Skocz do zawartości

Czym wykończyć ścianę porysowaną przez krzesła ?


Recommended Posts

Znajomi mają problem ze ściną (pomalowaną) na której robią się rysy z krzeseł które tutaj są umieszczone - dzieciki je przesuwają i oparcia trą o ścianę brudząc ją.
Zastanawiają się nad kaflami lub belką drewnianą w tym miejscu.

A może ktoś już przerabiał ten temat i znalazł inne ciekawe rozwiązanie ? Edytowano przez NOTO (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

problem ze ściną (pomalowaną) na której robią się rysy z krzeseł



Mam ten sam problem, kupiłem już korek lakierowany i klej - mniej więcej rok temu - i jakoś nie ma kto tego przykleić icon_redface.gif , czy zmotywować do przyklejenia icon_confused.gif ... Myślę, że powinno to wystarczyć icon_rolleyes.gif Przyklejony korek zamierzam wykończyć rameczką z listew aluminiowych, tak, by nawiązywało to do frontów szafek kuchennych.

Widziałem też przymocowane do ściany "pasy" wykonane z płyty meblowej o wzorze płyt, z których wykonane są meble kuchenne, ale wyglądało to trochę "biurowo"
Link do komentarza
Cytat

..... czy zmotywować do przyklejenia icon_confused.gif ... Myślę, że powinno to wystarczyć icon_rolleyes.gif Przyklejony korek zamierzam wykończyć rameczką z listew aluminiowych, tak, by nawiązywało to do frontów szafek kuchennych.



Chciałbym Cię jeszcze zmotywować do zrobienia zdjęcia po wykonanej pracy icon_smile.gif

Temat pojawił się w trakcie rozmowy i nie widziałem dokładnie przedmiotowej ściany.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Raczej chodziło mi o prostotę pomysłu (użycia filcu), a nie o sam wzór materiału icon_wink.gif


Ewa, przecież wiem że o co chodzi, wiesz że ja lubię się z Tobą przekomarzać icon_biggrin.gif
Za znalezienie i opisane dobrego pomysłu dostałaś zasłużonego + ode mnie samego icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Ja w takich sytuacjach używałem Śnieżki na Zacieki i Plamy. Tanio, szybko i skutecznie.


A gdzie Ty tu o plamach i zaciekach wyczytałeś? Tu wyraźnie jest o rysach na ścianie.
Link do komentarza
Ja zrozumiałem, że autor ma problem z plamami w kształcie rys, że oparcia brudzą ścianę na małym fragmencie stykania się mebla ze ścianą. A nie, że meble rysują w sensie robią wgłębienia i wykruszają farbę. Dlatego wspomniałem o farbie na zacieki i plamy.
Link do komentarza
Cytat

Mi się podoba takie rozwiązanie


http://www.kataliza.mojabudowa.pl/galeria....nt=8&page=6

proste, tanie, a przy tym ładne- filc icon_smile.gif



Rzeczywiście wygląda ładnie.

Nie widzę dokładnie: Czy kolor filcu dobrany jest pod kolor ściany czy jest po prostu pomalowany farbą ?

Czy jeśli nie jest malowany to czy będąc w kuchni nie będzie chłonął oparów i przyciągał "na stałe" kurz ? Jak to czyścić ?

Link do komentarza
Cytat

Rzeczywiście wygląda ładnie.

Nie widzę dokładnie: Czy kolor filcu dobrany jest pod kolor ściany czy jest po prostu pomalowany farbą ?

Czy jeśli nie jest malowany to czy będąc w kuchni nie będzie chłonął oparów i przyciągał "na stałe" kurz ? Jak to czyścić ?


kolor jest dobrany do ściany. Ta jadalnia znajduje się między kuchnią, a salonem, filc będzie przyciągać kurz, jak wszystko inne.

Filc można odkurzać, przemywać wilgotną ściereczką, a w najgorszym wypadku jest tak "drogi", że można go bez żalu wymienić na nowy.
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Jak ktoś odświeżył temat, to napiszę co kiedyś widziałem odnośnie ochrony ścian przed zarysowaniem - mianowicie gospodarz wymyślił system nie dopuszczający do zbliżenia się krzeseł i foteli do ścian - pod ścianami, na podłodze umocował listwy tak oddalone od ścian, że przesuwane krzesło nie było w stanie zbliżyć się na niebezpieczną odległość icon_lol.gif
Nie wziął pod uwagę takiego scenariusza, że niektórzy goście gwałtownie wstawali z pełnymi kieliszkami, aby zaśpiewać zaintonowane "Sto lat" i gwałtownie przesuwali nogami krzesła, które zaczepiwszy się o rzeczone listwy wywróciły się i w kilku miejscach rozwaliły dość głęboko ścianę icon_eek.gif

icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

kolor jest dobrany do ściany. Ta jadalnia znajduje się między kuchnią, a salonem, filc będzie przyciągać kurz, jak wszystko inne.

Filc można odkurzać, przemywać wilgotną ściereczką, a w najgorszym wypadku jest tak "drogi", że można go bez żalu wymienić na nowy.



Nie wiem czy problem został już rozwiązany, ale może spróbuj w tym miejscu położyć fragment tapety z dekorem albo ozdobnego gresu pasującego do wystroju kuchni? Powinien nieco amortyzować te obicia, no i nada świeżego wyglądu icon_smile.gif
Poszukaj kolekcji Paradyż, CERAMSTIC albo Tubądzin - to jeśli chodzi o gresy, no i w Raschu i AS Creation - jeśli chodzi o tapety.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...