Skocz do zawartości

gładź szpachlowa na farbę akrylową


Recommended Posts

Witam.
Remontuję mieszkanie w bloku z płyty. Poprzedni lokator lokator zostawił na ścianie trzy warstwy farby akrylowej. Farba dobrze przylega do podłoża, nie łuszczy się i to jest właśnie powodem mojego problemu. Aby zedrzeć starą farbę musiałbym poświęcić mnustwo czasu, nawet nie dni a myślę że miesiąc intensywnej pracy. Aby skrucić czas remontu ścian wpadłem na pomysł, aby zagruntować farbę dobrym gruntem i położyć na to cienką warstwę szpachlówki gipsar co miałoby dodatkowy atut w postaci gładkich powierzchni.
Czy według was ten pomysł ma prawo bytu? Jaki grunt zastosować do tego? CT17 jest podobno dobry, ale jego cena jest masakryczna. Czy są jakieś inne równie dobre produkty? Czy konieczne jest drapanie scian przed nakładanie gładzi np. tarką do styropianu dla lepszej przyczepności?
Za odpowiedzi z góry dziękuję.
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

Ja chciałem naciągnąć gipsar i już go zakupiłem.



Ja z przyzwyczajenia robiłbym to właśnie Gipsarem icon_rolleyes.gif
Mieszaj wolnoobrotowym mieszadłem (żeby nie zapowietrzyć gipsu), wody dodaj tyle, ile nakazuje instrukcja na worku.
Samo gipsowanie nie jest takie trudne - no chyba, że masz już jakąś praktykę icon_lol.gif

A co do gruntowania, to rzeczywiście miejsca kilkakrotnie malowane farbą - o ile rzeczywiście dobrze sie trzyma (co świadczy o fachowym podejściu wykonawcy poprzednich "malunków" icon_mrgreen.gif ) - nie ma potrzeby takiego gruntowania (tylko - tak jak pisze p. Cezary Jankowski z Redakcji - przetrzyj ścianę GRUBOZIARNISTYM papierem/płótnem ściernym o gradacji 40 -60), jedynie w miejscach pęknięć (trzeba te pęknięcia pogłębić i poszerzyć kantem szpachelki do 1 -2 cm, żeby było trochę więcej gipsu w pęknięciu), wokół dziur po kołkach, w miejscach "wydrapanych" przez Ciebie (jeśli dodrapałeś się do tynku) należałoby pociągnąć gruntem (np. Unigruntem Atlasa), żeby wyrównać chłonność na całej ścianie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...