Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

zjazd z drogi gminnej


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.

Mój problem polega na bardzo małej odległości zjazdu z drogi gminnej na moją drogę prywatną. W tym roku gmina otrzymała sporo dotacji na budowę i remont dróg. dostało się także naszej drodze, która do tej pory była nieutwardzona. Firma budowlana korytowała obecną drogę, ustawiła obrzeża, wykonała instalację pod oświetlenie i wykonała zarysy zjazdów na posesje prywatne i na drogi prywatne. Zjazd z drogi gminnej na moją posesję jest elegancko zaplanowany, symetryczny i jak to mówią "w sam raz". Zjazd z drogi gminnej na drogę prywatną, która styka się z moją działką jest wykonany co najmniej dziwnie. Jeden z łuków jest tak ukształtowany, że styka się bezpośredni z moim ogrodzeniem co grozi uszkodzeniem ogrodzenia lub samochodu podczas wjazdu. W przypadku pozostałych zjazdów wszystkie łuki odsunięte są min 50cm od słupków granicznych - ten jeden nie. Złożyłem już pismo do gminy aby zmienić kształt łuku. Czekam na odpowiedź. Co mogę zrobić gdyby reakcja gminy nie była dla mnie korzystna? Dodam, że po rozmowie z geodetą otrzymałem informację o zachowaniu "logicznego" minimum od prywatnych posesji.

Proszę o poradę. Edytowano przez wolfik36 (zobacz historię edycji)
Link to postu
Napisano (edytowany)
Cytat

Nie ma podstawy aby cokolwiek doradzać.
Sytuacja może wynikać z różnych przepisów.

Zapodaj jakiś szkic - najlepiej zwymiarowany, łącznie z kątami i długościami łuków.


postaram się o skan projektu drogi z gminy, który miałem możliwość obejrzeć. Mimo to proszę o ewentualne podpowiedzi i pomysły, jeżeli ktoś już może odpowiedzieć bez rysunków. Edytowano przez wolfik36 (zobacz historię edycji)
Link to postu
Gość stach
Cytat

postaram się o skan projektu drogi z gminy, który miałem możliwość obejrzeć. Mimo to proszę o ewentualne podpowiedzi i pomysły, jeżeli ktoś już może odpowiedzieć bez rysunków.Jak będą robil problemy z wydaniem skanu - pstryknij zdjęcie telefonem icon_lol.gif
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
Droga prywatna nie jest drogą w rozumieniu ustawy o drogach publicznych, wobec czego nie musi spełniać warunków technicznych ustalonych dla dróg publicznych. Z punktu widzenia prawa zjazd na drogę prywatną jest równy zjazdowi indywidualnemu, czyli takiemu jak Twój.
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...