Skocz do zawartości

Jakie rolety aby było chłodno


Recommended Posts

Witajcie,
W moim mieszkaniu na 8 pietrze jest bardzo duszno. Od godziny 11 mam slonce do poznych godzin wieczorych, uwielbiam je, jednak czasami nie ma mnie 2 dni w mieszkaniu i chcialabym zeby bylo chlodno jak wroce. Z racji tego, ze od niedawna tam mieszkam planuje zakup rolet. Jest ich pelno na rynku, zwykle , podgumowane itp. Slyszalam, ze podgumowane, ktore sa podobno o wiele drozsze niz normalne materialowe daja wrazenie chlodu. Znajomi maja materialowe i twierdza, ze one nic nie daja. Za to dzisiaj bylam w sklepie i sprzedawczyni powiedziala mi, ze ona w swoim mieszkaniu ma i rolety materialowe i podgumowane jednak roznicy zadnej nie widzi. Nawet z podgumowanymi roletami ma duszno, wiec ona twierdzi ze nie sa one warte aby je zalozyc. Doradzcie prosze, bo juz jestem skolowana a nie chce wyrzucic pieniedzy w bloto.
Link do komentarza
Cytat

To może rolety rzymskie, takie z grubszej tkaniny? Tak naprawdę 100% chłodu dają rolety zewnętrzne, ale to już wyższe koszty. Sama mam roletę podgumowaną i jest chłodno, ale może dlatego, że wisi w oknie na północ. Może warto poradzić się jakiejś firmy.



No właśnie powiem Ci, że z tymi poradami u danej firmy to wiadomo jak jest. Każdy będzie chwalił raczej swoje bo i chce to sprzedać. Naczytałam się trochę w internecie i mam mieszane uczucia. Jak dla mnie..jedynie chłód dałyby, tak jak piszesz rolety zewnętrzne, ale w to nie chce wchodzić ze względu na koszty.
Link do komentarza
@aronia85 to może na moim przykładzie pokaże, że powinnaś doprecyzować swoje oczekiwania i określić jaki budżet chcesz na to przeznaczyć.

Na moim poddaszu (największy pokój) było w takie miesiące jak teraz bardzo gorąco. Winę za to ponosiły w głównej mierze okna dachowe. Jest ich sporo.
Rozwiązaniem była wspominana już wcześniej klimatyzacja - byłoby to najlepsze rozwiązanie. Jednakże brak było zgody małżonki na szpecenie elewacji w okolicach tego pokoju. Musieliśmy poszukać innego rozwiązania.

Zainstalowaliśmy zewnętrzne markizy (taka specjalna siatka przepuszczająca światło) na oknach dachowych. Koszt markizy około 200 zł za sztukę. One nam nie chłodzą wnętrza. One powodują że pomieszczenie nam się nie przegrzewa tak jak wcześniej. Komfort przebywania w tym pomieszczeniu istotnie wzrósł w stosunku do tego co było bez nich.
ale w stopniach nie jest to rewelacja np. wcześniej było 29C teraz mamy 26C. (to dalej ciepło)

Ty wskazujesz na wewnętrzne rozwiązania. One są mniej skuteczne niż to co opisałem powyżej.

Tak więc dlatego wskazania na klimatyzację.
Link do komentarza
Cytat

@aronia85 to może na moim przykładzie pokaże, że powinnaś doprecyzować swoje oczekiwania i określić jaki budżet chcesz na to przeznaczyć.

Na moim poddaszu (największy pokój) było w takie miesiące jak teraz bardzo gorąco. Winę za to ponosiły w głównej mierze okna dachowe. Jest ich sporo.
Rozwiązaniem była wspominana już wcześniej klimatyzacja - byłoby to najlepsze rozwiązanie. Jednakże brak było zgody małżonki na szpecenie elewacji w okolicach tego pokoju. Musieliśmy poszukać innego rozwiązania.

Zainstalowaliśmy zewnętrzne markizy (taka specjalna siatka przepuszczająca światło) na oknach dachowych. Koszt markizy około 200 zł za sztukę. One nam nie chłodzą wnętrza. One powodują że pomieszczenie nam się nie przegrzewa tak jak wcześniej. Komfort przebywania w tym pomieszczeniu istotnie wzrósł w stosunku do tego co było bez nich.
ale w stopniach nie jest to rewelacja np. wcześniej było 29C teraz mamy 26C. (to dalej ciepło)

Ty wskazujesz na wewnętrzne rozwiązania. One są mniej skuteczne niż to co opisałem powyżej.

Tak więc dlatego wskazania na klimatyzację.



