Skocz do zawartości

wyburzenie ściany


Recommended Posts

Gość mhtyl
po pierwsze, jeżeli inspektor to oglądał i wyraził zgodę to nie ma powodów do obaw.
Po drugi, jest to ściana działowa, więc bez problemu można ja wyburzyć.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

u góry znajduje się zbrojenie z prętów czy jego usuniecie nie będzie miało wpływu na dach ?


U góry to znaczy gdzie? Te pręty są w ścianie czy w stropie?
Link do komentarza
Cytat

po pierwsze, jeżeli inspektor to oglądał i wyraził zgodę to nie ma powodów do obaw.
Po drugi, jest to ściana działowa, więc bez problemu można ja wyburzyć.


u góry znajduje się zbrojenie z prętów czy jego usuniecie nie będzie miało wpływu na dach ?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

u góry znajduje się zbrojenie z prętów czy jego usuniecie nie będzie miało wpływu na dach ?




Cytat

U góry to znaczy gdzie? Te pręty są w ścianie czy w stropie?




Cytat

u góry znajduje się zbrojenie z prętów czy jego usuniecie nie będzie miało wpływu na dach ?


icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

w ścianie nie są one wpuszczone w sufit jutro postaram się dołączyć zdjęcia tych zbrojeń


Czyli najprawdopodobniej jest to zbrojenie nadproża nad tymi drzwiami i oknem.
Chociaż tak chaotycznie piszesz,że wychodzi z tego co napisałaś, że - w ścianie te pręty nie są, one są wpuszczone w sufit icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Tylko patrząc na projekt z postu pierwszego nijak miałby zastosowanie podciąg na długości 3 m.
Najlepiej jakby Kasia dała fotkę tego zbrojenia wtedy można by dokładniej określić co to jest za cudo.
Być może jest to tylko nadproże zrobione nad tym otworem drzwiowo-okiennym, a grubość muru to faktycznie jest trochę za gruba jak na ściankę, ale patrząc kiedy to było wstawiane to nie ma co się dziwić zbytnio, z czego mieli z tego murowali icon_biggrin.gif
Co mi jeszcze świta to to, że ta ścianka którą Kasia wyburza była ściana zewnętrzną a za nią był balkon i ktoś zamurował balkon aby zdobyć dodatkowe pomieszczenie, sugerowały by na to ten otwór drzwiowo-okienny, a wtedy była by to ściana nośna, a to zmienia całkowicie postać rzeczy.

Wychodzi, że ta ściana ma gr 36 cm, no chyba że się mylę.
Link do komentarza
Cytat

Tylko patrząc na projekt z postu pierwszego nijak miałby zastosowanie podciąg na długości 3 m.
Najlepiej jakby Kasia dała fotkę tego zbrojenia wtedy można by dokładniej określić co to jest za cudo.
Być może jest to tylko nadproże zrobione nad tym otworem drzwiowo-okiennym, a grubość muru to faktycznie jest trochę za gruba jak na ściankę, ale patrząc kiedy to było wstawiane to nie ma co się dziwić zbytnio, z czego mieli z tego murowali icon_biggrin.gif
Co mi jeszcze świta to to, że ta ścianka którą Kasia wyburza była ściana zewnętrzną a za nią był balkon i ktoś zamurował balkon aby zdobyć dodatkowe pomieszczenie, sugerowały by na to ten otwór drzwiowo-okienny, a wtedy była by to ściana nośna, a to zmienia całkowicie postać rzeczy.

Wychodzi, że ta ściana ma gr 36 cm, no chyba że się mylę.


jutro porobię i dodam zdjęcia zbrojenia,dziekuje za pomoc
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

jutro porobię i dodam zdjęcia zbrojenia,dziekuje za pomoc


Przy okazji zmierz grubość ten ściany.

I jeszcze powiedz czy to pomieszczenie za tą ścianą co ją wyburzasz to był kiedyś balkon?

Bo może okazać się że to zbrojenie to jest wieniec.
Link do komentarza
Gość stach
Jak to dobrze, że Kasia jest taka ostrożna i spostrzegawcza!!!
Cóż to za inspektor wydał taką decyzję - chyba Colombo icon_eek.gif
Już w pierwszym poście Kasia napisała, że to pokój z zabudowanym balkonem icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif .
Wskazuje to zresztą grzejnik pod oknem - dawniej balkonowym - i właśnie to zbrojenie nad oknem i drzwiami balkonowymi...
Wygospodarowany pokoik ma szerokość 120 cm, nie ma grzejnika, pewnie blok został ocieplony z tym zabudowanym balkonem, więc padł pomysł, aby powiększyć duży pokój...
A Colombo rzekł, a może nawet i napisał, że można... A to wieniec icon_rolleyes.gif

Musicie zostawić tę belkę jako ozdobę, bo się Wam blok rozpadnie icon_eek.gif
Link do komentarza
Cytat

Tylko patrząc na projekt z postu pierwszego nijak miałby zastosowanie podciąg na długości 3 m.

Wychodzi, że ta ściana ma gr 36 cm, no chyba że się mylę.



Nie chodzi o strop, tylko o ciężar i konstrukcję ściany (otwór okienny i drzwiowy), która pierwotnie była zewnętrzna w całym "pionie".
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

C pierwszym poście Kasia napisała, że to pokój z zabudowanym balkonem icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif .


icon_redface.gif Stachu normalnie się zaczerwieniłem, jak bum cyk nie dopatrzyłem się tego, że to zabudowany balkon.
Ale na swoja rehabilitacje dodam, że do podobnych wniosków doszedłem icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Zważywszy, że to loggia i ostatnia kondygnacja, Colombo może wiedział co pisze icon_redface.gif

dopisałem:

Ps. Ale usuniecie tej belki, podciągu, - technicznie raczej niemożliwe (nieopłacalne?).
Chyba, że jak wspomniano wyżej jest to tylko nadproże.
Czyli trzeba odkuć tynk i sprawdzić gdzie się kończy ta "belka"

Ps2. Raczej nie obstawiam, że to wieniec, bo ten, zapewne, jest na ścianie zewnętrznej loggii. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość stach
No tak, loggia, nie wieniec, tylko nadproze icon_redface.gif, przepraszam inspektora, nie Colombo, wiedzial co zaleca icon_redface.gif

Tylko przy demontazu nadproza ostroznie, bo pewnie troche wazy i moze uszkodzic parkiet icon_confused.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Czyli najprawdopodobniej jest to zbrojenie nadproża nad tymi drzwiami i oknem.


Czyli pierwsza myśl najtrafniejsza icon_biggrin.gif
Za dużo było tych niewiadomych ale się wyjaśniło icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...