Skocz do zawartości

Okna, wybór firmy - różnice w cenie


Recommended Posts

Witam,

Od jakiegoś czasu poszukuje okien do domu którego budowę rozpoczynamy.
Zebrałem już chyba z 10 różnych ofert i im dłużej je analizuje tym bardziej nie wiem co myśleć.
W zasadzie wszystkie oferty spełniają moje oczekiwania rzecz rozchodzi się o ceny...

Dla przykładu, firmy Glumatex, Bertrand przedstawiły mi ofertę mniej więcej na poziomie 100tys. zł.
Natomiast Stollar czy Sokółka za to samo liczą sobie ~200-250tys. zł. Rozumiem różnice na poziomie 40-50% ale ponad drugie tyle?
Czy to jest tylko kwestia naciągania klienta i tego jak znana jest firma? Czy faktycznie te okna mogą się jakoś strasznie różnić?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Link do komentarza
Gość mhtyl
A dla to nie porada tylko snobistyczny post.
100 tys za okna to chyba ze złota a za 250 tys to z platyny.
Żebym ja miał takie problemy to byłbym szczęśliwym człowiekiem.
Link do komentarza
Cytat

A dla to nie porada tylko snobistyczny post.



Nie wiem co to wnosi do tematu?

Cytat

100 tys za okna to chyba ze złota a za 250 tys to z platyny.
Żebym ja miał takie problemy to byłbym szczęśliwym człowiekiem.



Okna drewniane, drewno meranti, okna pasywne w profilu 92, do tego duże oraz sporo okien w niestandardowych kształtach.

Cytat

250 tys. za okna? Budujesz Złoty Wieżowiec?



Dla mnie to też cena z kosmosu ale taką ofertę dostałem od kilku firm.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Nie wiem co to wnosi do tematu?


Ano to wnosi, że chcesz raczej zaszpanować niż uzyskać porady.
Znajdź na forum ludzi którzy budują wille z basenem i innymi bajerami, nie znajdziesz, bo oni płacą i guzik ich obchodzi co i ile kosztuje i jak dany problem rozwiązać.Taki gość to widzi działkę na początku i na końcu budowy jak stoi dom.
Więc daruj sobie ,że za okna płacisz 100 tys bo za 100 tys co niektórzy za mniejsze kwotę domki wyremontowali a za 200-250 tys domki pobudowali.
Link do komentarza
Cytat

Ano to wnosi, że chcesz raczej zaszpanować niż uzyskać porady.
Znajdź na forum ludzi którzy budują wille z basenem i innymi bajerami, nie znajdziesz, bo oni płacą i guzik ich obchodzi co i ile kosztuje i jak dany problem rozwiązać.Taki gość to widzi działkę na początku i na końcu budowy jak stoi dom.
Więc daruj sobie ,że za okna płacisz 100 tys bo za 100 tys co niektórzy za mniejsze kwotę domki wyremontowali a za 200-250 tys domki pobudowali.



Kolego, nie znasz mnie więc mnie nie oceniaj i nie obrażaj.
Dla Twojej wiadomości nie buduję willi z basenem, a na budowie jestem codziennie...
Tak jak pisałem dla mnie taka kwota to kosmos. Liczyłem na to, że tutaj ktoś mi może wyjaśni skąd się mogą brać takie różnice w ofertach ale widzę, że nowych użytkowników tego forum się tylko obraża...
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Kolego, nie znasz mnie więc mnie nie oceniaj i nie obrażaj.
Dla Twojej wiadomości nie buduję willi z basenem, a na budowie jestem codziennie...
Tak jak pisałem dla mnie taka kwota to kosmos. Liczyłem na to, że tutaj ktoś mi może wyjaśni skąd się mogą brać takie różnice w ofertach ale widzę, że nowych użytkowników tego forum się tylko obraża...


Co Ty wiesz o obrażaniu icon_biggrin.gif
Różnica bierze się w cenie tak jak w każdym towarze od producenta przede wszystkim, od materiału użytego.
Chcesz poznać dlatego różnica jest tak a nie inna to więcej, o wiele więcej danych jest potrzebnych.
Tylko nie rozumiem po co Ci to potrzebne, aby zaspokoić swoje ego?
Ja za swoje okna pcv płaciłem niecałe 10 tys ( a rozbieżność była od 4 tys do 15 tys) więc wybacz jeżeli z takim problemem wyskakujesz na forum, oczywiście masz prawo pisać i pyta a ja mam prawo ocenić i pisać to co ja odczuwam.
Link do komentarza
Cytat

Co Ty wiesz o obrażaniu icon_biggrin.gif
Różnica bierze się w cenie tak jak w każdym towarze od producenta przede wszystkim, od materiału użytego.
Chcesz poznać dlatego różnica jest tak a nie inna to więcej, o wiele więcej danych jest potrzebnych.


To zamiast ucinać sobie personalne wycieczki do mojej osoby powiedz jakie dane są potrzebne, postaram Ci się je dostarczyć i jak masz coś sensownego do powiedzenia to się wypowiedz.
Cytat

Tylko nie rozumiem po co Ci to potrzebne, aby zaspokoić swoje ego?


Jak każdemu, żeby móc ocenić ofertę i kupić jak najlepszy produkt w najbardziej korzystnej cenie.

Nawet gdybym budował wille z basenem za kilka mln zł, to chyba nie zabrania mi pytania na tym forum i nie powód żebyś wyzywał mnie od szpanerów i snobów???
Jeżeli masz coś do powiedzenia w temacie to proszę konkretnie, jeżeli nie to nie musisz komentować...
Link do komentarza
Gość mhtyl
Nie będę za Ciebie odwalał "brudnej" roboty. Jak chcesz poszukać jakie współczynniki maja wpływ na okna i jego cenę to spokojnie tu na forum znajdziesz to czego szukasz a wtedy na podstawie wycen sam dojdziesz dlaczego cena jest taka a nie inna.

Cytat

Jeżeli masz coś do powiedzenia w temacie to proszę konkretnie, jeżeli nie to nie musisz komentować...


Nie muszę ale chcę, nikt mi tego nie zabroni icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Nie ma się co dziwić róznicami. Systematycznie trafiają mi się wyceny na ok 100tys. Wcale nie potrzeba basenu. Wysatrczy dużo przeszkleń, szczególnie nietypowych figurach.
Nie ma problemu bym tą sa wycenę zrobił na zarówno 50 tys (netto, najtańsza opcja, bez dodatkow) po 200 tys.. (opcja full). Nie ważne jest co Kleint chce - przeciez pierwszych dziesięcu wycen można porownac co najwyzej co atrakcyjniejsze ceny.


Rózne firmy mają różne strategie. Nie znaczy ż eokna będą o tyle lepsze, ale np. obsługa juz moze... w końcu za taką cenę wszyscy mogą się bardziej starać.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Jaki procent całych kosztów budowy stawiły u Was okna ?


Ok.3% czyli okna kosztowały 10tys.zł icon_smile.gif
I żeby nie było,że badziew,okna renomowanej firmy MS z pakietem trzyszybowym z szybą 0,5 i z U okna 0,84-0,92 icon_smile.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Trzeba było od razu napisać, że to pod dachem... 
    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...