według mnie nie można oszczędzać. Ja w swojej bramie mam wózki firmy PROG-GREG i spisują się kapitalnie.
  • Gość Ja jako ja
   W Uk Za Dach dwuspadowy o powierzchni 160 m zapłaciłem w tym roku 6000 £ Materiał robocizna zabranie starego materiału wszystko wszystko + rynny i wykończenia
  • Buduje domek 180 metrów w kwadracie i tak myslę o tej pompie ciepła i panelach fotowoltaicznych. Warto to mieć? Koszty sa spore a nie wiadomo jak to będzie działało. Nie znam nikogo kto ma ten duet. Boje się troche uszkodzeń i pozaru, bo moc się tam wytwarza na dachu i tego że produkcja prądu i ciepła nie wysatrczy na nasze potrzeby. Czy jest sens montowania tego wszystkiego dla 4 osobowej rodziny z zastrzeżeniem ze mogę jeszcze zrobić ogrzewanie elektryczne. Dajcie znać co myślicie.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...