Skocz do zawartości

indukcja grzeje bardzo wolno


Recommended Posts

Witam,
Mam problem z moja kuchenka indukcyjna Bosch i nie mam pojecia czy to z nia jest cos nie tak czy tak ma byc. Wszedzie pisza, ze indukcja powinna grzac szybciej niz zwykly gaz, ale u mnie jest to niewykonalne. Posiadam prawidlowe garnki, mieszkam w bloku- (nie mam 3fazowego przylaczenia) jednak aby zagotowac zwykla wode w garnku na zwykly makaron- gotujac ja z pokrywka- zajmuje mi to okolo 15 minut aby doprowadzic wode do wrzenia- na poziomie 7-8. Kiedy robie to samo u mojej mamy na gazie, jest to zaledwie 5 minut. Czytam i oczom nie wierze! Wszedzie jest napisane, ze indukcja gotuje w tempie blyskawicznym, wiec moze cos z moja jest nie tak??
Czy jest to normalne? W instrukcji obslugi jest napisane ze powinna woda sie zagotowac okolo 4 minuty. Dzieki za info i dobre rady co zrobic
Link do komentarza
Gość mhtyl
Wezwać porządnego elektryka, niech sprawdzi podłączenie i jeżeli nic nie pomoże to oddać na gwarancję , bo zapewne jeszcze ta indukcja jest na gwarancji.
A sprawdzałaś na szybkim poziomie , u mnie jest to P, grzeje na maxa.
Link do komentarza
Cytat

Wezwać porządnego elektryka, niech sprawdzi podłączenie i jeżeli nic nie pomoże to oddać na gwarancję , bo zapewne jeszcze ta indukcja jest na gwarancji.
A sprawdzałaś na szybkim poziomie , u mnie jest to P, grzeje na maxa.



Dzieki za odpowiedz. Czyli mowisz ze tak nie powinna dlugo zagotowywac?, ze cos z nia moze byc nie tak? Ja specjalnie wzielam ta plyte Boscha o wiekszej mocy - mimo ze balam sie bo to blok i nie ma trojfazowej instalacji. No ale tak czy siak..zwykle grzanie wody zajmuje 15 minut i to jest jakas masakra. Jasne..jak uzyje tego boostera to bedzie szybciej, ale ja go nie chce ciagle uzywac. Gdzies czytalam, ze ludzie grzeja wode na 5poziomie.. a u mnie na 5 poziomie to chyba woda gotowalaby sie 30 minut.
Link do komentarza
Gość stach
U mnie na 5 woda pewnie też gotowałaby się kilkanaście minut icon_rolleyes.gif , a mam kuchenkę na 230V...
Dlatego, aby szybciej zagotować włączam na trochę boostera, a jak się zagotuje (np. przy gotowaniu jajek icon_lol.gif ) zmniejszam na 4 czy 5 i się powoli dogotowuje - oczywiście pod pokrywką (no chyba, że to kapusta, czy inna potrawa, wymagająca gotowania bez pokrywki icon_lol.gif )
Link do komentarza
Cytat

Czy możesz podać model tej kuchenki ? Może link do instrukcji.
Kto podłączał kuchenkę do prądu ?



Hmm..kuchenke podlaczyl elektryk z uprawnieniami.
Zaraz jak znajde to postaram sie wkleic, ktory to model.
Generalnie ona potem ladnie trzyma cieplo, no ale chyba nie o to chodzi abym wode na glupi makaron zagotowywala pod przykryciem 15-20 minut bo to mozna wariacji dostac. Generalnie na 5 malo co gotuje, skale mam do 9 i najczesciej gotuje na 6-7 poniewaz 5 to prawie tak jakby cos sie tam tlilo.

Plyta indukcyjna to: Bosch PIE611F17E
http://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy/b...ie611f17e.bhtml Edytowano przez aronia85 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Zakładając, że kuchenka prawidłowo została podpięta.

Trzeba spojrzeć na problem praktycznie.
5 (na 9) w indukcyjnej, to trochę mniej niż połowa zakresu w normalnej kuchence gazowej - prawie taki sam efekt.



