Skocz do zawartości

Nowe meble w pokoju dla dziecka są szkodliwe?


Grab

Recommended Posts

Shalom.

Słyszałem niedawno teorię, że do pokoju dla małych dzieci nie powinno się kupować nowych mebli, ponieważ przez jakiś czas od produkcji wydzielają jakieś dziwne substancje (opary z klejów, farb itp.), które nie szkodzą dorosłym, ale mogą mieć wpływ na dzieci.

Czy ktoś wie coś więcej na ten temat (najlepiej jakiś specjalista)?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witam. Ja słyszałam, że meble wykonane z nieodpowiednich płyt pilśniowych, czy paździerzowych wydzielają formaldehyd i wdychanie tej substancji nawet dorosłym szkodzi i wywołuje migrenę, bezsenność, a nawet kłopoty z pamięcią.


No to teraz już wiem czemu miałem słabą pamięć jak do szkoły chodziłem, a ja ze wsi to migreny nie miałem tylko łeb mnie strasznie bolał to i dużo lekcji opuszczałem icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Bujda powiadasz - a z czego wynika niska cena ?
No chyba, ze z wysokiej jakości materiałów icon_mrgreen.gif


jakość nie jest najwyższa a grubość płyt beznadziejna a po drugie to masówka koszty wykonania są niższe niż mebli na zamówienie ale żeby od razu szkodliwe dla zdrowia to bym nie powiedział, a znacie jakiś potwierdzony przypadek
Link do komentarza
Bez obaw, jeśli meble są pomalowane lakierami posiadającymi świadectwa higieniczne Państwowego Zakładu Higieny. Oprócz tego produkty wyposażenia pokoju dziecięcego powinny odpowiadać wymaganiom normy europejskiej EN 71-3:1994 dotyczącej zawartości substancji szkodliwych i metali ciężkich.

Link do komentarza

Formaldehyd został sklasyfikowany jako substancja toksyczna i żrąca oraz rakotwórcza kategorii 3.

Znaczącym źródłem formaldehydu jest dym papierosowy.

Przyczyną podwyższonego stężenia formaldehydu we wnętrzach mieszkań, w których nie pali się tytoniu mogą być meble z płyt wiórowych o dużej emisji substancji szkodliwych (klasa emisji gorsza niż E1).

Wszyscy producenci płyt Kronopol Kronospan czy Egger mają atesty i są klasy E1

Szczególnie płyty wiórowe klejone z użyciem żywic mocznikowo-formaldehydowych uwalniają formaldehyd przez okres wielu lat. W przypadku żywic melaminowych i fenolowo-formaldehydowych problem jest dużo mniejszy. Duża wilgotność powietrza i wysokie temperatury sprzyjają ulatnianiu się formaldehydu.

Ciekawostką:
Źródłem formaldehydu mogą być wykładziny dywanowe lub pianki izolacyjne na bazie aminoplastów. Również środki dezynfekcyjne zawierające formaldehyd mogą zanieczyszczać powietrze wewnętrzne.
Formaldehyd można spotkać także w odżywce do paznokci.

Podsumowując: Nie kupować produktów MADE IN CHINA :icon_biggrin:

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...