Skocz do zawartości

Za mały garaż w bryle domu?


Recommended Posts

Ostatnio zacząłem się zastanawiać czy jest sens z garażu robić garaż , czy nie lepiej nie dawać bramy garażowej nawet po to aby było mnie spadków termicznych. Dlaczego ? Dlatego , że wcześniej jak to bywa nikt nie pomyślał o wymiarach garażu i jest według projektu 3,2m szerokości i 6m długości. Zmierzyłem auto to nawet nie da się otworzyć drzwi do końca. Przynajmniej w takim jak mam teraz, samochód ma szerokości 1.8m i długości 4.8m a jeszcze z przodu garażu będą drzwi do kotłowni wiec też trzeba je jakoś otworzyć.
Macie takie małe garaże ? Edytowano przez rustin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Projekt chyba robili na malucha a nie na normalne auta icon_biggrin.gif
Szerokość co najmniej 4 m a żeby była swoboda to max 5 m, długość to min 6 m.
Kto Ci robił ten projekt? A jeszcze moje pytanie , ostatnio znaczy się chyba w tamtym roku pytałeś coś o garaż a teraz dopiero się obudziłeś, że Ci auto nie wejdzie?
Link do komentarza
https://forum.budujemydom.pl/Obnizenie-gara...omu-t22491.html
Znalazłem ten temat. I po co było bić pianę w tamtym temacie? Jak teraz chcesz zrobić pomieszczenie zapewne gospodarcze z tego garażu bo faktycznie auto to byś musiał mieć takie jak Jaś Fasola icon_biggrin.gif aby się zmieściło swobodnie w tym garażu.

Cytat

Kto mi robił projekt ? Extradom icon_smile.gif
A co za różnica jak już fundamenty były wylane ? Jakoś nie pomyślałem , że garaż może być za mały. Więc czy bym się obudził rok temu to też za późno.
http://extradom.pl/projekt-domu-ewa-ii-pal...o-stale-WRD1561


Wcześniej można było wylać(dolać ) szersze i było by ok.
Ja brałem wymiary do swojego garażu w realu icon_biggrin.gif obmierzyłem autko a potem porównywałem wymiary z garażami z gotowych projektów. I mam wym 4,5mX 6,5m.
Link do komentarza
W Naszym projekcie jest 3,21 x 5,88, ale projekt jeszcze przed adaptacją więc o pół metra mogę poszerzyć icon_smile.gif No ale w sumie jak się z 1 strony przytulisz do ściany to zostanie około 1m z drugiej co powinno wystarczyć.

Co do Twojego projektu to na szerokość może dało by się wytrzymać ale z długością to architekci pojechali nieźle icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Ale po co wrzucasz link do tamtego tematu ? Aby znowu ktoś zaczął się czepiać nie na temat ? co ona ma wspólnego , skoro sam napisałem , że przegapiłem sprawę i nie pomyślałem nawet aby sprawdzić ile ten garaż ma. Moja wina , przepadło . Pytam , czy ktoś może ma taki garaż bo patrząc projekty małych domków właśnie takie mają garaże.
Nawet jak bedzie pomieszczenie gospodarcze to i tak dla wygody pewnie lepiej dać bramę garażową ?

Wcześniej też bym nic nie zrobił bo kupiłem jak były fundamenty wylane, a jak pisałem nawet nie myślałem wtedy o wymiarach garażu.


Marchos87 dobrze mówisz, długość też masakra, nawet ciężko drzwi do kotłowni będzie otworzyć , chyba , że będą się otwierać do środka kotłowni, jeżeli tak wogóle można.

Cóż , cały czas coś wychodzi a nie o wszystkim jest się wstanie myśleć. Będzie najwyżej no małe autko żony lub rowery icon_smile.gif

Tylko dawać bramę garażową czy nie ?
Link do komentarza
Cytat

W Naszym projekcie jest 3,21 x 5,88, ale projekt jeszcze przed adaptacją więc o pół metra mogę poszerzyć icon_smile.gif No ale w sumie jak się z 1 strony przytulisz do ściany to zostanie około 1m z drugiej co powinno wystarczyć.