Hmm... ale co to znaczy dla Was prawidłowo podpięta? Jak ją włączę to wszystkie lampki, diody się świecą, więc dla mnie jest ona prawidłowo podpięta... plus to że ona sama działa.. no chyba że chodzi o coś innego icon_confused.gif
Ludzie którzy kupili kuchenkę również piszą, że grzeje ona b.szybko. Oczywiście, że nie wierzę komenatrzom w 100%, ale zawsze się jakoś nimi posiłkuję. Mnie dziwi tylko jedno i dlatego jestem zaniepokojona. Wszędzie gdzie przeczytam, ludzie piszą że indukcja raz dwa szybko grzeje..szybciej niż zwykła gazowa kuchenka. A u mnie tego nie ma icon_rolleyes.gif
Przychodzę do mojej mamy, która ma zwykłą kuchenkę gazową i grzanie wody na makaron trwa niecałe 5 minut icon_neutral.gif
Link do komentarza

Ja sie nie znam na kuchenkach.. fakt pozostaje faktem, ze nie może tak być, że gotuje wode, zupe, cokolwiek 15-20 minut.
Bez jaj. Skoro inni gotują mega szybko, a mieli wcześniej kuchenki gazowe..
Czyli co..? wołać elektryka? zadzwonić do Boscha do serwisu?
Jakieś pomysły..bo nie wiem czy tak jak jest to jest prawidłowo czy nie. Dla mnie nie, ale to już wiecie icon_wink.gif
W sumie to liczyłam, że może wypowiedzą się jakieś osoby, które też mają indukcję.. i powiedzą jak to u nich jest.
Link do komentarza

Cytat

Ja sie nie znam na kuchenkach.. fakt pozostaje faktem, ze nie może tak być, że gotuje wode, zupe, cokolwiek 15-20 minut.
Bez jaj. Skoro inni gotują mega szybko, a mieli wcześniej kuchenki gazowe..
Czyli co..? wołać elektryka? zadzwonić do Boscha do serwisu?



Zacznij gotować tak jak na gazowej - pokrętła na max (na początek, aż nie "wczujesz się").
Dopiero jak przy takim ustawieniu pokręteł, dalej będziesz miała wrażenie, że za długo - ewentualny elektryk i ewentualnie zgłoszenie u sprzedawcy niezgodności towaru z umową.
Link do komentarza
Ja dopóki nie dostane modelu płyty lub linka do jej instrukcji nie będę się wypowiadał dalekj bo mogę pokierować Cię w złą stronę ... a wtedy mogą posypać się na mnie "gromy"
Podaj proszę jeszcze ile tej wody używasz do gotowania makaronu i jak wielki jest to orientacyjnie garnek (średnica podstawy)
Link do komentarza
Cytat

W sumie to liczyłam, że może wypowiedzą się jakieś osoby, które też mają indukcję.. i powiedzą jak to u nich jest.



icon_smile.gif

Wysłałaś posta wczoraj o 19. Była niedziela. Daj temu foru trochę więcej czasu na odpowiedź icon_smile.gif. Myślę że sporo więcej odpowiedzi będzie wieczorem. Podanie modelu płyty też pewnie pomoże.
Link do komentarza
Cytat

Ja dopóki nie dostane modelu płyty lub linka do jej instrukcji nie będę się wypowiadał dalekj .....



Nie wiem jak to napisać aby Pana nie urazić.
Ale proponuję i proszę aby Pan przeczytał dokładnie co napisano w tym temacie np. #8.

Ps. I ten brak polskich liter - razi mnie bardzo. Jeśli tym wpisem obraziłem Pana, to bardzo przepraszam.
Link do komentarza
To, że mam (w tym przypadku) rację to wiem - raczej mi chodziło o kulturę mojej wypowiedzi, nie chciałem urazić.

Cytat

W sumie to liczyłam, że może wypowiedzą się jakieś osoby, które też mają indukcję.. i powiedzą jak to u nich jest.



