Skocz do zawartości

Czy to są groźne pęknięcia ścian?


Recommended Posts

Wersja prawdopodobna to ta którą przedstawił Mhtyl jednak 100 % pewności da wizyta inspektora z uprawnieniami konstrukcyjnymi tacy też tam istnieją
Pojedyncze pęknięcia z reguły nie są problemem nawet jeśli jest i ich dużo, problemy zaczynają się wtedy kiedy zaczynają się z sobą łączyć
Może kosztowne na starcie , ale spokój bezcenny
Link do komentarza
A wg mnie to nierównomierne osiadanie.
Z tego co piszesz wynika, że był budowany pod koniec ich boom'u budowlanego i nieskończony z powodu kryzysu.
Oni w ogóle mają tendencje do posadawiana na śmieciach, a w tamtym okresie to już wołało pomstę do ... .
Pytanie czy proces osiadania się zakończył? I czy to tylko to?
Link do komentarza
Te pęknięcia są tylko z jednej strony ściany czy z obydwu?
Zadajesz pytania, my Ci odpowiadamy ale Ty nam nie odpowiadasz więc jak mamy Cie ciągnąć za język to długo,długo problemu nie rozwiążemy.
Pytałem czy posadzka jest już na gotowo czy to tylko jest chuda wylana, i nadal odpowiedzi nie uzyskałem.
Link do komentarza
Cytat

Te pęknięcia są tylko z jednej strony ściany czy z obydwu?
Zadajesz pytania, my Ci odpowiadamy ale Ty nam nie odpowiadasz więc jak mamy Cie ciągnąć za język to długo,długo problemu nie rozwiążemy.
Pytałem czy posadzka jest już na gotowo czy to tylko jest chuda wylana, i nadal odpowiedzi nie uzyskałem.





bo mu się spodobała Twoja Pierwsza odpowiedź znaczy ma ochotę na ten dom i szuka tylko pretekstu by się nie rozmyślić :P

co do pęknięć z obydwu stron
to z całym szacunkiem zależne jest to od konstrukcji muru


i wcale nie musi się pokrywać

co prawda nie mam zielonego pojęcia ile tam biorą konstruktorzy,
ale wydaje mi się że mimo wszystko taniej
niżby za ten dom zapłacił , a potem zapłakał i zburzył
tyle że ja się nie znam Edytowano przez MTW Orle (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Inżynier budowlany nie koniecznie co się zna bierze około 300-400 euro i jest on i tak wymagany(zrobi jakiś tam raport lub wykorzysta wcześniej zrobiony i tak to wygląda) tyle,że dopiero przychodzi jak dom jest już do oddania czyli będą płytki,panele itp.
Fakt,że dom mi się spodobał. Poza tym ludzie już tam mieszkają w tych domach od początku bo część została oddana od razu a niektóre dopiero teraz kończone i problem pękania występuje u wszystkich zresztą tutaj prawie każdy dom pęka w środku bo te domy są kiepskiej jakości i szybko budowane nie koniecznie przez kogoś co miał o tym pojęcie.
Osiedle jest też w niewielkiej odległości od oceanu około 1kilometra także pewnie podłoże nie jest idealne.
Co do posadzki to wygląda jak na zdjęciu i nic już chyba więcej nie będą robić - na to już się kładzie panele (oczywiście przed panelami jakieś maty wygłuszające itp) dodam jeszcze jedną fotkę co mam.
Pęknięcia są tylko po jednej stronie ściany na są symetryczne , nie ma widocznych pęknięć na zewnątrz budynku.

DSC01446.jpg

Edytowano przez devil-80 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Co do pęknięć na ścianach to z opisu sytuacji jaki przedstawiłeś można przyjąć, że to nic groźnego.
natomiast co do posadzki to odwalili fuszerę. Posadzka popękała i kto wie czy dalej nie będzie pękać bo nie widzę dylatacji brzegowej.
A jeżeli są do dom ki szeregowe to podejrzewam, że były one stawiane po najniższej linii oporu. Jak najmniej zainwestować, jak najwięcej zyskać.
Link do komentarza
Cytat

Co do pęknięć na ścianach to z opisu sytuacji jaki przedstawiłeś można przyjąć, że to nic groźnego.
natomiast co do posadzki to odwalili fuszerę. Posadzka popękała i kto wie czy dalej nie będzie pękać bo nie widzę dylatacji brzegowej.
A jeżeli są do dom ki szeregowe to podejrzewam, że były one stawiane po najniższej linii oporu. Jak najmniej zainwestować, jak najwięcej zyskać.


Tak są to domki szeregowe i napewno były budowane w czasie boomu czyli za jak najmniej.
Link do komentarza
Cytat

Inżynier budowlany nie koniecznie co się zna bierze około 300-400 euro i jest on i tak wymagany(zrobi jakiś tam raport lub wykorzysta wcześniej zrobiony i tak to wygląda) tyle,że dopiero przychodzi jak dom jest już do oddania czyli będą płytki,panele itp.
Fakt,że dom mi się spodobał. Poza tym ludzie już tam mieszkają w tych domach od początku bo część została oddana od razu a niektóre dopiero teraz kończone i problem pękania występuje u wszystkich zresztą tutaj prawie każdy dom pęka w środku bo te domy są kiepskiej jakości i szybko budowane nie koniecznie przez kogoś co miał o tym pojęcie.
Osiedle jest też w niewielkiej odległości od oceanu około 1kilometra także pewnie podłoże nie jest idealne.
Co do posadzki to wygląda jak na zdjęciu i nic już chyba więcej nie będą robić - na to już się kładzie panele (oczywiście przed panelami jakieś maty wygłuszające itp) dodam jeszcze jedną fotkę co mam.
Pęknięcia są tylko po jednej stronie ściany na są symetryczne , nie ma widocznych pęknięć na zewnątrz budynku.





Nie rozmawiamy o wymaganym tylko o wymaganym przez Ciebie .
Obowiązku wzięcia gościa nie masz ale masz prawo - czasami warto ze swoich praw korzystać .
- nie podoba mi się pęknięcie przy oknie - ostatni rząd po lewej - 1 tury zdjęć
rysa biegnie po tynku mija narożnik i biegnie dalej.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...