Skocz do zawartości

indukcja grzeje bardzo wolno


Recommended Posts

1. Jeśli niezgodność towaru z umową to wszelkie koszty z tym związane ponosi sprzedawca, a dodatkowe "utrudnienia" gwarancyjne nie obowiązują.
2. Jeśli na gwarancji - koszt ponosi nabywca.
3. Jeśli z pkt.1 a nie płyta uszkodzona tylko np. źle zaprogramowana, albo instalacja zbyt słaba, to koszt też pokrywa nabywca. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

1. Jeśli niezgodność towaru z umową to wszelkie koszty z tym związane ponosi sprzedawca, a dodatkowe "utrudnienia" gwarancyjne nie obowiązują.
2. Jeśli na gwarancji - koszt ponosi nabywca.
3. Jeśli z pkt.1 a nie płyta uszkodzona tylko np. źle zaprogramowana, albo instalacja zbyt słaba, to koszt też pokrywa nabywca.



Dużo lepiej to ująłeś niż ja. A tej niezgodności towaru z umową ..... to muszę się nauczyć. To naprawdę cenna uwaga.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Dlatego najpierw pomysł aby zadzwoniła do serwisu, co zresztą uczyni bo tak napisała wcześniej.
A potem albo odda albo nie towar z powodu niezgodności towaru z umową.
Więc zero ryzyka.
Link do komentarza
Cytat

....
Przy czym jak pamiętam, a pamiętam bo to było niedawno, Henryk proponował pierwej wykonanie telefonu, a nie ściągnięcie serwisu.




Post #2 w tym wątku
Cytat

Wezwać porządnego elektryka, niech sprawdzi podłączenie i jeżeli nic nie pomoże to oddać na gwarancję , bo zapewne jeszcze ta indukcja jest na gwarancji.
...




i próba zatuszowania sprawy

Cytat

Dlatego najpierw pomysł aby zadzwoniła do serwisu, co zresztą uczyni bo tak napisała wcześniej.
A potem albo odda albo nie towar z powodu niezgodności towaru z umową.
Więc zero ryzyka.


Edytowano przez NOTO (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Wezwać porządnego elektryka, niech sprawdzi podłączenie ...............................




Cytat

Jeżeli robisz wg instrukcji i nic , to oddaj ją na gwarancji, ewentualnie zadzwoń do serwisu i zapytaj czy to normalne że płyta grzeje jak grzeje. Przez telefon od kompetentnej osoby uzyskasz więcej informacji niż może Ci się zdawać.




Cytat

Ps. Informacja z serwisu - godna polecenia




Cytat

DObrze, jutro zadzwonię do serwisu i niech przyjeżdzają, bo ja nie będę kombinować sama skoro się na tym nie znam.
Jak jakieś ustawienia są pochrzanione, to niech oni to nastawią tak żeby było poprawnie. Ta instrukcja jest tak okrojona, że aż żal z niej czytać.




Cytat

A wie Pan Panie NOTO, że Pan też - mając na uwadze c7 ?
Przy czym jak pamiętam, a pamiętam bo to było niedawno, Henryk proponował pierwej wykonanie telefonu, a nie ściągnięcie serwisu.




Cytat

Post #2 w tym wątku



i próba zatuszowania sprawy


Nie wiem kto co chce tu zatuszować?
icon_lol.gif
Masz kolego Tomaszu jakiś problem ze zrozumieniem dyskusji chyba.

Cytat

Wezwać porządnego elektryka, niech sprawdzi podłączenie i jeżeli nic nie pomoże to oddać na gwarancję , bo zapewne jeszcze ta indukcja jest na gwarancji.
A sprawdzałaś na szybkim poziomie , u mnie jest to P, grzeje na maxa.




Cytat

@aronia85 jeśli możesz to zadzwoń do tego elektryka który podłączał u Ciebie płytę i zapytaj czy czasami przy instalacji programowo nie ograniczał mocy Twojej płyty. Może pamięta.


Nie stać Cie na nowe porady tylko zżynasz rady czyjejś? Rada aby wezwała elektryka padła pierwsza w poście nr2 z moich ust, co zresztą ja wyśmiałeś a teraz sam tak doradzasz?
A o poradzie drugiej, którą wczoraj też z plagiatowałeś z mojej wypowiedzi nie będę wspominał bo Redakcja wykasowała tego posta.
Link do komentarza
Ależ ja nie zżynam icon_smile.gif.

Chyba nie rozumiesz co znaczy programowe ograniczenie mocy płyty.
Podłączenie elektrycznie zapewne jest poprawne. Płyta grzeje, wszystkie pola pojedynczo pracują (choć być może nie w pełnej mocy).

I myślę że elektryk zaprogramował płytę. Ale niewłaściwie.

Prosiłem aby tylko telefonicznie to u niego potwierdziła ?(czy programował). Tak będzie zdecydowanie szybciej.

W poście #2 sugerowałeś wezwanie "Wezwać porządnego elektryka..." Czyli raczej innego niż ten który zamontował płytę tak, że nie pracuje w pełni.