Chyba Ci umknęło:

Cytat

U mnie na 5 woda pewnie też gotowałaby się kilkanaście minut icon_rolleyes.gif , a mam kuchenkę na 230V...
Dlatego, aby szybciej zagotować włączam na trochę boostera, a jak się zagotuje (np. przy gotowaniu jajek icon_lol.gif ) zmniejszam na 4 czy 5 i się powoli dogotowuje - oczywiście pod pokrywką (no chyba, że to kapusta, czy inna potrawa, wymagająca gotowania bez pokrywki icon_lol.gif )


Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

Hmm..kuchenke podlaczyl elektryk z uprawnieniami.
Zaraz jak znajde to postaram sie wkleic, ktory to model.
Generalnie ona potem ladnie trzyma cieplo, no ale chyba nie o to chodzi abym wode na glupi makaron zagotowywala pod przykryciem 15-20 minut bo to mozna wariacji dostac. Generalnie na 5 malo co gotuje, skale mam do 9 i najczesciej gotuje na 6-7 poniewaz 5 to prawie tak jakby cos sie tam tlilo.

Plyta indukcyjna to: Bosch PIE611F17E
http://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy/b...ie611f17e.bhtml



ja mam taki model
http://www.ceneo.pl/2646303
2 górne pola mają po 2,0kw, 2 dolne 1,4kw
na górnych polach gotuje się zdecydowanie szybciej, to logiczne, może u ciebie też są pola o większej mocy - te będą szybciej grzać. Jak chcesz szybciej zagotować wodę, to właczaj gotowanie wody na największej mocy na najmocniejszym polu - u ciebie co już zauważył bajbaga jest 17 stopni regulacji - u mnie 9
po jakimś czasie poczujesz jaki poziom jak gotuje...u mnie standardowe gotowanie bez przykrycia... to na 5 jest....
expres jest na 9 (nie mam boosterów)

DOPISAŁEM:
tutaj
http://www.ceneo.pl/23107290#tab=spec
pisze że pole nr 1 to 1,4kw, 2 i 3 to 1,8kw a pole 4 to 2,2kw - więc chyba wszystko jasne..... Edytowano przez adiqq (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ps. Przeczytaj dokładnie instrukcję tej kuchenki, bo masz w niej 17 (a nie 9) poziomów grzania mocą.



Ta różnica postrzegania poziomów mocy wynika zapewne z faktu iż aronia85 widzi na płycie skalę z cyframi od 1 do 9 - zapewne z punktami pośrednimi 1 p 2 p 3 p 4 p 5 p 6 p 7 p 8 p 9.
p - oznacza moce pośrednie.

Jeśli masz w domu czajnik elektryczny to możesz zrobić test.
Prawy przedni panel na płycie ma moc około 2,2 kW (tak udało mi się to wyczytać z opisu poniżej). zagotuj na nim w garnku pod przykryciem odpowiadającym wielkości pola grzejnego np. 2 litry wody. Zmierz czas.
Podobną ilość wody zagotuj w czajniku elektrycznym (jeśli masz) o mocy jak najbardziej zbliżonej do 2,2 kW.

Porównaj oba czasy. Jeśli będą istotnie się różniły to jest problem

z opisu płyty
"
Usytuowanie 1 modułu grzewczego z przodu po lewej stronie
Usytuowanie 2 modułu grzewczego z tyłu po lewej stronie
Usytuowanie 3 modułu grzewczego Strefa grzejna z tyłu prawa
Usytuowanie 4 modułu grzewczego Strefa grzejna z przodu prawa

Moc 1 modułu grzewczego (kW) 1.8 kW
Moc 2 modułu grzewczego (kW) 1.8 kW
Moc 3 modułu grzewczego (kW) 1.4 kW
Moc 4 modułu grzewczego (kW) 2.2 kW "
Link do komentarza
Znów nie wiem jak to napisać Panie NOTO, ale znów pisze Pan niepełną prawdę, opartą zapewne na domniemaniach - wiem, że narażam na szwank Pana delikatność, ale muszę (inaczej się uduszę).

Dla tej płyty podał Pan tylko "tryb" 9, a jest jeszcze tryb "b" i moc maksymalna odpowiednio:

 "18" - 2.800W
"14,5" - 1.800W
"21" - 3.700W

 
 







Link do komentarza
Szkoda że nie załączyłem linka do strony z której korzystałem. uzupełniam:

http://www.bosch-home.pl/produkty/plyty-gr...PIE611F17E.html

To co robisz powyżej to w sumie .... konstruktywna dyskusja, ale niepotrzebnie zabarwiona ironią.

