Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Taras do remontu po dwóch latach użytkowania

Recommended Posts

Do wykończenia głównego tarasu przeznaczyliśmy, wspólnie z żoną, płyty gresu, takie same jak na ganku. Choć zastosowałem dobrą fugę, już po dwóch latach "puściła"... - mówi Adam, Czytelnik Budujemy Dom, który użytkuje tarasy od 2003 i 2011 roku.

Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/tarasy-i-balkony/19219-taras-do-remontu-po-dwoch-latach-uzytkowania

Gość clint
Ja remontowałem w tym roku. Zmieniłem charakter tarasu na bardziej rustykalny, wyłożyłem całą powierzchnię drewnem ogrodowym, wniosłem stylowe meble. Tak naprawdę nawierzchnia to imitacja drewna, ale całkiem udana. Do stylu rustykalnego pasuje znacznie lepiej niż drewniane panele.

Gość Krzysztof
Może to była kwestia błędu przy wykonaniu a nie "fugi". W każdym razie ja u siebie mam wyłożony płytami ogrodowymi na tarasie i mam nadzieję że wytrzyma lata, w każdym razie tak wygląda :)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Te za linkowane, może zwrócić do 14 dni, jednak za przesyłkę zwrotną zapłaci ona troszkę więcej.  5 negatywów na 500 zawartych ofert, to przyzwoita liczba, można spróbować kupić.   Boję się, że Baszka obejrzy ten okap wyłącznie od kątem estetycznym, a cuda dopiero wyjdą w trakcie użytkowania.   Białe kolory to spory problem, mogą żółknąć i łatwiej je zarysować, okap obudowę trzeba myć zarasta trudniejszą do czyszczenia mazią, zwłaszcza od gazówki.  
    • Raczej zastanów się.   Oba mogą być porysowane, pogięte - bez możliwości zwrotu.   W takich widłach cenowych kupisz pełnosprawny sprzęt z ustawową gwarancją (minimum 24 miesiące) - w tym okapy teleskopowe (które polecam z przyczyn praktycznych).   Ps. Z uwagi na to, że wentylacja kuchni jest przez łazienkę (co jest dozwolone), okap kominowy?wyciągowy raczej odpada.   Ps.2. Sugeruję wycieczkę do sklepu z AGD i tam pooglądać, popytać, wybrać typ/rodzaj i dopiero wtedy poszukać najtańszego "dostawcę" takiej maszyny.   Tak na zachętę:  
    • Zaczynasz wreszcie myśleć , jak zrobisz otwór na zewnątrz, to raz kupujesz okap  i  myjesz filtry siatkowe w zmywarce, jak nie robisz otworu na zewnątrz,  to walisz wilgotne powietrze na kuchnię, myjesz filtry siatkowe w zmywarce  i co jakiś czas dokładasz kasę do okapu na filtry węglowe, też je reanimują - myją, ale najlepiej zapachy neutralizuje nowy.
    • Filtry aluminiowe to takie gęste, zbierające opary tłuszczu, a węglowy - zapachowy jest istotny przy pracy cyrkulavyjnej okapu. A przy wywiewowej jest niepotrzebny.
    • Więc życzę powodzenia!!! Mógłbyś pisać w formie jakiegoś "dziennika" jak leci...
  • Popularne tematy