Skocz do zawartości

Koszt wykończenia mieszkania.


Recommended Posts

Witam, kupiłem ostatnio mieszkanie 38m^2, dwa pokoje z kuchnią (łazienka razem z kibelkiem) do całkowitego remontu. Nie planuję robić tam nic szalonego. W pokojach gładzie, a na podłogi panele. W łazience gładzie i kafelki. Chciałbym cały remont zamknąć w 40 tys. zł. Myślicie, że jest to wykonalne? Tak jak pisałem, nie planuje nic nadzwyczajnego, standardowe kafle, a meble i cały sprzęt do kuchni i łazienki też raczej ze średniej półki.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Na remont to starczy spoko te 40 tys, nawet zostanie, ale z kuchnia i łazienka to już trochę przesadziłeś icon_biggrin.gif Chyba, ż do kuchni i łazienki kupisz coś z rynku wtórnego. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz bardzo ciekawe okazje.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Rynek wtórny odpada. Właśnie oglądam różne wyposażenia kuchni i łazienki i widzę, że ciężko będzie się zmieścić w 40 tys. z całością;/.


A to czemu wtórny odpada?
Ja dużo rzeczy tak właśnie kupiłem. I to nie rzeczy jakieś przechodzone, kilkuletnie. Praktycznie wszystko co kupiłem było prawie nowe (nie trafiony zakup) albo były używane ale jeszcze na gwarancji.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 9 miesiące temu...
Cytat

Ile średnio kosztuje kafelkowanie? Chciałabym się rozeznać w temacie, we wrześniu będę wykańczać mieszkanie i nie chciałabym, żeby ktoś mnie naciągnął, a kompletnie nie znam się na stawkach. Chodzi okolice Wrocławia.



50-70pln/m2
dodatkowo szlifowanie narozników pod kątem 45st.
zabudowy wanny,
biały montaż.
nas robocizna kosztowała ok 2900pln za łazienkę 4m2
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok temu...
  • 3 tygodnie temu...

Na samych kafelkach można sporo obciąć stosując farbę Kuchnia-Łazienka Śnieżki. Tworzy ona powłokę, która chroni ścianę w sposób wystarczający a dodatkowo zabezpiecza przed rozwojem pleśni i grzybów, bo posiada w swoim składzie srebro. Można więc ograniczyć ilość kładzionych płytek do podłogi i miejsc, gdzie jest to konieczne (podłoga, kabina prysznicowa). Ostatecznie drogie szlifowanie może okazać się zbędne, a koszty stopnieją radykalnie.
 

15a.jpg

15b.jpg

Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...

Cennik na 2019 rok. Aby wykończyć mieszkanie że stanu deweloperskiego proszę doliczyć do ceny mieszkania 1000zl do m2. A jeżeli jest to garsoniera to minimum 1300zl m2. Oczywiście bez marmurów, Corianu czy egzotycznego drewna albo inteligentnych instalacji. 

To realne ceny. Niższe to albo rynek wtórny, albo Bodzio itp i bez zmian punktów instalacji wod-kan-gaz-elektr. 

 

Edytowano przez Budująca dom (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Ja zawsze doliczam minimum 1600zł do metra kwadratowego za remont całego mieszkania (Wrocław). Na gotowo z materiałem, wykończenie łazienki i kuchni na gotowo w tej cenie. Oczywiście jeśli zastosujesz najtańsze panele z Castoramy i wykończenie paździerzowe to zmniejszysz tę kwotę. 

Edytowano przez MariuszNajgebauer (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Napisz trochę o kosztach wykańczania mieszkania, czy was nie wykończyły... napomknij z grubsza o budżecie i jego - chociażby procentowym - wykorzystaniu... a tak to tylko spamujesz i reklamujesz firmę, którą pewnie zarządzasz...

4 godziny temu, ToJaKaśka napisał:

Zrobili super mieszkanie

cóż to tak zrobili super?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...