Wracając do meritum:
jak na polu grzewczym 2,2kW osiągnąć większą moc ? Są łączone pola ? (nie czytałem instrukcji). Nie za bardzo rozumiem te "18" do "21" - możesz rozwinąć temat ?
Link do komentarza
Jest to średnica pola grzewczego.

@aronia85

Tak tytułem wyjaśnienia.
Kuchenka gazowa ma palniki gazowe (średnio i pomijając jej sprawność) o mocy dla gazu /G 20/
palnik mały Moc [kW]: 0,77
palnik średni Moc [kW]: 1,54
palnik średni [kW]: 1,54
palnik duży [kW]: 2,69

Płyta w trybie tylko "9" na 5 grzeje z mocą około i odpowiednio; 0,7kW, 0,9kW i 1,2kW (dla różnych pól), czyli mniej jak na paliku gazowym, ale w trybie "b" będzie grzała na 5 z mocą 0,9kW, 1,4kW, 1,8kW. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Ps. Przeczytaj dokładnie instrukcję tej kuchenki, bo masz w niej 17 (a nie 9) poziomów grzania mocą.


I może być tak, że jeżeli płyta jest podłączona na 230V to jednocześnie mogą grzać tylko dwa pola (może byc takie zabezpieczenie) albo jak już adiqq wspomniał za słaba moc przyłączeniowa.
Może przydałby się wyłącznik priorytetowy (chyba dobrze nazwałem to urządzenie) , kiedy używasz płyty odłączane są inne urządzenia aby nie przeciążyć instalacji.
Albo co też może być, że płyta mimo że nowa jest felerna.
Link do komentarza
Inaczej ujmują bez włączenia trybu "b", płyta pracuje w "trybie" EKO na mniejszych (ograniczonych) mocach.

W zasadzie w trybie "9" mogą być włączone na max wszystkie pola, ale przy włączeniu trybu "b" i przy kuchenkach na 230V ograniczane są inne pola, tak aby nie przekroczyć sumarycznej (zadanej) mocy maksymalnej.
Link do komentarza
Cytat

Inaczej ujmują bez włączenia trybu "b", płyta pracuje w "trybie" EKO na mniejszych (ograniczonych) mocach.

W zasadzie w trybie "9" mogą być włączone na max wszystkie pola, ale przy włączeniu trybu "b" i przy kuchenkach na 230V ograniczane są inne pola, tak aby nie przekroczyć sumarycznej (zadanej) mocy maksymalnej.



Uzupełnię pytanie - poprzednie było zbyt lakoniczne.

Odnosisz się tutaj do funkcji (c7) tej płyty "Funkcja Power-Management (zarządzania mocą)" ?

Kto ustawił ją w funkcji EKO ? Elektryk ?
Pole o mocy 2,2 kW (prawa dolna ćwiartka) powinno przy wybraniu "9" grzać z mocą 2,2kW chyba że ktoś programowo ograniczył moc płyty.
Pole 3,7kW robi się poprzez połączenie 2 grzejnych pól na raz - jak rozumiem ? Edytowano przez NOTO (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Aż tak zorientowany nie jestem. icon_redface.gif

Ustawienia są fabryczne - te ograniczenia dla "b" występują tylko w wersji płyty na 230V - przynajmniej u BOSCH-a - być może wynika to z zabezpieczeń w instalacji domowej, co do maksymalnej wielkości mocy na jednym obwodzie - ta płyta "wymaga" 7,2kW


Gotowałem na płycie 3 fazowej (też BOSCH) i tam można była na maksa jechać na "b" na wszystkich polach (a 5 ich było).

Cytat

Pole o mocy 2,2 kW (prawa dolna ćwiartka) powinno przy wybraniu "9" grzać z mocą 2,2kW chyba że ktoś programowo ograniczył moc płyty.



I grzeje, a nawet z mocą maksymalną 3.7kW. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Aż tak zorientowany nie jestem. icon_redface.gif

Ustawienia są fabryczne - te ograniczenia dla "b" występują tylko w wersji płyty na 230V - przynajmniej u BOSCH-a - być może wynika to z zabezpieczeń w instalacji domowej, co do maksymalnej wielkości mocy na jednym obwodzie - ta płyta "wymaga" 7,2kW


Gotowałem na płycie 3 fazowej (też BOSCH) i tam można była na maksa jechać na "b" na wszystkich polach (a 5 ich było).