Dziękuję za odpowiedź. Wiesz... klimatyzacja u mnie nie wchodzi w grę. Moi rodzice mają zwykłe rolety i jakoś specjalnie nie mogę powiedzieć, że jest o wiele chłodniej. Dużo naczytałam się o tym podgumowanych, że niby nie przepuszczają aż tak słońca, ale nie wiem czy jest to prawda. Najlepsze byłyby te rolety jakie mają Hiszpanie, Włosi, no ale to też większy koszt, którego nie chcę, a pozatym w sumie to mamy tylko 2- 3 miesiące upalne, więc bez przesady icon_wink.gif
Nie wiem jak długo będę mieszkać w tym mieszkaniu, nie chce inwestować za dużo, ale chciałabym żeby było chłodniej.
Dlatego nie mam pojęcia czy zwykłe rolety, czy podgumowane.. icon_rolleyes.gif
Aktualnie w kuchni połączonej z salonem mam szare zasłony, ponieważ akurat takie miałam na stanie. I jest trochę chłodniej niż jak ich nie było. Obok w sypialni natomiast, gdzie nie mam jeszcze karnisza, jest gołe okno icon_cool.gif

Link do komentarza
Cytat

Aktualnie w kuchni połączonej z salonem mam szare zasłony, ponieważ akurat takie miałam na stanie. I jest trochę chłodniej niż jak ich nie było. Obok w sypialni natomiast, gdzie nie mam jeszcze karnisza, jest gołe okno icon_cool.gif



I to jest informacja której oczekiwałem. Zasłoń je całkowicie na 1-2 dni. Zrób test czy to Ci wystarcza. Jeśli nie to podgumowane dadzą podobny efekt (pomijam sreberka, opiłki itp.).

Aby uzyskać większy efekt roleta musiałaby być zewnętrzna lub klimatyzacja (ale to zgodnie z Twoją odpowiedzią nie wchodzi w grę.).

Wszystko cokolwiek tu piszę w tym wątku piszę z własnego doświadczenia. Nie pracuję przy jakichkolwiek roletach, klimatyzatorach itp.

P.S. Ciepłą wodę masz z sieci ? czy sama grzejesz ?

P.S.2 Co dla Ciebie oznaczają rolety, te u rodziców są zewnętrzne czy wewnętrzne - różnica jest spora w tym przypadku
Link do komentarza
Cytat

I to jest informacja której oczekiwałem. Zasłoń je całkowicie na 1-2 dni. Zrób test czy to Ci wystarcza. Jeśli nie to podgumowane dadzą podobny efekt (pomijam sreberka, opiłki itp.).

Aby uzyskać większy efekt roleta musiałaby być zewnętrzna lub klimatyzacja (ale to zgodnie z Twoją odpowiedzią nie wchodzi w grę.).

Wszystko cokolwiek tu piszę w tym wątku piszę z własnego doświadczenia. Nie pracuję przy jakichkolwiek roletach, klimatyzatorach itp.

P.S. Ciepłą wodę masz z sieci ? czy sama grzejesz ?

P.S.2 Co dla Ciebie oznaczają rolety, te u rodziców są zewnętrzne czy wewnętrzne - różnica jest spora w tym przypadku



Ciepłą wodę mam z sieci.
Odnośnie tych zasłon, to ja ciągle mam je zasłonięte i jest duszno. Dzisiaj było jak w dżungli;) Może lepiej jest w tym pokoju z zasłonami niz bez.
Link do komentarza
To w takim razie moim zdaniem instalacja wewnętrznych rolet za wiele nie da (nawet gumowanych). Efekt będzie porównywalny do tych zasłon.Może ciut lepiej.

Zastanów się nad pokojowym wentylatorem lub nawet cyrkulatorem powietrza. Warto aby był cichy.

Być może powodem tez jest wysoka wilgotność powietrza (dla mnie to element "dżungli" o której wspomniałaś). Klimatyzator m.in obniża wilgotność powietrza. Ogólny komfortowy poziom wilgotności to przedział 40% - 60%
Link do komentarza
Cytat

To w takim razie moim zdaniem instalacja wewnętrznych rolet za wiele nie da (nawet gumowanych). Efekt będzie porównywalny do tych zasłon.Może ciut lepiej.

Zastanów się nad pokojowym wentylatorem lub nawet cyrkulatorem powietrza. Warto aby był cichy.

Być może powodem tez jest wysoka wilgotność powietrza (dla mnie to element "dżungli" o której wspomniałaś). Klimatyzator m.in obniża wilgotność powietrza. Ogólny komfortowy poziom wilgotności to przedział 40% - 60%




wentylator - za głośny:)
cyrkulator/klimatyzacja - brzmi dużo lepiej !

my mamy w domu zamontowaną markizę ( przy tarasie i rolety płócienne w kuchni i salonie) i w sumie ciężko mi powiedzieć co daje lepszy efekt.. chyba dobre efekty przynoszą te zewnętrzne ale to już chyba trochę większy wydatek.
Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

Źle uderzasz. Pytanie powinno brzmieć; jaka klimatyzacja. Żadne rolety nie wychłodzą Ci mieszkania tak, byś odczuwała znaczącą różnicę.



ja to mogę tylko potwierdzić. Mamy od niedawna rolety zewnętrzne w całym domu. Niewątpliwie poprawiają znacząco komfort, ale przy dłuższych okresie takich upałów (takich jakie obserwujemy obecnie) i tak w całym domu podniesie ci się temperatura (choćby poprzez wentylację!)
Różnica znacząca była - ale przez kilka pierwszych dni....no i jeszcze trzeba by pilnować żeby rolety były cały czas opuszczone - i przy sztucznym świetle siedzieć - czasami te warunki nie są do spełnienia....
Link do komentarza
Cytat

...no i jeszcze trzeba by pilnować żeby rolety były cały czas opuszczone - i przy sztucznym świetle siedzieć - czasami te warunki nie są do spełnienia....



