Skocz do zawartości

Recommended Posts


Witam,
jestem tu nowy wiec na poczatek witam wszystkich

przede zatem do rzeczy
prosze Was o podpowiedz czy domek (lata 60) nadaje sie do remontu?
chciałbym rozebrac dach, podniesc sciany i zrobić cała nową konstrukcję dachu
gdzie szukac fachowca który to sprawdzi?
ile taka wycena moze kosztowac?
czy to warte zachodu?
czekam na Wasze opinie

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

Link do komentarza
Gość stach
Zasadniczo domki z lat 60. nadają się do remontu, ale wydaje mi się, że TEN to raczej nie icon_redface.gif
Tu nie da się podnieść ścian, tu można wykorzystać tylko działkę icon_lol.gif
Ceglana ściana szczytowa trzyma się chyba tylko z przyzwyczajenia icon_eek.gif , widać to na pierwszy rzut oka - popękana...


Tak z ciekawości spytam - domek jest podpiwniczony? W jakim - z grubsza - regionie Polski?
Link do komentarza
dom nie jest podpiwniczony, rejon polski to wielkopolskana granicy z kuj-pom, skoro nic z tego nie wyjdzie to moze chociaz fundamenty uda sie wykorzystac, fundusze jakimi dysponuje to ok 120tys czy coś w ogole z taka kasą uda mi sie zrobić,
czy tylko postawić letniskowy domek?
Link do komentarza
Gość stach
Jak jest taka "góra", to fundamenty na pewno lepsze nie będą icon_cry.gif

A fundamenty - jak sama nazwa wskazuje muszą być podstawą PEWNĄ icon_rolleyes.gif

A to ma być dom mieszkalny, całoroczny, czy domek letniskowy?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

dom nie jest podpiwniczony, rejon polski to wielkopolskana granicy z kuj-pom, skoro nic z tego nie wyjdzie to moze chociaz fundamenty uda sie wykorzystac, fundusze jakimi dysponuje to ok 120tys czy coś w ogole z taka kasą uda mi sie zrobić,
czy tylko postawić letniskowy domek?


Fundamentów to raczej nie wykorzystasz czy odzyskasz icon_biggrin.gif
Powiem Ci ,że widziałem gorsze i ciut lepszy haciendy icon_biggrin.gif od Twojej i ludziska jakoś wyremontowali i mieszkają.
Najpierw musisz ,najlepiej jakiegoś Kierownika Budowy zawołać aby stwierdził jaka jest kondycja domku i co Cie czeka, jaki front robót będziesz miał przed sobą.
Ścianki kolankowej nie podniesiesz,tak jak to Stach słusznie zauważył, ale możesz przy robieniu więźby wypuścisz szerokie lukarny i w ten sposób powiększysz powierzchnie i podwyższysz na poddaszu wysokość pomieszczeń.
Jeżeli znajdziesz dobrych i tanich fachowców i dużo sam będziesz robić to spokojnie ta kwota którą wymieniłeś na remont starczy.
Na co od razu mogę Cię ustawić to na obowiązkowe ocieplenie domku.
Link do komentarza
Cytat

Fundamentów to raczej nie wykorzystasz czy odzyskasz icon_biggrin.gif
Powiem Ci ,że widziałem gorsze i ciut lepszy haciendy icon_biggrin.gif od Twojej i ludziska jakoś wyremontowali i mieszkają.
Najpierw musisz ,najlepiej jakiegoś Kierownika Budowy zawołać aby stwierdził jaka jest kondycja domku i co Cie czeka, jaki front robót będziesz miał przed sobą.
Ścianki kolankowej nie podniesiesz,tak jak to Stach słusznie zauważył, ale możesz przy robieniu więźby wypuścisz szerokie lukarny i w ten sposób powiększysz powierzchnie i podwyższysz na poddaszu wysokość pomieszczeń.
Jeżeli znajdziesz dobrych i tanich fachowców i dużo sam będziesz robić to spokojnie ta kwota którą wymieniłeś na remont starczy.
Na co od razu mogę Cię ustawić to na obowiązkowe ocieplenie domku.



to troche optymizmu wlałes we mnie icon_smile.gif
bede szukal jakiegos kierownika budowy i zobaczymy co powie
Link do komentarza
Gość mhtyl
Zależy jaki to kierownik icon_biggrin.gif Jak mu będziesz obiecać, że go weźmiesz do nadzoru swojego remontu to może nic nie weźmie.
A co do remontu to jeżeli chodzi o dach to raczej na dachówkę się nie nastawiaj. Jedynie blacha po to aby niepotrzebnie nie obciążać ścian.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...