Cytat

A o poradzie drugiej, którą wczoraj też z plagiatowałeś z mojej wypowiedzi nie będę wspominał bo Redakcja wykasowała tego posta.



Jeśli miałeś ma myśli "wezwanie serwisu ..." to przypominam , że to Ty napisałeś iż to był to Twój pomysł i zapewne Ci go ukradnę. Z tym że to nie był Twój pomysł. Tylko autorki wątku - wspominała o tym dużo wcześniej niż Ty.


Ja tylko to potwierdziłem i wskazałem dodatkowo że może to m.in. zrobić mailowo załączając link do tego wątku. To nie jest plagiat.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Ależ ja nie zżynam icon_smile.gif.

Chyba nie rozumiesz co znaczy programowe ograniczenie mocy płyty.
Podłączenie elektrycznie zapewne jest poprawne. Płyta grzeje, wszystkie pola pojedynczo pracują (choć być może nie w pełnej mocy).

I myślę że elektryk zaprogramował płytę. Ale niewłaściwie.

Prosiłem aby tylko telefonicznie to u niego potwierdziła ?(czy programował). Tak będzie zdecydowanie szybciej.

W poście #2 sugerowałeś wezwanie "Wezwać porządnego elektryka..." Czyli raczej innego niż ten który zamontował płytę tak, że nie pracuje w pełni.






Jeśli miałeś ma myśli "wezwanie serwisu ..." to przypominam , że to Ty napisałeś iż to był to Twój pomysł i zapewne Ci go ukradnę. Z tym że to nie był Twój pomysł. Tylko autorki wątku - wspominała o tym dużo wcześniej niż Ty.


Ja tylko to potwierdziłem i wskazałem dodatkowo że może to m.in. zrobić mailowo załączając link do tego wątku. To nie jest plagiat.


Tobie to trza pisać krok po kroku co i jak bo taki jesteś ciemny,że nie wiesz nic, inni o to nie pytali bo było to dla nich oczywista oczywistość, tylko nie dla Ciebie.
Pisząc aby wezwała porządnego elektryka po to aby wszystko sprawdził. A Ty wróżka, że wiesz że te płytę podłączał jej elektryk?
Przestań zakłamywać fakty, bo znowu zacznę nazywać Twoje zachowanie i Ciebie w mniej delikatny sposób.
Kłamiesz jak z nut, gdzie aronia napisała pierwsza o serwisie?
Naucz się czytać , a przed wszystkim rozmieć to co czytasz, potem możesz prowadzić dyskusję ale już nie ze mną bo szkoda mojego czasu i nerwów.
Link do komentarza
Cytat

Tobie to trza pisać krok po kroku co i jak bo taki jesteś ciemny,że nie wiesz nic ....

Naucz się czytać , a przed wszystkim rozmieć to co czytasz, potem możesz prowadzić dyskusję ale już nie ze mną bo szkoda mojego czasu i nerwów.



Na Forum zapisałem się właśnie po to aby się UCZYĆ i zrozumieć jak działają różne urządzenia. Jak nie rozumiem to dopytuję.


Cytat

Słusznie, bo to elektryk mógł namieszać i nieodpowiednio zmostkować obwody przy dostosowaniu tej kuchenki do sieci 230V.



Tak zgadza się. Jeśli jednak to wina parametru c7 to wzywanie go jest zbyteczne. Można to zmienić samodzielnie lub zrobić procedurę "restartu" o której pisałeś.
Link do komentarza
Cytat

Na Forum zapisałem się właśnie po to aby się UCZYĆ i zrozumieć jak działają różne urządzenia. Jak nie rozumiem to dopytuję.



Raczej nie sądzę, aby szanowny pan, pisał to na poważnie, albowiem, czyny świadczą o czymś innym.

mhtyl w innym temacie podał istotną i mało znaną informację o sposobie dodatkowego naciągu łańcucha, poprzez regulację zadziałania sprzęgła odśrodkowego - informacja istotna bo do zastosowania we wszystkich maszynach z takim sprzęgłem.
Ale, że akurat zrobił to mhtyl, to zamiast podziękowań dostał "po ryju" od szanownego pana.
Link do komentarza
Ja nie przeczę że to była dobra i pomocna rada.
Ale wtedy też pisaliśmy o czymś innym - i za przeproszenie za to mu się dostało. Nie za poradę !!!!

Jeszcze raz - ta porada sama w sobie była i jest dobra.

@bajbaga - kto jak kto ale nie spodziewałem się że Ty nie widzisz tej różnicy.

Cytat

.... żyjesz w głębokim zakłamaniu. Regulacja łańcucha a naciąg łańcucha to może podobnie brzmi, ale pierwsza czynność polega na tym aby na wolnych obrotach łańcuch nie przesuwał się po prowadnicy, a druga to aby po Twojemu nie zwisał, był naciągnięty odpowiednio.
To może zaczniemy pisać i nazywać każdy po swojemu? co Ty na to? icon_biggrin.gif Ktoś ustalił odpowiednie nazewnictwo aby sie posługiwać i aby rozmowa była komunikatywna, czy coś w tym jest dziwnego?

