Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Wymóg uzyskiwania pozwolenia na budowę zniesiony!

Recommended Posts

Uproszczenie i przyspieszenie procesu budowlanego dla większości inwestycji budowlanych - to założenia nowych przepisów, które przyjęła we wtorek 5 sierpnia 2014 r. Rada Ministrów w projekcie ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/poradnik-prawny/aktualnosci/19347-rzad-przyspiesza-proces-budowlany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radek
"Spełnienie przez budynek warunków w zakresie podłączenia do mediów będzie weryfikowane na etapie zgłoszenia terminu rozpoczęcia robót budowlanych.
Zlikwidowany zostanie obowiązek zgłoszenia o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych."
To będzie ten obowiązek, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Max
@Radek z tego co zrozumiałem, to nadal będzie trzeba dołączyć wszystkie dokumenty o możliwości podłączenia mediów, ale do zgłoszenia a nie do wniosku o pozwolenie na budowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tom
@Radek - Może zamiast zgłoszenia o terminie teraz będzie trzeba dostarczyć warunki podłączenia do mediów w chwili rozpoczęcia robót?

Ciekawe czy obszar oddziaływania budynku jest jakoś zdefiniowany? Np oświetlenie budynku nie może docierać na pobliski chodnik, czy też spaliny z komina nie mogą przekroczyć granicy działki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obywatel RP
Tylko obiecują uproszczenia w prawie a robią odwrotnie. W prawie budowlanych jest wiele głupot i nikt nie chce tego poprawić czyli uprościć. Załatwiam pozwolenie na zjazd na działkę, dzięki "mądremu" prawu i nadgorliwym urzędnikom trwa to już 2 lata.
I jeszcze potrwa minimum 3 m-ce.
A budowa takiego obiektu to 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Załatwiam pozwolenie na zjazd na działkę, dzięki "mądremu" prawu i nadgorliwym urzędnikom trwa to już 2 lata.Widocznie ten zjazd masz pod górkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasecki
To jak to teraz będzie? Budowa CAŁEGO domu jednorodzinnego nie będzie wymagała decyzji o pozwoleniu na budowę. A czy na przykład "budowa" pomieszczenia łazienki w mieszkaniu, w którym jej nie było, dalej będzie wymagać pozwolenia na budowę??? A co z wykonanie ogrzewania centralnego na gaz - nawet wtedy, gdy w lokalu już jest gazowy grzejnik wody przepływowej, który ma być zamieniony na piec gazowy - czy dalej będzie wymagane pozwolenia na budowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga
Samo pozwolenie to juz kropka nad "i". Najwięcej kasy sie wydaje na projekt i jego adaptacje. Mapki do celów budowlanych itp. Czemu nie wystarczy sam projekt od architekta? W urzedach maja swoje mapki zagospodarowania przestrzennego i po zdaniu projektu moga sobie wrysować, wówczas my zaoszczędzilibyśmy co najmniej 4tysiace. Same pozwolenia nic nie kosztują, jedynie sie czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Henryk ja Ciebie przywołuję do porządku z tymi wyzwiskami. Wiem że Tobie wolno więcej, ale przed waleniem na oślep cepami powinieneś lepiej przygotować się do odpowiedzi, a nie tylko sięgać do Wikipedii, choć nawet tam jest napisane jak byk że: Czasami tym samym terminem określa się liczbę odwrotną: czyli 0,618 i ja to zrobiłem. Podsyłam Ci ściągę wiedzy o kulturze na poziomie licealnym, myślę że dasz radę i dowiesz się przy okazji dlaczego nie ma definicji piękna. Początek : Antyczni Grecy stworzyli kanony dobrych proporcji w przedstawianiu ludzkiego ciała. Kanony Polikleta i Lizypa ustalają z wielką dokładnością zasady prawidłowych proporcji ciała ludzkiego. Za jednostkę przyjmowano wysokość głowy lub obwód wielkiego palca ręki a następnie wyznaczano odpowiednią ilość owych jednostek. Jednak ideały obu rzeźbiarzy różnią się między sobą: według kanonu Polikleta głowa mieści się w wysokości człowieka siedem razy, natomiast według Lizypa – osiem. W starożytności wypracowano słynną zasadę złotego podziału (złotego cięcia), która stanowić miała klucz do wszelkiej harmonii. Istotą tej zasady jest obliczanie matematyczne (dokonywanie za pomocą łatwej operacji konstrukcyjnej), pozwalające dany odcinek prostej przeciąć w ten sposób, aby mniejsza jego część miała się tak do większej jak większa do sumy obu części, czyli całego odcinka. Złoty podział (zwany też boska proporcją – divina proportio) wyrażał się liczbą niewymierną, wynoszącą w przybliżeniu 0,618. W starożytności, a także w okresie renesansu i klasycyzmu w oparciu o złoty podział wyznaczano plany świątyń, wysokość i szerokość portyków, otworów okiennych, drzwi, kształty detali architektonicznych, obrazów i ksiąg.   Całość : https://sciaga.pl/tekst/45183-46-w_poszukiwaniu_piekna_zloty_podzial_wielka_teoria   No nie wiem co Ci odpowiedzieć na to pytanko, może tylko że poprawnie pisze się jakichś.        
  • Dzięki za ciekawy pomysł ale wolał bym uniknąć takich zmian bo rozprowadzona jest juz woda. Mysle ze najlepszym rozwiazaniem bedzie zabudowanie rury do wysokosci umywalki albo do sufitu.
  • Witam Na jednej ścianie w piwnicy (z okienkiem) położyłem styropian na klej do styropianu (Ściana 140x90). Ściana z cegieł, chciałem ją tylko pomalować ale cegła i zaprawa między nią ma już troche lat, momentami zaprawa się wysypywała jak piasek... postanowiłem to podkleić styropianem, przy okazji trochę wyrównałem ścianę i ociepliłem (budynek ocieplony również od zewnątrz). Pytanie czy jest szansa na pojawienie się wilgoci? na posadzce nowa wylewka, ogólnie pomieszczenie suche. No i co teraz na styropian, nie zależy mi na pięknych ścianach, co dać żeby w końcowym etapie pomalować farbą (Farba Dekoral Akrylit W śnieżnobiała)
  • Cześć, co to oznacza? Miejsc już nie ma czy jakieś inne okoliczności?
  • A jeszcze pomiędzy pralką a sedesem postawiłbym "ściankę" ciut wyższą niż pralka, o długości prawie takiej, jak ścianka kominowa, tak, żeby zasłaniała pupę osoby siedzącej, a zapominającej o zamykaniu drzwi na zatrzask...
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...