I grzeje, a nawet z mocą maksymalną 3.7kW.



Cóż..powiem Wam, ze ja nic z tych Waszych dywagań nie rozumiem.
Mnie nie interesuje to jaki palnik ma jaką moc. Nikt niczego nie przestawiał..żaden elektryk czy też ja. Wszystko jest oryginalnie tak jak było.
Link do komentarza
Cytat

Mnie nie interesuje to jaki palnik ma jaką moc.



A powinno icon_lol.gif

Zacznij grzać na 9, a jak chcesz bardzo szybko na na 9 " z "b" - to zrozumiesz. icon_lol.gif

Do płyty indukcyjnej trzeba się przyzwyczaić i ją "zrozumieć" - a gotowanie stanie się bajką z innego wymiaru (w porównaniu z kuchenką gazową)
Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

Cóż..powiem Wam, ze ja nic z tych Waszych dywagań nie rozumiem.
Mnie nie interesuje to jaki palnik ma jaką moc. Nikt niczego nie przestawiał..żaden elektryk czy też ja. Wszystko jest oryginalnie tak jak było.


no właśnie powinno
bo chyba rozumiesz, że czas gotowania wody nawet na 9 będzie dłuższy na najmniejszym polu (1,4kW) a najkrótszy na największym polu(2,2kW) ??
Tutaj nic nie trzeba przestawiać icon_lol.gif
już nawet o booscie nie wspominam, kiedyś słyszałem opinię, że płyty się sypią jak się za często boostów używa.

1 fazówka - jak mthyl wspomniał może wybić korki przy załączeniu 2 pól na maks.
Ja u siebie mam podłączoną płytę na 2 fazy (zgodnie z zaleceniami producenta, nie przewidział możliwości dania na 3) i raz mi się zdarzyło, że jak wszystkie 4 pola dałem na 9, to wybiło korki po jakimś czasie. (to było przy odgrzewaniu jedzenia na parapetówce u nas icon_lol.gif ) - zabezpieczenia mam na 17kw (bodajże przedział dla zabezpieczenia jest 13-18) Edytowano przez adiqq (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Zrób ten test z czajnikiem. Zagotuj na poziomie "9" - tak jak pisałem wcześniej



Czy przy wyłączaniu (całej) kuchenki pokazują Ci się cyfry z napisem "kwh" ? Zapewne nie - jeśli są ustawienia fabryczne.




Nic sie nie pokazuje.. "kwh". Generalnie robiąc wszystko z instrukcją nie za bardzo mogę zaprogramować tak, żeby gotować na dwóch palnikach jednocześnie icon_confused.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Nic sie nie pokazuje.. "kwh". Generalnie robiąc wszystko z instrukcją nie za bardzo mogę zaprogramować tak, żeby gotować na dwóch palnikach jednocześnie icon_confused.gif


Żeby włączyć grzanie dwóch palników jednocześnie nie trzeba programować, włączasz każdy palnik z osobna ,ustawiasz moc grzania i tyle.
Programujesz np czas gotowania.

Masz tę płytę na gwarancji?
Link do komentarza
Coraz bardziej podejrzewam, że jest ustawiony (zaprogramowany parametr) c7. Albo awaria płyty.

1. Czy na każdym z pól pojedynczo mozesz gotować ?
2. Opisz jak uruchamiasz 2 pola na raz. czy wskazania przy odpowiednich "palnikach się zmieniają" ? (z 9 na inne)

Cytat

icon_eek.gif bo ? Bezpieczniki wywala ?



Gdyby szło po bezpiecznikach to zapewne by to zauważyła. I nie omieszkała napisać.

Link do komentarza
Cytat

icon_eek.gif bo ? Bezpieczniki wywala ?



Nie, nic mi póki co nie wywaliło. Ponieważ wydaje mi się ( co byłoby bzdurą) że nie mogę nastawić na dwa palniki tylko na jeden. Robiłam to z instrukcją i za każdym razem kiedy już jeden nastawię i chcę drugi nastawić to nie mogę.
Tak- płyta jest na gwarancji.