Edytowano przez NOTO (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

post#13


:blowup: zalamka.jpg
A pisała stanowczo,że zadzwoni? Czy się pytała czy ma zadzwonić do serwisu?
Jeżeli czytasz i nie rozumiesz co to oznacza to nie czytaj i nie pisz, bynajmniej błazna z siebie nie będziesz robił.

Cytat

Ja nie przeczę że to była dobra i pomocna rada.
Ale wtedy też pisaliśmy o czymś innym - i za przeproszenie za to mu się dostało. Nie za poradę !!!!

Jeszcze raz - ta porada sama w sobie była i jest dobra.

@bajbaga - kto jak kto ale nie spodziewałem się że Ty nie widzisz tej różnicy.


Nie, ja wysiadam! icon_biggrin.gif
Musze iść i głowę włożyć do chłodziarki bo mozg mi się przegrzał :blowup:
Link do komentarza
Cytat

Bardzo prawdopodobny werdykt, to też taki, że na jej instalacji elektrycznej inaczej być nie może.



Dokładnie i dlatego zapewne elektryk zaprogramował płytę na taki a nie inny odbiór prądu. Jeśliby nie zaprogramował to by wywalało korki. Tylko dlaczego o tym nie powiedział :scratching: . (tak po prawdzie to mało istotne kto zaprogramował).

A może płyta nie była nowa tylko u kogoś już pracowała kto zmienił te ustawienia Edytowano przez NOTO (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Nie raz się słyszało że kupowane były np. nowe aparaty, smartfony z np. wykonanymi wcześniej przez kogoś zdjęciami.
Wtedy to jest nowe dla klienta, ale tak naprawdę było już wcześniej u kogoś innego lub np. stało na wystawie i służyło np. do demonstracji.
Link do komentarza
Ja piszę o zakupie ze sklepu. Ale jak pisałem zdarza się tak że kupujemy coś w przekonaniu że jest nowe (ze sklepu) a to wcześniej było otwierane, modyfikowane, używane.
Nawet samochody z salonu sprzedawane jako nowe zdarzało się że były po wypadkach i naprawach blacharskich.
Oczywiście to rzadkie przypadki.

Ale to ograniczenie mocy pasuje mi do objawów. Płyta (jej moc) jest duszona oprogramowaniem. Ten brak możliwości włączenia drugiego pola również na to wskazuje (moim zdaniem). Edytowano przez NOTO (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gdyby @aronia85 przeprowadziła dodatkowy test typu:
włączyć pierwsze pole na "1" + garnek z wodą
włączyć drugie pole na "1" + garnek z wodą

wtedy może by się okazało że oba pola pracują (słabo) - ale pracują. Wcześniej z mocniejszymi ustawieniami się nie udawało bo być trafiało na ograniczenie mocy.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Nic sie nie pokazuje.. "kwh". Generalnie robiąc wszystko z instrukcją nie za bardzo mogę zaprogramować tak, żeby gotować na dwóch palnikach jednocześnie icon_confused.gif




Cytat

Nie, nic mi póki co nie wywaliło. Ponieważ wydaje mi się ( co byłoby bzdurą) że nie mogę nastawić na dwa palniki tylko na jeden. Robiłam to z instrukcją i za każdym razem kiedy już jeden nastawię i chcę drugi nastawić to nie mogę.




Tak- na każdym z osobno mogę gotować
Normalnie- kiedy wybieram pole, miga takie coś, ustawiam sobie moc,ale jak już chcę przeskoczyć na inne pole to tamto poprzednie się wyłącza.




Cytat

Gdyby @aronia85 przeprowadziła dodatkowy test typu:
włączyć pierwsze pole na "1" + garnek z wodą
włączyć drugie pole na "1" + garnek z wodą

wtedy może by się okazało że oba pola pracują (słabo) - ale pracują. Wcześniej z mocniejszymi ustawieniami się nie udawało bo być trafiało na ograniczenie mocy.


Wyraźnie i dobitnie aronia to napisała i to kilka razy, że nie da się w żaden sposób włączyć dwóch palników.
Link do komentarza
ale nie napisała na jakiej mocy i tu być może jest ten problem. Dlatego zapisałem aby ustawiła najmniejszą moc "1" na każdym z palników.

Jeśli moc na płycie jest ograniczona to włączając nowe pole zabiera całą moc dostępna dla płyty i dlatego płyta odłącza poprzednie pole. Tak domniemuję. Nie jestem tego na 100% pewien.
Link do komentarza
Postaram się być bardzo delikatny, żeby nie urazić, a już na pewno nie obrazić.

Do kumatych i trochę mniej - też..

