Skocz do zawartości

Styropian grafitowy


Recommended Posts

Bo zapewne jest cieplejszy.
Zresztą nie wiem co z czym porównujesz? Jeżeli chce się coś porównać to należy podać dokładnie jaki materiał z jakim porównać chcesz. Nikt tu nie jest wróżką, a styropianów "białych" jest trochę.
Link do komentarza
Cytat

Bo zapewne jest cieplejszy.
Zresztą nie wiem co z czym porównujesz? Jeżeli chce się coś porównać to należy podać dokładnie jaki materiał z jakim porównać chcesz. Nikt tu nie jest wróżką, a styropianów "białych" jest trochę.


To, że porównuję szary z białym, jednoznacznie wynika, iż dotyczy to identycznych parametrów, poza kolorem i lambdą. Pytanie - z czego wynika ta niższa lambda?

Jedni piszą, że grafit pochłania promienie cieplne inni z kolei, że odbija.

Ani jedno ani drugie nie pasuje do prostej fizyki.

Dla przeciętnego klienta pachnie to marketingem.

Chodzi o proste wytłumaczenie, nawet fizyczne ale zrozumiałe dla przeciętnego klienta a zarazem użytkownika tego forum.
Pozdrawiam. Edytowano przez Parkiet Komplex (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Gdzieś widziałem zdjęcie z kamery termowizyjnej.


A ja czytałem na temat gęstości:
http://www.styropiany.pl/osw.pdf

Znalazłem taki komentarz do powyższego:
Cytat

Program PSPS - Prawie jak gwarancja jakości
Zadałem sobie trud i przeczytałem regulamin programu jakości PSPS na stronie organizacji. Rzeczywiście jest kuriozalny. PSPS chce badać uczestnikom programu gęstość (ciężar) styropianów - czyli zupełnie nieistotny parametr dla materiału izolacyjnego - i na tej podstawie przyznawać znak jakości. Co więcej gęstość przyjęta na potrzeby programu nie jest ujęta w żadnej normie i jest wymyślona przez autorów programu. Skąd ją wzięli naprawdę nie sposób dociec. Nie rozumiem dlaczego PSPS nie chce badać najważniejszych parametrów materiału izolacyjnego czyli przewodności cieplnej i wytrzymałości? To własnie te parametry są badane podczas rutynowych kontroli w Polsce i na całym świecie,to one decydują o jakości styropianu i to w końcu one są deklarowane przez producentów. Gęstość - ciężar nie jest deklarowana, też sprawdziłem:)
Przecież takim podejściem autorzy programu skazują go na porażkę. Nikt normalny nie może traktować go poważnie.


Ja się wcale nie dziwię że nie badają innych parametrów, bo po co ?. Będą podobne jeżeli nie identyczne.
Czy to nie Ty Bajbago pisałeś że najlepszym izolatorem jest powietrze, pod warunkiem że jest szczelnie zamknięte. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...