Ja spuszczam rolety zewnętrzne nie do końca. Wtedy zostają takie "dziurki" w roletach. To mi wystarcza - jest dość sporo światła. Ale u mnie są bardzo duże okna i skierowane na 3 strony świata - to zdecydowanie pomaga. (jedno z okien zawsze też mogę całkowicie odsłonić bo już nie ma tam słońca). Edytowano przez NOTO (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Też uważam, że rolety zewnętrze powinny się w najlepiej sprawdzić - nie dość, że skutecznie zasłaniają nas przed niechcianym słońcem ,,,,,,,



Prawda, taka jak to, że w Warszawie rozdają za darmo mercedesy - tyle, że nie w Warszawie, a w Pruszkowie i nie mercedesy, ino rowery. I nie rozdają, tylko kradną. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 lata temu...

Z każdym dniem rzymskie zasłony stają się coraz bardziej popularne. I nie jest to zaskakujące, ponieważ prostota i funkcjonalność to podstawowe zasady, do których zmierza nowoczesność. Nadają się do prawie wszystkich stylów wnętrz: surowe linie i naturalne tkaniny idealnie pasują do minimalizmu, ale jeśli dodasz wystrój, wstawki, frędzle, sznurek, rzymska zasłona stanie się klasyczną ozdobą okna. Wykonane są z prawie wszystkich rodzajów tkanin. Ponieważ istnieją tysiące różnych tkanin, każda rzymska zasłona może stać się wyjątkowym elementem w twoim wnętrzu. Roleta może być wykonana z przezroczystych tkanin, takich jak organza i welon, lub może być ogólnie nieprzezroczysta za pomocą tkaniny zaciemniającej.

 

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Dnia 21.07.2014 o 14:02, aronia85 napisał:

Witajcie,
W moim mieszkaniu na 8 pietrze jest bardzo duszno. Od godziny 11 mam slonce do poznych godzin wieczorych, uwielbiam je, jednak czasami nie ma mnie 2 dni w mieszkaniu i chcialabym zeby bylo chlodno jak wroce. Z racji tego, ze od niedawna tam mieszkam planuje zakup rolet. Jest ich pelno na rynku, zwykle , podgumowane itp. Slyszalam, ze podgumowane, ktore sa podobno o wiele drozsze niz normalne materialowe daja wrazenie chlodu. Znajomi maja materialowe i twierdza, ze one nic nie daja. Za to dzisiaj bylam w sklepie i sprzedawczyni powiedziala mi, ze ona w swoim mieszkaniu ma i rolety materialowe i podgumowane jednak roznicy zadnej nie widzi. Nawet z podgumowanymi roletami ma duszno, wiec ona twierdzi ze nie sa one warte aby je zalozyc. Doradzcie prosze, bo juz jestem skolowana a nie chce wyrzucic pieniedzy w bloto.

Duszno to nie to samo co gorąco :). Znam problem, mieszkam na poddaszu a dach blaszany, izolacja wątpliwej jakości - deweloperka.

Rolety zewnętrzne materiałowe. Najlepszy sposób. Co do duchoty - wentylacja i chwilowe przeciągi.

Link do komentarza

Dzień dobry,

 

Bardzo dobrym rozwiązaniem na upał są markizy zewnętrzne VMZ do okien pionowych i AMZ do okien dachowych. Badania FAKRO wykazały, że dodatki zewnętrzne chronią pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem aż 8 razy skuteczniej niż dodatki wewnętrzne.

 

Warto podkreślić, że markizy VMZ i AMZ przepuszczają dużą ilość światła z zewnątrz - mamy więc światło dzienne w mieszkaniu, a temperatura jest zdecydowanie niższa.

 

Dodam też, że prowadnice markiz VMZ dostępne są obecnie bez dodatkowych opłat w dowolnym kolorze z palety RAL Classic, co daje również możliwość aranżacji wyglądu budynku z zewnątrz.

 

Markizy FAKRO są też dostępne w wersji sterowanej zdalnie.

 

Zapraszam do zapoznania się z ofertą

 

markizy do okien pionowych VMZ:

https://www.fakro.pl/innoview/markizy-do-okien-pionowych/vmz/

 

markizy do okien dachowych AMZ:

https://www.fakro.pl/okna-dachowe/akcesoria-do-okien-dachowych/akcesoria-zewnetrzne/

 

pozdrawiam,

Ekspert FAKRO

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...