To jest mieszkanie w bloku, wiec instalacja umożliwia podpięcie pod jeden obwód 3 do 4 kW (przepisy).
Kuchenka ma moc trochę ponad 7 kW (ma max wszystkie pola).
Z instrukcji takiej kuchenki i mojego doświadczenia w użytkowaniu (sporadycznym ale intensywnym) nie wynika, że można zaprogramować działanie tylko jednego pola.
Takie programowe ograniczenie istnieje tylko przy aktywacji funkcji 'b", ale tylko w w stosunku do strefy, którą jest pionowy układ palników - ale i w tym przypadku ogranicza tylko włączenie funkcji funkcji "b", a nie ogranicza włączenia innych pól grzewczych..
W przypadku zbyt dużej mocy ograniczeniem są bezpieczniki.
W kuchence istnieje zabezpieczenie termiczne.
Tyle danych "technicznych"

szanowny panie NOTO, dziewczyna bardzo wyraźnie i dobitnie stwierdziła, że to co umiała, potrafiła i chciała zrobić - ZROBIŁA, czyli przedkładając na bardziej zrozumiały język, wyczerpała swoje możliwości w tym zakresie, olewa (krzywym sikiem) to i zadzwoniła po fachowców mając świadomość, że może za to sama zapłacić (to ostatnie stwierdzenie tylko do niekumatych, którzy by chcieli kontynuować ten watek).

Maniakalne namawianie forumowiczów do jakiś doświadczeń, przez szanownego pana, w celach edukacyjnych ale tylko szanownego pana, uważam za niestosowne - chyba, że celem nie jest edukacja (szanownego pana) tylko chęć rycia niczym dzik (choć bardziej pasuje jego udomowiony gatunek) pod dębem, ale tylko z potrzeby rycia a nie z chęci zjedzenia żołędzi.
Link do komentarza
Czyli uważasz że firma Bosch produkuje płyty 7kW które można podpiąć pod 230V i nie przygotowuje się pod to aby umożliwić normalną eksploatację płyty w mieszkaniu bez wywalania korków ?
Moim zdaniem właśnie po to jest to programowanie aby płytę 7kW móc podpiąć pod sieć, która np. może dać tylko 3kW, lub 2kW.
Bezpieczniki mają "zadziałać" jako reakcja na przeciążenie obwodu (określone przez bezpiecznik) - czyli awaria ...... a nie w normalnej eksploatacji kuchenki.

Docelowo ten watek będzie czytać jeszcze kilka (może set) osób, które mogą mieć podobny problem w przyszłości.
Tak naprawdę będą są to rozwiązania dla autorki wątku ale i dla innych osób które w przyszłości będą użytkować taką płytę. Dla innych wykonanie takich testów lub sprawdzenie/ustawienie parametru c7 być może nie będzie "problemem".

Po to o tym piszemy i próbujemy do końca wyjasnić mogące się pojawić problemy. Być może kogoś nakierujemy w ten sposób na rozwiązanie jego problemu. To wtedy dla nas "+".
Zwróć uwagę ile teorii się pojawiło na m.in. parametr c7 i czy można go używać czy nie. Jakie są tego konsekwencje. To jest właśnie dyskusja i "uczenie się".

Ja do tej pory nigdy nie miałem do czynienia do indukcją. Nawet nie dotykałem takiej płyty. Ale sporo się nauczyłem w tym wątku. W tym celu przeczytałem m.in spory kawałek instrukcji do niej (akurat c7 jest tam b.lakonicznie opisane) - stąd moje domysły.


Cytat

Takie programowe ograniczenie istnieje tylko przy aktywacji funkcji 'b", ale tylko w w stosunku do strefy, którą jest pionowy układ palników - ale i w tym przypadku ogranicza tylko włączenie funkcji funkcji "b", a nie ogranicza włączenia innych pól grzewczych..



To ja napiszę jak to widzę.
Przykładowo Programowo elektryk ograniczył płytę na 2kW. (bo np słabe przewody , może aluminiowe itp)
@aronia włączyła palnik pierwszy na 2,2kW (poziom 9)
płyta ograniczyła moc pola do 2kW
włączamy kolejne pole. Płyta odłącza pierwsze pole i podaje moc na drugi planik bo z uwagi na ograniczenie mocy nie jest w stanie obsłużyć 2 palników z tymi poziomami mocy na raz.