Co do Twojego projektu to na szerokość może dało by się wytrzymać ale z długością to architekci pojechali nieźle icon_biggrin.gif


To też miałem powiedzieć , ale kolega mnie uprzedził icon_biggrin.gif a przytulic musi sie od strony pasażera, wtedy spokojnie drzwi otworzy.
Rustin, mam wrażenie że Cię murarze bodnęli w rogi (bo geodeta gdyby się pomylił to murarze powinni to wyłapać) albo dalej piszesz błędnie, liczysz błędnie albo sam już nie wiem co źle robisz. Bo wg Ciebie garaż ma 3,2 m X 5 m co daje pow.16 m2 a wg projektu jaki podałeś pow garażu wynosi 19,2 m2.
Więc proponuje abyś na spokojnie przejrzał projekt, sprawdził wymiary na projekcie a potem na gruncie.
Link do komentarza
jest według projektu 3,2m szerokości i 6m długości.


gdzie ja napisałem , że ma 3,2x5 ? icon_smile.gif w pierwszym poście jest dokładnie już napisane

Przecież pisałem , że kupiłem fundamenty i inna firma je robiła , to gdzie mnie mieli bodnąć moi murarze? chyba w cztery litery bo już było zapóźno icon_smile.gif Edytowano przez rustin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Wcześniej też bym nic nie zrobił bo kupiłem jak były fundamenty wylane, a jak pisałem nawet nie myślałem wtedy o wymiarach garażu.


Podałem ten link aby pokazać bezsensowność Twojego toku rozumowania. Tam czepiałeś się ludzi którzy chcieli rozwinąć temat wykraczając poza zadane pytanie. Więc podejrzewam, że tu będzie podobnie.
Jak napisałem wcześniej, wymiary masz pokręcone, a kto je pokręcił? tego nie wiem.
I jeszcze jedno, nikt Ci tu źle nie życzy, a jeżeli ktoś czepia się czegoś wykraczającego poza ramy tematu to tylko w dobrej wierze to czyni. Więc trochę wyrozumiałości i bez unoszenia się bo nie ma czego.
Na Twoim miejscu pomierzył bym cały dom, coby nie okazało się , że masz go mniejszego niż chciałeś.
Link do komentarza
Cytat

jest według projektu 3,2m szerokości i 6m długości.


gdzie ja napisałem , że ma 3,2x5 ? icon_smile.gif w pierwszym poście jest dokładnie już napisane

Przecież pisałem , że kupiłem fundamenty i inna firma je robiła , to gdzie mnie mieli bodnąć moi murarze? chyba w cztery litery bo już było zapóźno icon_smile.gif


zalamka.jpg
Jak tak mamy prowadzić dyskusje to ja wysiadam.
Raz zwróciłem uwagę, napisałeś że poprawiłeś, drugi raz pisałem i Marchos87 a Ty robisz oczy , że nie pisałeś. Kolego unosisz się do kogoś a sam popełniasz błędy które później skutkują pustymi i nic nie wnoszącymi wnioskami i poradami.
Jeżeli ma garaż 3,2mX6m to masz garaż standardowy, więc nie rozumiem czego się czepiasz. Jedynie co możesz zamienic to otwieranie drzwi do kotłowni, nie na garaż tylko do wew kotłowni.

Cytat

Nie ma co dywagować , pytam czy ktoś ma taki garaż i tyle i czy da radę jakoś funkcjonować. Krótkie pytanie krótka odpowiedź a nie wrzucanie jakieś linków. Dom jest jak w projekcie.


Sam siejesz zamęt od początku tematu podając błędne wymiary garażu a piszesz o dywagowaniu, chyba tylko w Twoim wykonaniu.
Gdy nie moje pytania i uwagi to dalej byś ciągnął temat małego garażu, a wcale nie jest mały.
Masz normalny garaż, na średniej wielkości auto, wstawiaj bramę garażową .
Amen
Link do komentarza
Cytat

W pierwszym poście napisałem od razu dobrze, w drugim się pomyliłem i poprawiłem jak zwróciliście uwagę i nie robiłem oczu tylko uśmieszek. Więc luz.


Napisałeś dobrze, ale tyko wg siebie zrozumiale, bo ja nie mogłem rozszyfrować jaki masz ten garaż (podałeś dwa wymiary bez konkretnego wskazania jakie wymiary garaż ma), więc zadałem pytanie. Dobrze, że chociaż umiesz przyznać się że poprawiłeś bo nie cytowałem Twojego postu a wtedy było by jak było na prawdę.
Gdybyś na początku podał że masz taki i taki garaż (3,2mX6m) nie było by tak długiego debatowania icon_biggrin.gif prawda?
Link do komentarza
Ja mam podobny garaż. Ba nawet węższy. To była jedna z tych nie przemyślanych decyzji - ale faktycznie większość projektów gotowych takowe garażem ma. A w odpowiedzi na Twoje pytanie: Zapewne zimą parkować będę w garażu a latem autko stoii pod chmurką a garaż robi jako pomieszczenie gospodarczo/warsztatowe.....
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...