Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam,
Wybór odpowiedniego wykonawcy spędza sen z powiek. Co można sprawdzić żeby, mówiąc kolokwialnie, się nie władować.
Zawsze trzeba dotrzeć do ludzi, którym ta firma budowała - najlepiej kilku inwestorów. Idealnie by było, gdyby to były osoby znajome. Dobrze by było, gdyby były to inwestycje świeże. Jeśli sprawdzimy tylko stare inwestycje ryzykujemy, że firma zmieniła styl wykonawstwa (z różnych przyczyn: zmiana właściciela lub polityki, kłopoty finansowe, utrata wykwalifikowanej kadry). Warto też sprawdzić starsze inwestycje wtedy dowiemy się o sposobie rozwiązywania reklamacji i jakości prac budowlanych. Jeżeli firma zmieniała często nazwy nawet minimalnie (np. "nazwa firmy" działalność, "nazwa firmy" s.c., "nazwa firmy" sp. z o.o.,"nazwa firmy" pl/sw/bis/prim itp.) lub formę prawną, wspólników, miejsce prowadzenia działalności jest to też sygnał ostrzegawczy. Warto w końcu wyszukać w internecie np. ""nazwa firmy" opinie". A na koniec warto zaufać swojemu instynktowi, jeżeli mimo twardych faktów coś nami mówi w trzewiach, że to kanał, to darujmy sobie pracę z tą firmą.
Może macie jeszcze jakieś inne pomysły na zweryfikowanie firmy?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
Cytat

Kumaty i dobrze opłacany kierownik budowy, pozwoli przejść przez proces inwestycyjny bezboleśnie.


Tylko wtedy gdy ta funkcja rzeczywiście nie będzie fikcyjna, trzy pobyty na budowie - wytyczenie, stropy, więźba.
Niestety gdy firma wykonawcza będzie źle wybrana to nawet przy świetnym kierowniku będzie gehenna. Edytowano przez bober16060 (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybierając wykonawcę robót ociepleniowych metodą wdmuchiwania, pomocne może być zwrócenie się do upoważnionego przedstawiciela na Polskę z zapytaniem o wiarygodność firmy oferującej usługi i o aktualność jej licencji wykonawczej.

To działa w przypadku (reklama) Derowerk (koniec reklamy) i firm mających liczne grono wykonawców i szeroki kontakt z rynkiem. Są też zagraniczni producenci izolacji, którzy mają małą bazę wykonawców lub sprzedają towar wykonawcom bezpośrednio, nie posiadając upoważnionego przedstawiciela na Polskę. Te firmy mają mniejsze możliwości nadzorowania rynku i, hmm..., no cóż oni mogą wtedy o tym wykonawcy powiedzieć?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
Ja bym zrobił najpewniej research wśród znajomych;) bo fachowcy to nie takie znowu hop siup że decydujesz się na jakąś firmę na podstawie polecenia przez forum...oczywiście warto popytać, ale i tak często najlepiej jest mieć kogoś z polecenia znajomychj któyz korzystali z usług;) najpewniejsza forma sprawdzenia delikwenta.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Moim zdaniem najlepiej szukać na branżowych portalach.


To jest dobre dla frajerów. Nie ma jak wykonawca polecony z polecenia. Z doświadczenia wiem, że ci którzy mają zamówień w brud się nie ogłaszają bo jest to im nie potrzebne.
Piszesz, że portal jest na poziomie, a kto zagwarantuje że wybrany wykonawca będzie rzetelnym albo nie będzie oszustem? z polecenia takiego ryzyka nie ma.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

To jest dobre dla frajerów. Nie ma jak wykonawca polecony z polecenia. Z doświadczenia wiem, że ci którzy mają zamówień w brud się nie ogłaszają bo jest to im nie potrzebne.
Piszesz, że portal jest na poziomie, a kto zagwarantuje że wybrany wykonawca będzie rzetelnym albo nie będzie oszustem? z polecenia takiego ryzyka nie ma.Ja miałem ekipę (murarską) z polecenia i jestem zadowolony. Ale przyznam, że na początek szukałem po ogłoszeniach i mówiąc delikatnie różne "znaleziska" mnie raczej odstraszały od tych ludzi. Może dlatego, że murowałem w dość nietypowej technologii, bo Porotherm Dryfix. Technologia może i nowoczesna, ale jednak dość prosta i zbliżona do murowania z betoniarki. Ale nie zgodzę się, że z ogłoszenia zawsze trafi się na lewarów. Ekipom często roboty przesuwają się w czasie albo po prostu wysypują się klienci. Wtedy potrzebują zleceń na już i się ogłaszają. Trzeba po prostu dobrze trafić.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Trzeba po prostu dobrze trafić.


No właśnie, dobrze trafić, tylko z polecenia mam 99% pewności, że robota zostanie dobrze wykonana, a z ogłoszenia to nie zamierzam testować na sobie. icon_smile.gif Oczywiście, że z ogłoszenia nie wszyscy są lewusami ale do sprawy trzeba podchodzić bardzo ostrożnie.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...