W dzienniku PeZeta napisałem że bardzo spodobał mi się jego dziennik bo wydaje mi się że ma podobne do mnie podejście do niektórych spraw m.in do tego że raczej ignoruje pojęcia "nie da się", "niemożliwe". Szuka rozwiązań. Ja mam podobnie - stąd to drążenie tematu.
Oczywiście nie piszę tak ładnie i jeszcze kilku rzeczy nie potrafię robić tak jak ON :( ale trudno. Może przyjdzie z czasem icon_smile.gif Edytowano przez NOTO (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość stach
Jak masz samochód, którego licznik prędkości ma zakres 250 km/h, to jeździsz nim stale z maksymalną prędkością icon_eek.gif icon_question.gif
Wyższych prędkości używasz w wyjątkowych warunkach, przy wyprzedzaniu, na autostradzie (ale też tylko 140km/h, no chyba, że jesteś bogaty i nie patrzysz na prędkościomierz, albo posuwasz przez Niemcy icon_lol.gif ).
Czujesz analogię???
W płycie indukcyjnej wyższych mocy używasz wyjątkowo - do gotowania (właściwie jego rozpoczęcia icon_rolleyes.gif - bo potem i tak zmniejszasz moc, bo wszystko wykipiałoby icon_rolleyes.gif ) smażenia (szybkiego), potem zmniejszasz ustawienia - tak z doświadczenia wiem - poniżej połowy mocy pola indukcyjnego, a najczęściej i dużo poniżej połowy mocy.
Nawet jeśli używam wszystkich czterech pól, nigdy nie zdarzyło mi się wywalić bezpieczników - nie było sytuacji, żeby używać naraz kilku pól na mocy nawet zbliżonej do maksymalnej. Nigdy nie grzebałem w ustawieniach wewnętrznych, nie wiem co to jest parametr c7, nigdy nie była potrzebna mi wiedza dotycząca ustawień wewnętrznych, używam płyty na ustawieniach fabrycznych i jak dotychczas (od roku) jest wszystko OK.

A tak w ogóle - NOTO - czy Ty masz i używasz płyty indukcyjnej, czy tylko poczytujesz instrukcje i opisy i tak teoretyzujesz icon_eek.gif Edytowano przez stach (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Moim zdaniem nie na wszystkie. Przykładowo normalna instalacja jednofazowa zazwyczaj daje ok. 3,7 kW (16A x 230V w uproszczeniu). I z taką mocą teoretycznie mogłaby pracować ta płyta będąc jedyną w obwodzie. W mieszkaniu rzadko tak bywa. Na tym samym obwodzie działają również inne urządzenia np. zmywarka o mocy mac 1,4kW.
Zmyślny elektryk wiedząc o tym podpina płytę pod obwód i ustawia programowe ograniczenie mocy płyty na 2kW.
Mimo równoległej pracy obu urządzeń w jednym obwodzie nie wywala korków (oczywiście można zastosować przełącznik priorytetowy ale to koszty i np. zamiast zmywarki może być lub dodatkowo telewizor (nikt nie chce aby się sam wyłączał). Dobry to był elektryk - tylko powinien to powiedzieć właścicielce mieszkania co i dlaczego tak ustawił.

Ty to nazywasz ryciem - ja szukaniem rozwiązania.


Cytat

A tak w ogóle - NOTO - czy Ty masz i używasz płyty indukcyjnej, czy tylko poczytujesz instrukcje i opisy i tak teoretyzujesz icon_eek.gif



Powyżej napisałem że nie używałem nigdy takiej płyty (indukcyjnej) i moja wiedza pochodzi głównie z instrukcji tej płyty - dlatego wcześniej prosiłem o linka lub model płyty.

@stach - rozumiem że pisząc o mikrofali miałeś na myśli płytę indukcyjną ?

Cytat

Nawet jeśli używam wszystkich czterech pól, nigdy nie zdarzyło mi się wywalić bezpieczników - nie było sytuacji, żeby używać naraz kilku pól na mocy nawet zbliżonej do maksymalnej. Nigdy nie grzebałem w ustawieniach wewnętrznych, nie wiem co to jest parametr c7, nigdy nie była potrzebna mi wiedza dotycząca ustawień wewnętrznych, używam płyty na ustawieniach fabrycznych i jak dotychczas (od roku) jest wszystko OK.



No widzisz a koleżanka ma płytę i ma problem. Do jakiej instalacji masz podłączoną płytę ?
U aronii może być specyficzna sytuacja związana z dużym brakiem mocy w sieci, którą uwzględnił elektryk podczas instalacji płyty. Oczywiście może to też być inne uszkodzenie płyty lub złe jej podłączenie.

Zobaczcie jak mało osób pisało (w sumie to mało osób się wypowiadało) że jest coś takiego jak programowe ograniczenie mocy. Inni w tym wątku w inny sposób interpretowali zapisy instrukcji odnośnie tego ustawienia. Edytowano przez NOTO (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość stach
Czyli teoretyzujesz icon_rolleyes.gif
Po co grzebać w wewnętrznych parametrach takich urządzeń, ograniczać moce icon_eek.gif
Wystarczy MYŚLEĆ icon_rolleyes.gif
Zmywarki nie używać w czasie pieczenia w piekarniku, czy smażenia 54 kotletów schabowych, gotować ziemniaki po zagotowaniu zupy i zmniejszeniu mocy na dogotowywanie, jak zagotuje się garnek z ziemniakami, i tak musisz zmniejszyć moc, aby nie wykipiały... ITD, ITP..

