Skocz do zawartości

Osiedlowa piwnica


Recommended Posts

Gość stach
Cytat

Witam. W piwnicy osiedlowej mam drzwi drewniane przez które widać wszystko co mam w piwnicy. Ponieważ mam w piwnicy trochę cennych rzeczy chciałem wymienić drzwi na pełne. Czy mogę to zrobić bez zgody spółdzielni i jakie najlepiej drzwi kupić.


Miałem kiedyś w piwnicy w bloku ażurowe drzwi, wykonane z kantówek, przez które widać było zawartość piwnicy: dwa rowery, słoiki, lakieś inne "śmieci" i stan ten trwał kilka ładnych lat... Kupiłem sobie telewizor i zastanawiałem się co zrobić z pudłem - postanowiłem obić nim te drzwi, żeby przesłonić nieco zawartość piwnicy - no i tak zrobiłem icon_confused.gif
Następnej nocy ktoś się włamał - przeciął kłódkę i zrobił "remanent" - pewnie pomyślał: "coś tam ciekawego umieścili i dlatego przesłonili " icon_eek.gif - nic nie zginęło, tylko narobili bałaganu i troszeczkę zniszczeń...
Dlatego pomyśl, czy warto...

Jeśli już zdecydujesz się na wymianę, pooglądaj ściany, do których te drzwi będziesz mocował i zrób solidne zawiasy, wzmocnij drzwi płaskownikami, zrób solidny zamek od wewnętrznej strony drzwi i dodatkowo kłódkę z hartowanym prętem...
A dodatkowo dogadaj się z sąsiadami i zróbcie dodatkową kratę, oddzielającą kawałek korytarza piwnicznego.
Uczulcie też sąsiadów z parteru, mieszkających nad Twoją piwnicą, żeby alarmowali Was, gdy usłyszą jakieś podejrzane dźwięki... Wtedy bierzcie swoją pepeszę, czy inny granatnik i w kilku idźcie sprawdzić, co się dzieje icon_rolleyes.gif
Dobrze byłoby, aby któryś z Was w piwnicy miał jakiś zapas dojrzewającego wina i w przypadku fałszywego alarmu, powinniście - w ramach integracji i zaciskania stosunków międzysąsiedzkich - nieco naruszyć ten zapas icon_mrgreen.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...