Cytat

Coraz bardziej podejrzewam, że jest ustawiony (zaprogramowany parametr) c7. Albo awaria płyty.

1. Czy na każdym z pól pojedynczo mozesz gotować ?
2. Opisz jak uruchamiasz 2 pola na raz. czy wskazania przy odpowiednich "palnikach się zmieniają" ? (z 9 na inne)



Gdyby szło po bezpiecznikach to zapewne by to zauważyła. I nie omieszkała napisać.



Tak- na każdym z osobno mogę gotować
Normalnie- kiedy wybieram pole, miga takie coś, ustawiam sobie moc, ale jak już chcę przeskoczyć na inne pole to tamto poprzednie się wyłącza.
Link do komentarza
Weź instrukcję i zgodnie z nią wejdź w ustawienia podstawowe (chyba str, 13), wejdź w c0 i wciśnij "powrót do ustawień fabrycznych" .
Uruchom jedno pole na max (stawiając na nim garnek) potem 2 pole (z garnkiem) a potem następne.

Jeśli wywali bezpiecznik (przy obciążeniu około 4kW, to będzie to znak, że płyta jest dobra. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Nie, nic mi póki co nie wywaliło. Ponieważ wydaje mi się ( co byłoby bzdurą) że nie mogę nastawić na dwa palniki tylko na jeden. Robiłam to z instrukcją i za każdym razem kiedy już jeden nastawię i chcę drugi nastawić to nie mogę.
Tak- płyta jest na gwarancji.


Jeżeli robisz wg instrukcji i nic , to oddaj ją na gwarancji, ewentualnie zadzwoń do serwisu i zapytaj czy to normalne że płyta grzeje jak grzeje. Przez telefon od kompetentnej osoby uzyskasz więcej informacji niż może Ci się zdawać.
Link do komentarza
Cytat

Weź instrukcję i zgodnie z nią wejdź w ustawienia podstawowe (chyba str, 13), wejdź w c0 i wciśnij "powrót do ustawień fabrycznych" .
Uruchom jedno pole na max (stawiając na nim garnek) potem 2 pole (z garnkiem) a potem następne.

Jeśli wywali bezpiecznik (przy obciążeniu około 4kW, to będzie to znak, że płyta jest dobra.




Lepiej niech wcześniej w podobny sposób sprawdzi ustawienie c7 - bo tu podejrzewam, że jest jest coś ustawione. Oczywiście ustawienie wartości fabrycznych skasuje tą wartość.

Z kasowaniem tym bardziej bym się wstrzymał bo to ograniczenie jest pewnie po to ustawione aby nie wywalało korków podczas pracy na kilku polach. Tylko że chyba wartość jest źle dobrana. A warto wiedzieć jaka jest obecnie

Cytat

Jeżeli robisz wg instrukcji i nic , to oddaj ją na gwarancji, .....


W sumie jak oddać taką płytę na gwarancji ? Trzeba wymontować i zanieść do sklepu ?
Pytam poważnie - ktoś wie ?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Heniu nie wpuszczaj jej w maliny. icon_lol.gif
Nie z tytułu gwarancji tylko z powodu niezgodności towaru z umową, u sprzedawcy ale tylko wtedy kiedy będzie 100% pewność, że to wada kuchenki a nie jej ustawień.

Ps. Informacja z serwisu - godna polecenia


Sorki, tyle razy pisałeś o niezgodności towaru z umową, a ja uwierz mi na słowo to miałem na myśli pisząc "gwarancja" icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Właśnie, najpierw wywiad z serwisu , znaczy się porada a potem gdy będzie wiedziała co jest grane uderzyć z P.N.T.zU. (to nazwa w skrócie, pozwoliłem sobie zastosować taki skrót icon_smile.gif)

Cytat

W sumie jak oddać taką płytę na gwarancji ? Trzeba wymontować i zanieść do sklepu ?
Pytam poważnie - ktoś wie ?


Wszystko zależy od serwisu. Jedni przyjeżdżają, inni życzą sobie oddania towaru do sklepu ,a jeszcze inni do wysłania na ich adres producenta/przedstawiciela. To wszystko powinno być ujęte w warunkach gwarancji.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...