Tak, poprawiłem z mikrofali na płytę indykcyjną

Płytę mam w normalnym bloku, z instalasją jednofazową 230V.
Żaden elektryk-praktyk nie grzebie w ustawieniach fabrycznych sprzętu AGD, chyba, że przychodzi serwisant-hobbista, który chce pokazać, co on wie i co no umie Edytowano przez stach (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Jakiego rozwiązania icon_eek.gif

Nie ma innego rozwiązania jak wywalenie korków w przypadku przeciążenia - tego nie da się (na tej płycie) zaprogramować.
Jej nawet na 9 największego pola (domniemanie, ale pisała, że próbowała na wszystkich) nie wywala korków.

Ona nie ma możliwości (fizycznych) równoległego używania więcej jak jednego palnika !!!!!!!!!!!!!

Gdzie w instrukcji napisano, że można takie rozwiązanie zaprogramować ??????

szanowny pan ryje i to tak głupio, że zaraz ten przysłowiowy dąb się zawali i będzie gowno a nie żołędzie - nawet jak będą potrzebne.

icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif :ranting: :ranting: :ranting: :ranting: :yellowcard1: :yellowcard1: :yellowcard1:

zalamka.jpg zalamka.jpg zalamka.jpg zalamka.jpg zalamka.jpg zalamka.jpg zalamka.jpg zalamka.jpg zalamka.jpg

...
Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

A tak w ogóle - NOTO - czy Ty masz i używasz płyty indukcyjnej, czy tylko poczytujesz instrukcje i opisy i tak teoretyzujesz icon_eek.gif



stachu - przecież kolega napisał powyzej...

Cytat

Ja do tej pory nigdy nie miałem do czynienia do indukcją. Nawet nie dotykałem takiej płyty. Ale sporo się nauczyłem w tym wątku. W tym celu przeczytałem m.in spory kawałek instrukcji do niej (akurat c7 jest tam b.lakonicznie opisane) - stąd moje domysły.


icon_lol.gif

przestań już panie NOTO szukać dziury w całym...
Link do komentarza
Cytat

Po co grzebać w wewnętrznych parametrach takich urządzeń, ograniczać moce icon_eek.gif



Ja od czasu do czasu stosuję dla jednego palnika - na wigilię jak "gotuję" rybę i w czasie pasteryzacji niektórych przetworów.
Zdarza się, że też tak programuję najmniejsze pole jak potrzebuję ugotować na miękko większą ilość jajek, zblanszować niektóre warzywa (np. szparagi), itp.

Tak nawiasem mówiąc ta funkcja jest zapożyczona z profesjonalnych płyt przeznaczonych dla restauracji, dla specyficznych potrzeb co do obróbki termicznej.

Ps. Do golonki i piersi z kaczki też to stosuję

I dlatego twierdzę, że płyta indukcyjna to bajka i zupełnie nowy wymiar gotowania. icon_cool.gif
Link do komentarza
Mi ta funkcja wydaje się idealnym rozwiązaniem dla mieszkań gdzie właśnie jest techniczne ograniczenie mocy w sieci.
Tylko po co kupować mocną indukcje jak ma się ograniczenia mocy na mieszkaniu. Wtedy część jej funkcjonalności nie da się wykorzystać :scratching:

@bajbaga dlaczego jak potrzebujesz minimalnej mocy nie używasz np. poziomu "1" na polu grzewczym ? Nie mogę załapać idei. Edytowano przez NOTO (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dla rozładowania sytuacji icon_smile.gif .... czyli też teoretyzujesz icon_smile.gif ... tylko w mniejszym zakresie niż ja (bo ja w całości). Z poprzednich postów wywnioskowałem, że czytałeś instrukcję do tej płyty.

Cytat

Zmywarki nie używać w czasie pieczenia w piekarniku, czy smażenia 54 kotletów schabowych, gotować ziemniaki po zagotowaniu zupy i zmniejszeniu mocy na dogotowywanie, jak zagotuje się garnek z ziemniakami, i tak musisz zmniejszyć moc, aby nie wykipiały... ITD, ITP..



Moja druga połowa wygoniłaby mnie z takim rozwiązaniem. Kazałaby na powrót zainstalować płytę gazową !! Nie znosi tego typu ograniczeń. Sporo się dowiedziałem o indukcji tutaj i już chciałem ją zaproponować w domu - ale się wstrzymam. Mam chyba "tylko" 11kW a odkurzacz, pralka, zmywarka, klima, pilarka elektryczna icon_smile.gif i jeszcze kilka rzeczy na raz czasami chodzi.

... zaraz, zaraz .... a co wcześniej miała aronia ? Jeśli płytę na prąd to moje dywagacje rzeczywiście mogą być nie niepotrzebne. (o ile wtedy nie miała problemów) Edytowano przez NOTO (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość adiqq
we wspomnianej już instalacji elektrycznej w poprzednim miejscu zamieszkania kuchnia była gazowa(!), CWU przepływowe na gaz(!) a mimo to korki wywalało jak była na raz załączona pralka+zmywarka (może coś jeszcze dodatkowo - komputer,oświetlenie,lodówka,odkurzacz,suszarka do włosów)
płyta indukcyjna albo kuchenka elektryczna nie miałaby tam najmniejszej racji bytu!
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

we wspomnianej już instalacji elektrycznej w poprzednim miejscu zamieszkania kuchnia była gazowa(!), CWU przepływowe na gaz(!) a mimo to korki wywalało jak była na raz załączona pralka+zmywarka (może coś jeszcze dodatkowo - komputer,oświetlenie,lodówka,odkurzacz,suszarka do włosów)
płyta indukcyjna albo kuchenka elektryczna nie miałaby tam najmniejszej racji bytu!


Pisałem o tym wcześniej, dużo wcześniej że jest takie coś jak przekaźnik czy przełącznik priorytetowy, najczęściej stosuje się go w mieszkaniach gdzie nie ma możliwości zwiększenia mocy przyłączeniowej. Jak on sprawdza się w praktyce (szczególnie przy płycie indukcyjnej) tego nie wiem, ale coś musi być jeżeli takie coś produkują i ludzie kupują. icon_smile.gif
Link do komentarza
Zawzięłam się i przeczytałam, a co ... icon_wink.gif
A cóż tu się wyrabia? icon_eek.gif
Wiem że coś tam nasz Szanowny Redaktor Marcin wyciachał. Nie wiem co , nie wiem jak , nie wiem gdzie .... zarobiona jestem i nie wnikam.
Aleeee, aleeee ...aleeeee .... wnioski mam ! Ha ! Nie spodziewaliście się icon_razz.gif icon_lol.gif


Od kiedy to kochani moi dopytywanie, drążenie, nauka nowego , szukanie rozwiązań i próba zrozumienia .... nawet jeśli jest ciągłe, dogłębne i być może irytujące - jest czymś złym i niepożądanym na forum??? icon_eek.gif
Zapomnieli jak Daga dom budowała i zadawała srylion irracjonalnych pytań ? zapomnieli jaka była zielona , upierdliwa i na domiar złego chłonna wiedzy ? zapomnieli jacy cierpliwi byli tłumacząc od podstaw ciemnej (wtedy dosłownie) blondynce po kilka razy i szukając rozwiązań i wyjść z sytuacji bo ciemna baba miała kaprys i naumieć się chciała ?
ale byli wtedy cierpliwi , życzliwi .... wszyscy jak jeden mąż pisali szukając, wykluczając, proponując ....
posiadali oczywiście różnice zdań ... ale było to konstruktywne ... bez wzajemnego obrażania ....
no i gdzie ta cierpliwość się podziała, he?
ja nie wiem czy NOTO jest piekarzem, ślusarzem, grabarzem czy ginekologiem .... ale kurcze - z tego co wyczytałam, facet chce zrozumieć ..... to źle? icon_eek.gif
to, że jest upierdliwie drobiazgowy i nieprzyzwyczajony do naszych swojskich klimatów , czasem niedelikatnych stwierdzeń i odzywek oraz popełnia jakieś błędy, czy oburza się na bluzgi - nie upoważnia nas chyba do jakichś dziwnych jazd wobec niego ...
nie znam człowieka - ale każdy na tym forum jest "jakiś" .... może on jest taki ... delikatny i nieprzyzwyczajony .... może się z czasem przyzwyczai i też zacznie rzucać mięsem jak go coś wkurzy ...
mnie osobiście też niektórzy na początku wkurzali , dopiero przy bliższym poznaniu .... zaakceptowałam icon_wink.gif
były na forum nieraz kwasy - se przypomnę TB co mi srał wierszykami obrażając mnie bardzo elokwentnie to mi się ciśnienie podnosi - nie było to dla mnie miłe , dlatego mając to w pamięci - staram się tego nie robić innym ....

dajmy więc może szansę chopakowi i bądźmy bardziej wyrozumiali .... a na prywatne wycieczki zapraszam na priv - każdy z każdym, po kilka razy może być ... przyjmę na klatę , a co ... icon_razz.gif

howkh


Cytat

Moja druga połowa wygoniłaby mnie z takim rozwiązaniem. Kazałaby na powrót zainstalować płytę gazową !! Nie znosi tego typu ograniczeń.



ja też nie znoszę ograniczeń icon_lol.gif
szlag by mnie chyba trafił gdybym czegoś nie mogła na kuchence zrobić... mieszkam w blokach i uwierzcie mi - po przeczytaniu tego tematu pozostanę przy gazie - zresztą sami wiecie ile ja gotuję ... tyle co kot napłakał :P

takie zapytanie - a może tak własnie działa indukcja, a autorka po przeczytaniu "ochów i achów" w internecie myślała, że gotować będzie na niej z prędkością światła?
może po prostu nie ma porównania .... może gdyby zobaczyła jak to działa u kogoś innego na własne oczy - byłaby wtedy dopiero w stanie stwierdzić, czy rzeczywiście coś jest nie halo? icon_rolleyes.gif

wniosek z tego wątku mam jeden - kuchenka indukcyjna w blokach to nie jest chyba dobry pomysł ....


Link do komentarza
Cytat

Zawzięłam się i przeczytałam, a co ... icon_wink.gif
A cóż tu się wyrabia? icon_eek.gif
Wiem że coś tam nasz Szanowny Redaktor Marcin wyciachał. Nie wiem co , nie wiem jak , nie wiem gdzie .... zarobiona jestem i nie wnikam.
Aleeee, aleeee ...aleeeee .... wnioski mam ! Ha ! Nie spodziewaliście się icon_razz.gif icon_lol.gif


Od kiedy to kochani moi dopytywanie, drążenie, nauka nowego , szukanie rozwiązań i próba zrozumienia .... nawet jeśli jest ciągłe, dogłębne i być może irytujące - jest czymś złym i niepożądanym na forum??? icon_eek.gif
Zapomnieli jak Daga dom budowała i zadawała srylion irracjonalnych pytań ? zapomnieli jaka była zielona , upierdliwa i na domiar złego chłonna wiedzy ? zapomnieli jacy cierpliwi byli tłumacząc od podstaw ciemnej (wtedy dosłownie) blondynce po kilka razy i szukając rozwiązań i wyjść z sytuacji bo ciemna baba miała kaprys i naumieć się chciała ?
ale byli wtedy cierpliwi , życzliwi .... wszyscy jak jeden mąż pisali szukając, wykluczając, proponując ....
posiadali oczywiście różnice zdań ... ale było to konstruktywne ... bez wzajemnego obrażania ....
no i gdzie ta cierpliwość się podziała, he?
ja nie wiem czy NOTO jest piekarzem, ślusarzem, grabarzem czy ginekologiem .... ale kurcze - z tego co wyczytałam, facet chce zrozumieć ..... to źle? icon_eek.gif
to, że jest upierdliwie drobiazgowy i nieprzyzwyczajony do naszych swojskich klimatów , czasem niedelikatnych stwierdzeń i odzywek oraz popełnia jakieś błędy, czy oburza się na bluzgi - nie upoważnia nas chyba do jakichś dziwnych jazd wobec niego ...
nie znam człowieka - ale każdy na tym forum jest "jakiś" .... może on jest taki ... delikatny i nieprzyzwyczajony .... może się z czasem przyzwyczai i też zacznie rzucać mięsem jak go coś wkurzy ...
mnie osobiście też niektórzy na początku wkurzali , dopiero przy bliższym poznaniu .... zaakceptowałam icon_wink.gif
były na forum nieraz kwasy - se przypomnę TB co mi srał wierszykami obrażając mnie bardzo elokwentnie to mi się ciśnienie podnosi - nie było to dla mnie miłe , dlatego mając to w pamięci - staram się tego nie robić innym ....

dajmy więc może szansę chopakowi i bądźmy bardziej wyrozumiali .... a na prywatne wycieczki zapraszam na priv - każdy z każdym, po kilka razy może być ... przyjmę na klatę , a co ... icon_razz.gif

howkh




ja też nie znoszę ograniczeń icon_lol.gif
szlag by mnie chyba trafił gdybym czegoś nie mogła na kuchence zrobić... mieszkam w blokach i uwierzcie mi - po przeczytaniu tego tematu pozostanę przy gazie - zresztą sami wiecie ile ja gotuję ... tyle co kot napłakał :P

takie zapytanie - a może tak własnie działa indukcja, a autorka po przeczytaniu "ochów i achów" w internecie myślała, że gotować będzie na niej z prędkością światła?
może po prostu nie ma porównania .... może gdyby zobaczyła jak to działa u kogoś innego na własne oczy - byłaby wtedy dopiero w stanie stwierdzić, czy rzeczywiście coś jest nie halo? icon_rolleyes.gif

wniosek z tego wątku mam jeden - kuchenka indukcyjna w blokach to nie jest chyba dobry pomysł ....



icon_smile.gif) Ale się rozpisaliście, miło mi, ale teraz nie zdążę tego przeczytać.
W telegraficznym skrócie jutro przyjeżdżają serwisanc,i którzy mają sprawdzić wszystko oraz przy okazji poinstruować mnie jak najlepiej obchodzić się z indukcją. Nie wiem czy jest to jakieś odkrycie Ameryki, no ale ok, zgodziłam się. Płyta jest na gwarancji więc czemu nie. Sama podobnie jak koleżanka z postu wyżej gotuję mało ale nie chcę wody gotować 15 minut. Po 2- nigdy korków mi nie wybiło, jednakże elektryk który mi ją montował, uprzedził że coś takiego może nastąpić dlatego też mówił żebym uważała z włączaniem np. 2 palników plus piekarnika i żelazka. Nigdy jednak nie wybiło póki co.
No to tyle..napiszę coś więcej jak już będę wiedzieć co i jak icon_wink.gif

Hmm..też się nad tymi ochami achami zastanawiam, ale znajoma w bloku ma indukcję i ta jej indukcja śmiga.. a moja nie icon_rolleyes.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...